Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Zegarki Casio Illuminator

34wyniki
Zegarki Casio IllumiantorCasio to firma, która rocznie produkuje ponad 38 milionów zegarków. Ich niezwykła popularność na świecie wynika z trwałości i praktycznych funkcji, jakie oferują japońskie modele. Zegarki Casio Illuminator pokochały miliony, dlatego warto poznać je bliżej.
pokaż więcej
FILTRY0

Casio Illuminator - co to jest?

Zegarki Casio Illuminator to modele wyposażone w bardzo praktyczną funkcję - podświetlenie tarczy. Wystarczy nacisnąć jeden z przycisków, aby tarcza natychmiast została oświetlona jasnym i równomiernym światłem, pozwalającym łatwo sprawdzić wskazywaną na tarczy lub ekranie LCD godzinę. Po chwili światło zostaje automatycznie wyłączone, by nie zużywać niepotrzebnie energii zgromadzonej w baterii.

Autorskie podświetlenie Casio Illuminator i Casio Super-Illuminator znaleźć można w zegarkach z niemal każdej kolekcji marki - Casio Vintage, Casio G-Shock i Casio Edifice oraz Casio ProTrek. Dzięki temu można cieszyć się ulubioną stylistyką zegarka oraz łatwo sprawdzać prezentowaną na nim godzinę, także w nocy.

Podświetlenie illuminator w zegarku Casio Digital Moonphase
Przycisk LIGHT w zegarku Casio Illuminator

Zegarki Casio Illuminator - co je wyróżnia?

Zegarki Casio Illuminator bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ na tarczy lub kopercie mają napis Illuminator lub Super Illuminator. Dodatkowo mają też przycisk, podpisany jako Light, który może znajdować się na wierzchu lub deklu koperty. W większości modeli przycisk uruchamiający podświetlenie znajduje się po prawej stronie koperty u góry. W niektórych modelach został przeniesiony na front zegarka, tuż poniżej tarczy. Niezależnie od umieszczenia przycisku, używanie podświetlenia Illuminator jest proste i intuicyjne.

Casio Illuminator Auto Light - automatyczne podświetlenie

Dla Klientów, którzy potrzebują zegarka z podświetleniem tarczy, jednak z jakiegoś powodu nie mają możliwości naciskać niewielkich przycisków na obudowie, japoński koncern przygotował funkcję Auto Light.

Gdy jest ona aktywowana, zegarek automatycznie uruchomi podświetlenie tarczy w sytuacji, gdy właściciel wykona gest odwracania ręki w kierunku oczu, by spojrzeć na zegarek.

Auto Light sprawdzi się też podczas uprawiania sportów, które wymagają założenia rękawic, utrudniających naciśnięcie przycisku. Zegarek można założyć na rękawicę lub kurtkę narciarską i cieszyć się wygodną funkcją Illuminator, bez potrzeby ściągania drugiej rękawicy w celu trafienia w guzik Light.

Zegarek Casio Vintage Digital z podświetleniem Illuminator
Zegarek Casio Digital Waveceptor Illuminator

Zegarki Casio Iluminator - co poza podświetleniem

Ponieważ zegarki Casio Illuminator to w zdecydowanej większości zegarki cyfrowe lub analogowo-cyfrowe, to poza podświetleniem tarczy/ekranu oferują też dodatkowe funkcje.

W zegarkach tych znaleźć można następujące funkcje:

  • rozbudowany kalendarz, uwzględniający dzień miesiąca, dzień tygodnia;
  • wieczny kalendarz który zaprogramowany jest by właściwie podawać datę do 2100 roku;
  • stoper;
  • minutnik;
  • czas światowy;
  • jeden lub więcej programowalnych alarmów;
  • radiową synchronizację czasu Wave ceptor;

W katalogu dostępne są też bardziej specjalistyczne modele, jak na przykład Casio Illuminator WR100M z funkcjami przydatnymi osobom łowiącym ryby.

Komu polecamy zegarki Casio Illuminator?

Zegarki Casio Illuminator będą praktycznym narzędziem, które pomogą o każdej porze wygodnie sprawdzić aktualny czas. Modele Casio Vintage z podświetleniem Illuminator sprawdzą się jako modne akcesoria dla ludzi kochających stylistykę retro. Spośród produkowanych obecnie modeli można wybrać te wierne oryginałom z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku lub ich współczesne reinterpretacje.
Podświetlenie Illuminator w zegarku Casio
Zegarek Casio Digital Waveceptor Illuminator

Casio Illuminator Waveceptor okażą się idealnym wyborem dla podróżujących. Nie tylko pozwolą one odczytać godzinę po zmroku, ale też same zaktualizują godzinę po przybyciu do większości miejsc na półkuli północnej, gdzie nadawany jest sygnał czasu! Osoby aktywne docenią trwałość modeli Casio G-Shock, spośród których nawet najprostszy model jest wodoszczelny do 200 metrów i odporny na upadki.

Te zegarki sprawdzą się w najtrudniejszych nawet warunkach.