Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Junghans

121wyniki

Zegarki Junghans

Zegarki Junghans od ponad 150 lat wyznaczają standardy sztuki zegarmistrzowskiej. Czasomierze łączą w sobie tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym wzornictwem. Każdy model tworzony jest pasji do tego, co piękne i użyteczne. Owo zamiłowanie do szczegółu uwidacznia się w klasycznych kształtach kopert oraz przejrzystych tarczach. Jednym słowem: Junghans tworzy prawdziwe dzieła sztuki!

FILTRY0

Podróż w czasie — historia zegarków Junghans

Początki marki Junghans sięgają 1861 roku, kiedy Erhard Junghans wraz ze swoim szwagrem założyli firmę produkującą części do zegarków. Mężczyźni, współpracując z fabryką Schwarzwälder Großuhren, tworzyli początkowo podzespoły takie jak: wskazówki, drewniane tarcze, czy druciane haki. Zdobyte doświadczenie doprowadziło założycieli w 1866 roku do stworzenia czasomierza. W latach 30. minionego wieku zaczęto produkować autorski zegarki naręczne. Od tamtej pory niemiecka marka wciąż rozwija swoje portfolio, bazując na tradycyjnym zegarmistrzostwie. Zamiłowanie do rzemiosła łączy się tutaj z nowoczesnymi technologiami. I tak Junghans jako pierwsza marka na świecie, wypuściła zegarek sterowany falami radiowymi, a także zasilany energią słoneczną. Firma w latach 70. wyprodukowała również pierwszy niemiecki mechanizm kwarcowy - Astro-Quartz

Wiele czasomierzy tej marki jest poszukiwanymi przez kolekcjonerów. Wystarczy tutaj wspomnieć o limitowanej edycji „Erhard Junghans" w ilości 12 modeli na cały świat. Klasyczne kształty i minimalistyczne wzornictwo powodują, że czasomierze cechują się ponadczasową elegancją. Wśród osób projektujących zegarki Junghans znajdował się przecież sam Max Bill – awangardowy artysta, który studiował w legendarnej szkole Bauhaus. To właśnie dzięki jego projektom, zegarki Junghans zaistniały na międzynarodowej arenie.
Niemiecki zegarek JunghansFabryka zegarków Junghans

Wspólna praca projektantów, inżynierów i zegarmistrzów umożliwia stworzenie czasomierzy wyróżniających się swoją wysoką jakością wykonania. Zegarki Junghans to przede wszystkim proste, a przez to luksusowe wzornictwo. Proces powstawania nowego modelu rozpoczyna się od projektu, a kolejno sprawdzenia każdego pojedynczego komponentu. Następnie na podstawie rysunków konstruktorskich określa się wartości optyczne i kolorystyczne wszystkich elementów. Szczególną uwagę zwraca się na sam mechanizm. Wszystko w celu stworzenia jak najlepszych jakościowo produktów.

Niemiecki zegarek Junghans
Po sprawdzeniu wszystkich części następuje montaż czasomierzy marki Junghans. Każdy zegarek poddawany jest kontroli jakości ze szczególnym uwzględnieniem wartości chodu. W czasomierzach radiowych sprawdza się także czułość odbioru. Dzięki tym wszystkim zabiegom mamy pewność, że opuszczający manufakturę zegarek spełnia najwyższe standardy jakości.Niemiecka jakość autorskich mechanizmów zegarków Junghans

Zegarki Junghans to przede wszystkim tradycyjne rzemiosło, niezwykły design i zamiłowanie do nowoczesnych technologii. Poszczególne kategorie i kolekcje oferują nam zegarki wyposażone w mechanizm kwarcowy lub solarny. Ich przejrzysta tarcza przykuwa wzrok swoim estetycznym wykonaniem. Całości dopełniają proste bransolety lub skórzane, wąskie paski. Niezwykle oryginalny design zegarków zobaczymy w serii Form A i C, inspirowanych modernistyczną architekturą. Jak mówią sami projektanci tej kolekcji:
Niemiecki zegarek Junghans


„Dublin, Kopenhaga, Berlin czy Warszawa – tętniące życiem duże miasta są na topie, ich własny architektoniczny i kulturalny styl ma swój niepowtarzalny czar. Czy to nieotynkowana, czerwona cegła, gładki szary beton, czy odsłonięte stalowe konstrukcje, dodające uroku ulubionej scenie barowej: miejski styl odzwierciedla ducha czasu i powstaje z połączenia starych i nowych elementów – często zredukowany i jednocześnie ekscytujący”
Junghans zegarki łączą surowy design z najwyższej jakości zegarmistrzostwem. Warto spojrzeć na tarcze czasomierzy, by dać się uwieść ich unikalnemu wyglądowi. Ich kolor to jasny odcień „Taupo” lub antracytowo-szaro barwa. Zegarki, charakteryzują się wklęsłym kształtem tarcz, dającym wrażenie trójwymiarowości. Głębia w niektórych modelach dodatkowo podsycona jest wytłoczonymi indeksami minutowymi, które świetnie współgrają z nadrukowanymi oznaczeniami godzinowymi. Wypełnione farbą luminescencyjną wskazówki , umożliwiają odczytanie godziny także w nocy. W innych zegarkach Junghans spotkamy modele z nieco bardziej zróżnicowanymi tarczami. Mowa jest tutaj o dodatkowych subtarczaczach, wskazujących sekundnik oraz stoper. Ich symetryczne ułożenie, nadaje całości niezwykłej harmonii
Niemiecki zegarek Junghans
Niemiecki zegarek Junghans
 Przeglądając kategorie niemieckich zegarków, trafimy na kolekcję Maister Mega. Modele należące do tej serii, uważane są za jedne z najbardziej eleganckich czasomierzy radiowych na rynku. Ich stonowany kolor nadaje całości uniwersalnego charakteru. Okrągłe koperty i szykowne tarcze przykryte wygiętym szkiełkiem szafirowym, tworzą naprawdę zdumiewające wrażenie. Zegarki Junghans wyposażono w precyzyjny mechanizm na systemie J101.65, gwarantujący precyzyjne odmierzanie czasu. Warto wspomnieć o tym, że werk pozwala na wskazywanie sekund w półsekundowych taktach. Takie zegarki niemieckie idealnie sprawdzą się zarówno jako codzienny dodatek, jak i dopełnienie oficjalnych stylizacji.Połączenie wartości użytkowej i piękna zegarków Junghans Max Bill

W latach 20. i 30. XX wieku na terenie Niemiec funkcjonowała jedna z najważniejszych uczelni artystyczno-rzemieślniczych na świecie. Mowa oczywiście o legendarnym Buachausie, czyli ówczesnym centrum życia awangardy. Jedną z głównych wartości przyświecających tej szkole, była chęć połączenia piękna z użytecznością. Wyrazem tych poszukiwań stało się projektowanie i tworzenie przedmiotów codziennego użytku, cechujących się niezwykłą prostotą. To właśnie w murach tej uczelni uczyli się oraz pracowali przedstawiciele awangardowych ruchów artystycznych. Jednym z nich był szwajcarskiego pochodzenia malarz i rzeźbiarz — Max Bill. Artysta w latach 50. współpracował z Junghans, tworząc wzornicze projekty zegarków. Jemu też dedykowano jedną z kolekcji czasomierzy niemieckiego brandu.
Niemiecki zegarek Junghans


Niemiecki zegarek Junghans
Zegarki Junghansto ponadczasowe klasyczne wzornictwo, które zachwyca swoją prostotą i przejrzystością. Dominujący w zegarkach kolor bieli i czerni dopełniony został piaskową i szarą barwą. W ten sposób, każdy czasomierz wyróżnia się niezwykłą harmonią. Na tarczach umieszczono jedynie niezbędne elementy, które jednocześnie stanowią główny element dekoracyjny modeli. Nad prostymi godzinowymi cyframi, nadrukowano oznaczenia minutowe. W centralnej części cyferblatu umieszczono natomiast surowe logo Junghans. W celu zapewniania ochrony wszystkich wskazań całość przykryto szkłem hesalitowym. Z kolei materiał koperty to wytrzymała stal szlachetna, gwarantująca nam bezpieczne korzystanie z czasomierza w codziennych warunkach. Mechanizm z automatycznym naciągiem lub kwarcowy daje wyraz innowacyjnego podejścia marki do produkcji zegarków. Tak zaprojektowany czasomierz, przywodzi na myśli Junghanszegarki stare. Zarówno w starszych, jak i w nowszych modelach — atrakcyjna obudowa łączy się z wysokiej jakości wykonaniem.Damska kolekcja zegarków Junghans

Prosperująca od 1861 roku marka Junghans zasłynęła także z kolekcji zegarków damskich. Ich okrągłe koperty i prosty design, dają wyraz piękna w czystej postaci. Znajdziemy tu czasomierze dedykowane kobietom poszukującym stylowego dodatku na każdą okazję. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że zegarki staną się gustownym dopełnieniem każdego stroju. Wysokiej jakości materiał paska skórzanego gwarantuje bezpieczne trzymanie się modelu na nadgarstku, jak i wygodę użytkowania. Nawet po całym dniu noszenia czasomierza mamy pewność, że nie będzie on powodował uczucia zmęczenia. Zegarek Junghans — zgodnie z bauchausowską filozofią ma łączyć przecież piękno z funkcjonalnością.
Niemiecki zegarek JunghansAutoryzowany sklep marki Junghans – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

Jesteśmy autoryzowanym sklepem i wszystkie sprzedawane przez nas zegarki marki Junghans są w 100% oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Do każdego zakupionego czasomierza dołączamy instrukcję w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Dzięki temu klient otrzymuje pewność legalnego źródła pochodzenia modelu, a także możliwość jego serwisowania w oficjalnych punktach marki Junghans. Pracują tam fachowcy, których rzetelna wiedza jest gwarantem odpowiedniego zaopiekowania się Twoim zegarkiem.