Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Junghans Max Bill

59wyniki

Zegarki Junghans Max Bill

Kolekcja Junghans Max Bill to nie tylko reedycja kultowych zegarków niemieckiej marki, ale również ukłon w stronę jednej z najważniejszych szkół artystycznych w XX wieku. To właśnie artyści skupieni wokół Bauhausu dali początek nowoczesnemu wzornictwu, którego najlepszym przykładem jest zaprojektowana przez Maxa Billa kolekcja czasomierzy Junghans.

FILTRY0

Junghans Max Bill wprost z Bauhausu

Jeżeli mówimy o nowoczesnym wzornictwie i architekturze, nie sposób nie wspomnieć o funkcjonującej w latach 20. XX wieku szkole Bauhaus. Ówczesne centrum życia artystycznego skupiało w swoich murach najważniejszych artystów awangardowych. To właśnie oni wywarli znaczący wpływ na współczesną sztukę i wzornictwo. Ich głównym założeniem było tworzenie przedmiotów codziennego użytku, które na równi traktowaliby piękno oraz funkcjonalność.
Zegarek Junghans Max Bill
Jednym z wykładowców Bauhausu był MaxBill. Szwajcarski złotnik, rzeźbiarz i architekt stał się w 50-latach projektantem zegarów ściennych i naręcznych. Ascetyczne wzornictwo tych czasomierzy ucieleśniało najważniejsze idee Bauhausu, skoncentrowane na prostocie i użyteczności. Popularna seria zegarków powróciła współcześnie w niemal niezmienionej formie w kolekcji Junghans Max Bill. Wygląd każdego modelu uzgadniana jest ze spadkobiercami artysty oraz fundacjami zajmującymi się pielęgnowaniem jego twórczości.Funkcjonalne piękno Junghans Max Bill

Wchodzące w skład kolekcji Junghans Max Bill zegarki, zachwycają swoim minimalistycznym wzornictwem. Modele łączą w sobie ponadczasową klasykę z najwyższej klasy elegancją. Prostota staje się tutaj główną dekoracją, pozwalając skupić się na tym, co najważniejsze w czasomierzu. Spoglądając na tarczę, widzimy precyzyjne nadrukowane oznaczenia, które tworzą niemal architektoniczną kompozycję. Nieco zaokrąglone cyfry godzinowe, przechodzą w mniejsze wskazania minutowe. Smukłe wskazówki nałożono farbą luminescencyjną, pozwalając nam na odczytanie godziny w nocy. W niektórych modelach umieszczono na godzinie 3 datownk.
Zegarek Junghans Max Bill


Zegarek Junghans Max Bill
Jak zaprojektowany cyferblat jest gwarantem niezwykłej czytelności, zachwycając jednocześnie swoim estetycznym wykonaniem. Budowa modeli Junghans Max Bill oparta jest na prostych, subtelnych liniach. Zauważamy je zarówno w oznaczeniach, jak i okrągłym kształcie kopert. Dalej przechodzą one w smukły pasek ze skóry naturalnej lub biżuteryjną bransoletę w typie mesh.Junghans Max Bill, czyli gwarancja najwyższej jakości

Jednym z głównym założeniem szkoły Bauhaus oraz Maxa Billa było tworzenie przedmiotów cechujących się najwyższą jakością wykonania. W tym celu do produkcji używano najlepszych materiałów. Założenie to jest kontynuowane we współczesnej kolekcji zegarków Junghans. Kopertę każdego modelu wykonuje się z wytrzymałej stali szlachetnej, która dzięki obróbce otrzymuje jasny połysk. Sercem zegarków pozostają najwyższej jakości werki – znajdziemy tu zarówno modele oparte na mechanizmie kwarcowym, jak i mechanicznym. Pierwsze z nich cechują się niezwykłą precyzją wyznaczania czasu. Mechanizm z ręcznym lub automatycznym naciągiem przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnego zegarmistrzostwa. Egzemplarze te nazywane są przez wielu „zegarkami z duszą''.
Zegarek Junghans Max Bill