TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki Junghans Max Bill

Kolekcja Junghans Max Bill to nie tylko reedycja kultowych zegarków niemieckiej marki, ale również ukłon w stronę jednej z najważniejszych szkół artystycznych w XX wieku. To właśnie artyści skupieni wokół Bauhausu dali początek nowoczesnemu wzornictwu, którego najlepszym przykładem jest zaprojektowana przez Maxa Billa kolekcja czasomierzy Junghans.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Junghans Max Bill wprost z Bauhausu

Jeżeli mówimy o nowoczesnym wzornictwie i architekturze, nie sposób nie wspomnieć o funkcjonującej w latach 20. XX wieku szkole Bauhaus. Ówczesne centrum życia artystycznego skupiało w swoich murach najważniejszych artystów awangardowych. To właśnie oni wywarli znaczący wpływ na współczesną sztukę i wzornictwo. Ich głównym założeniem było tworzenie przedmiotów codziennego użytku, które na równi traktowaliby piękno oraz funkcjonalność.
Jednym z wykładowców Bauhausu był MaxBill. Szwajcarski złotnik, rzeźbiarz i architekt stał się w 50-latach projektantem zegarów ściennych i naręcznych. Ascetyczne wzornictwo tych czasomierzy ucieleśniało najważniejsze idee Bauhausu, skoncentrowane na prostocie i użyteczności. Popularna seria zegarków powróciła współcześnie w niemal niezmienionej formie w kolekcji Junghans Max Bill. Wygląd każdego modelu uzgadniana jest ze spadkobiercami artysty oraz fundacjami zajmującymi się pielęgnowaniem jego twórczości.Funkcjonalne piękno Junghans Max Bill

Wchodzące w skład kolekcji Junghans Max Bill zegarki, zachwycają swoim minimalistycznym wzornictwem. Modele łączą w sobie ponadczasową klasykę z najwyższej klasy elegancją. Prostota staje się tutaj główną dekoracją, pozwalając skupić się na tym, co najważniejsze w czasomierzu. Spoglądając na tarczę, widzimy precyzyjne nadrukowane oznaczenia, które tworzą niemal architektoniczną kompozycję. Nieco zaokrąglone cyfry godzinowe, przechodzą w mniejsze wskazania minutowe. Smukłe wskazówki nałożono farbą luminescencyjną, pozwalając nam na odczytanie godziny w nocy. W niektórych modelach umieszczono na godzinie 3 datownk.


Jak zaprojektowany cyferblat jest gwarantem niezwykłej czytelności, zachwycając jednocześnie swoim estetycznym wykonaniem. Budowa modeli Junghans Max Bill oparta jest na prostych, subtelnych liniach. Zauważamy je zarówno w oznaczeniach, jak i okrągłym kształcie kopert. Dalej przechodzą one w smukły pasek ze skóry naturalnej lub biżuteryjną bransoletę w typie mesh.Junghans Max Bill, czyli gwarancja najwyższej jakości

Jednym z głównym założeniem szkoły Bauhaus oraz Maxa Billa było tworzenie przedmiotów cechujących się najwyższą jakością wykonania. W tym celu do produkcji używano najlepszych materiałów. Założenie to jest kontynuowane we współczesnej kolekcji zegarków Junghans. Kopertę każdego modelu wykonuje się z wytrzymałej stali szlachetnej, która dzięki obróbce otrzymuje jasny połysk. Sercem zegarków pozostają najwyższej jakości werki – znajdziemy tu zarówno modele oparte na mechanizmie kwarcowym, jak i mechanicznym. Pierwsze z nich cechują się niezwykłą precyzją wyznaczania czasu. Mechanizm z ręcznym lub automatycznym naciągiem przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnego zegarmistrzostwa. Egzemplarze te nazywane są przez wielu „zegarkami z duszą''.