Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT17-08-2021

Nowy zestaw Junghans Max Bill Edition Set 60

Junghans wypuszcza zestaw trzech zegarków Max Bill, aby upamiętnić 60-lecie powstania serii mechanicznych czasomierzy zaprojektowanych przez  Maxa Billa - architekta, malarza i designera, którego projekty stanowią nieodłączną inspirację dla tej niemieckiej marki.


Coroczne zestawy zegarków Max Bill

Marka Junghans corocznie prezentuje limitowane zestawy zegarkowe z kolekcji Max Bill. Najczęściej  składają się one z zegara kuchennego oraz naręcznego. I tak w  2018 roku mieliśmy do czynienia z kwarcowym modelem z czarnym paskiem o kolorowych przeszyciach, na którego deklu widniała jedna z grafik Billa z serii “grafische reihen”. Rok później zegar wyposażony był w 8. dniową rezerwę chodu, a do niego dołączony został mechaniczny model naręczny ze stoperem.  Zestaw przyozdobiła z kolei  spieralna grafika „quinze variations sur un même thème”. Zmiana nadeszła wraz z 2020 roku, kiedy zestaw składał się już z 2 zegarków naręcznych — bez egzemplarza stołowego. Męski oraz damski model z czarną tarczą i białym paskiem inspirowany był jedną z grafik cyklu „grafische reihen”.

Zestawy Max Bill z roku 2018, 2019, 2020


Max Bill Edition Set 60 w limitowanych zestawach 1060 sztuk

W tym roku inspiracja twórców do stworzenia zestawu przyszła niejako sama. Otóż przypada właśnie 60. rocznica powstania pierwszego zegarka naręcznego zaprojektowanego przez Maxa Billa. Z tej wyjątkowej okazji, Junghans wypuścił na rynek zestaw składający się z aż trzech modeli. Celebrują one ten sam język projektowania Bauhaus, z którego czasomierz po raz pierwszy stał się tak rozpoznawalny. 

 Wszystkie trzy modele Max Bill Edition Set 60 dostarczają użytkownikowi podobnych informacji, ale na różne sposoby. Ich wspólną cechą jest biała tarcza ze smukłymi wskazówkami i precyzyjnie rozmieszczonymi znacznikami godzin. Na świecie udostępnionych jest  tylko 1060 zestawów zegarków!

Zegarek Junghans 27/4109.00 Max Bill Edition Set 60 zestaw zegarków z kolekcji limitowanej na beżowym pasku1. Junghans Max Bill Automatic

Zegarek Junghans Max Bill Automatic na beżowym pasku

Pierwszym z zegarków przynależnych do zestawu Max Bill Edition Set 60 jest Junghans Max Bill Automatic w smukłej obudowie ze stali nierdzewnej z polerowaną antracytową powłoką PVD o średnicy 38 mm. To prosty model trzywskazówkowy z datownikiem umieszczonym na godzinie trzeciej. Przyjazny dla środowiska materiał luminescencyjny w kolorze pomarańczowym wypełnia środkowe wskazówki białej tarczy oraz znacznik godziny 12, wraz ze specjalnym czarnym oznaczeniem „60” na skali minutowej. 

Sercem tego automatycznego zegarka Junghans Max Bill Edition 60 Set pozostaje mechanizm J800.1, oparty na ETA 2824-2. Werk zapewnia 38-godzinną rezerwę chodu. Koperta ze stali szlachetnej z elegancką szarą powłoką PVD jest przymocowana do szarego skórzanego paska z pomarańczową podszewką. Dodatkowo mamy tu do czynienia z zakręcanym deklem.2. Max Bill MEGA Kleine Sekunde Edition

Kolejnym modelem jest Max Bill MEGA Kleine Sekunde Edition. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do wielu zegarków Max Bill z subtarczą sekundnika umieszczoną na godzinie 6. Tutaj podobnie jak w poprzednim modelu, indeks godziny 12 pokryty jest farbą luminescencyjną w kolorze pomarańczowym. Za jego działanie odpowiada jednak  kaliber J101.66 sterowany radiowo, który działa na podstawie atomowego sygnału  czasu. Ruch sterowany radiowo automatycznie wyszukuje sygnały przesyłane na 5 częstotliwościach. W rezultacie ustawienie aktualnego czasu w danej strefie czasowej jest precyzyjne co do sekundy. Zegarek posiada także funkcję daty na godzinie trzeciej, a także dyskretny kalendarz. Egzemplarz wieńczy szary skórzany pasek z pomarańczową podszewką i sprzączką pokrytą PVD.

Zegarek Junghans Max Bill MEGA na beżowym pasku3. Max Bill Regulator Edition

Zegarek Junghans Max Bill Regulator Edition na beżowym pasku  

Ostatnim modelem wchodzącym w skład limitowanej edycji Junghans Max Bill Edition Set 60 jest Max Bill Regulator Edition. Podobnie jak MEGA Kleine Sekunde Edition stanowi on pewne novum w dotychczasowej kolekcji zegarków Junghans. Posiada białą matową tarczę z wyświetlaczem czasu w stylu regulatora. Pomarańczowa wskazówka minutowa wypełniona masą luminescencyjną jest zamontowana centralnie, podczas gdy mały rejestr godzin znajduje się na górze tarczy, przedstawiony cyframi arabskimi. Zegarek Max Bill Regulator Edition ma również drugą subtarczę przy godzinie 6. Wewnątrz koperty, pokrytej antracytową powłoką PVD, znajduje się samonakręcający się mechanizm, który zapewnia 40-godzinną rezerwę chodu. 


Zegarki Edition Set 60 w hołdzie Maxowi Billowi

Junghans Max Bill Edition Set 60 składa się z 3 modeli o szerokości koperty 38 mm i wysokości 10,5 mm. Ten wyjątkowy projekt po raz kolejny podkreśla, że firma wciąż oddaje hołd esencji kolekcji zegarków Junghans Max Bill, jednocześnie poszukując nowych i interesujących sposobów określania czasu. Aby dopełnić tego dobrego wrażenia, pudełko prezentacyjne, w którym znajdują się wszystkie trzy piękne zegarki, jest wykonane z portretem Maxa Billa po wewnętrznej stronie nakładki.

Zestaw Zegarków Junghans Max Bill Set 60 w pudełku prezentacyjnym