Sekonda, której tradycja sięga 1966 roku jest jedną z najpopularniejszych marek zegarmistrzowskich w Wielkiej Brytanii. Ciekawostkę stanowi fakt, że zegarki angielskie zostały docenione przez szerszą publiczność dopiero kilka lat temu, kiedy zaczęły podbijać zachodnie rynki. W stosunkowo krótkim czasie skradły serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy dostrzegli w nich swobodę, z jaką tworzony jest niepowtarzalny design. Na ten składa się przede wszystkim różnorodność doskonale widoczna w poszczególnych modelach. I nie chodzi tu jedynie o fakt, że Sekonda to przede wszystkim modne zegarki wpisujące się w aktualne trendy, ale także nieszablonowe połączenia, których na próżno szukać gdzie indziej.

Marka o korzeniach w Związku Radzieckim swobodnie porusza się w wielu segmentach zegarmistrzowskiego rynku. Tworzy gustowne zegarki, w których inspiracje wieloma stylami subtelnie się przeplatają. Choć czasomierze zostały dostosowane do szerokiego grona odbiorców, najbardziej wyróżniającą się grupą są zegarki fashion. Te jednak znacząco odbiegają od standardów, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Delikatna, ładna linia i wysmakowany dobór dodatków stanowią jedną z dewiz cenionej marki. Warto zaznaczyć, że urzekająca estetyka budowana jest na intencjonalnym doborze materiałów oraz przemyślanym zdobnictwie, bowiem angielskiej marce nie po drodze z pstrokatymi wykończeniami. 

Design zegarków Sekonda stanowi ukłon w stronę ponadczasowej klasyki. To z wieloletniej tradycji zaczerpnięto pięknie prezentujące się, dość cienkie koperty, przejrzyste cyferblaty oraz indeksy godzinowe w postaci delikatnych kresek bądź subtelnych stożków. Jednak eleganckie wzorce nie przeszkadzają w tym, by być na bieżąco z innowacjami ze świata mody. I tak, w zegarkach zobaczymy nie tylko dynamiczne tarcze z dodatkowymi zegarami funkcyjnymi, ale także cenione materiały takie jak masa perłowa. Na tarczach dla dam nie mogło zabraknąć także lekko połyskujących, jubilerskich cyrkonii, które czynią zegarek odpowiednim dodatkiem na wieczorne wyjście.

Jako że Sekonda zbierająca doświadczenie na rynku od lat, doskonale zdaje sobie sprawę z roli, jaką odgrywają detale, zapewniła im szczególną uwagę. Mowa tu nie tylko o starannych wykończeniach tarcz, ale przede wszystkim o skórzanych paskach z delikatnym deseniem. Tu króluje wzór skóry wężowej podkreślający prestiż, a także delikatne chropowatości imitujące zużycie materiału. Dla miłośników sportowego looku przygotowano także paski z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzające się w codziennym użytkowaniu. Sekonda stawia na nienaganny styl, toteż wśród propozycji nie mogło zabraknąć modnych bransolet mesh oraz wąskich skórzanych pasków pozwalających w pełni skupić się na urzekającej prostocie tarczy.

Oczywistym jest, że podczas wybierania czasomierza kierujemy się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Sekonda nie zawiodła także na tym polu! Modne zegarki mają do zaoferowania udogodnienia zauważalne w codziennym użytkowaniu. Do najpopularniejszych należy wodoszczelność wraz z zakręcanym dekielkiem, datownik, fluorescencyjne wskazówki oraz chronograf.

Z całą pewnością można stwierdzić, że zegarki angielskie Sekonda nie postawiły jeszcze kropki nad „i”. Dynamiczny rozwój marki, nieszablonowe kompozycje oraz przystępny stosunek ceny do jakości sprawiają, że wybierane są coraz chętniej. Co ciekawe, miłośnicy nienagannego gustu widzą w nich nie tylko zegarki codzienne, ale także modele, które są w stanie zdobić nadgarstek także podczas wyjątkowych uroczystości i spotkań formalnych. I trudno się im dziwić, bowiem niesamowite kompozycje mają w sobie „to coś”.