Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki CASIO VINTAGE - RETRO

Japoński koncern Casio to jedna z najpopularniejszych firm branży elektronicznej i zegarkowej, obecna we wszystkich krajach świata. Współczesne kolekcje święcą triumfy na globalnym rynku, ale nie oznacza to, że sukces pojawił się dopiero teraz. Zegarki Casio Vintage nawiązują do kultowych propozycji z przeszłości, które pomimo upływu lat nadal cieszą się niezwykłą popularnością.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 75 produktów

Jak ustawić zegarek casio vintage

 1. Naciśnij przycisk - mode (tryb), aby przełączyć zegarek w tryb ustawień.
 2. Używając przycisku - set (ustawienie) ustaw godzinę, naciskając kolejno przyciski - hour (godziny) i minute (minuty).
 3. Po ustawieniu godziny i minuty, naciśnij przycisk mode (tryb), aby zapisać ustawienia.

Jeśli chcesz ustawić również datę, możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. W trybie ustawień naciśnij przycisk - set (ustawienie) kilka razy, aż na wyświetlaczu pojawi się opcja ustawiania daty.
 2. Używając przycisków hour (godziny) i minute (minuty) ustaw dzień, miesiąc i rok.
 3. Naciśnij przycisk - mode (tryb), aby zapisać ustawienia daty.

Jeśli nadal masz trudności z tym lub innym zegarkiem cyfrowym, możesz spróbować znaleźć instrukcję obsługi dla swojego konkretnego modelu w Internecie lub skontaktować się z producentem.

Jakie kolory są dostępne w linii zegarków Casio Vintage?

Linia zegarków Casio Vintage cieszy się dużą popularnością wśród osób, które poszukują prostego i klasycznego stylu. Zegarki te są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnego gustu i stylu. Oto pięć kolorów, w jakich można nabyć zegarek Casio Vintage:

 • Czarny zegarek Casio Vintage - ma matową czarną obudowę, białe cyfry i białe wskazówki na czarnym tle. Jest to klasyczny wybór dla osób, które preferują stonowane kolory.
 • Biały zegarek Casio Vintage - ma białą obudowę, czarne cyfry i czarne wskazówki na białym tle. Ten model zegarka wygląda bardzo elegancko i będzie pasować do wielu stylizacji.
 • Srebrny zegarek Casio Vintage - ma srebrną obudowę, czarne cyfry i czarne wskazówki na białym tle. Jest to klasyczna opcja, która pasuje do większości ubrań i stylów.
 • Złoty zegarek Casio Vintage - ma złotą obudowę, czarne cyfry i czarne wskazówki na białym tle. Złoty kolor zegarka jest jasny i lśniący, co dodaje mu eleganckiego wyglądu i sprawia, że jest idealny na specjalne okazje.
 • Różowe złoto - to najnowszy kolor wprowadzony do linii zegarków Casio Vintage. Zegarek w tym kolorze ma różowo-złotą obudowę, białe cyfry i białe wskazówki na różowo-złotym tle. Jest to opcja dla osób, które cenią sobie subtelne i eleganckie rozwiązania.

Historia stylu zegarków Casio Vintage

Kolekcja Casio Vintage to nic innego jak kontynuacja tworzonych od niemal 30 lat zegarków Casio Retro. Jej korzenie sięgają czasów kwarcowej rewolucji, która raz na zawsze odmieniła branżę zegarmistrzowską. Nowo opracowany w Japonii mechanizm był dokładniejszy, a przy tym znacznie tańszy i prostszy w obsłudze. Bramy zegarkowego uniwersum rozwarły się wtedy na cały świat, a spadek cen sprawił, że zegarek stał się dostępny dla każdego.

Kwarcowe mechanizmy pozwoliły też na masowe wprowadzenie nowej technologii, w której od zawsze króluje marka Casio. Elektroniczny zegarek to prawdziwy hit lat 70, w Polsce był dla wielu pierwszymi czasomierzami jakie pojawiły się na ich nadgarstkach. Dzisiaj zegarki Casio Vintage przywracają te wszystkie wspaniałe wspomnienia w jednej kolekcji, która jak się po latach okazuje... nic a nic nie straciła na aktualności.

zegarek casio vintage

Moda na retro z Casio Vintage

Zegarki Vintage, pomimo upływu lat, nie tracą na popularności z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, jak wspomniano już wyżej, wielu z nas wspomina je z sentymentem jako pierwsze czasomierze, pojawiające się na naszych nadgarstkach. Zegarek Casio Retro był w gruncie rzeczy marzeniem, które nagle znalazło się w zasięgu każdego człowieka. Po drugie, ówczesne czasomierze cechowały się stylistycznym minimalizmem oraz niezwykłą prostotą.

Dzisiaj obie te cechy są niezwykle poszukiwane i przypieczętowują legendarny status, z jakim kojarzy się zegarek Casio Vintage. Wszystkie kultowe zegarki z tej kolekcji są ponadczasowe, a po wielu latach wyraźnej obecności na rynku można śmiało stwierdzić, że nigdy nie wyszły i zapewne nigdy nie wyjdą z mody. Marka zegarków Casio regularnie odświeża kolekcję Casio Vintage, w której co jakiś czas pojawia się nowy zegarek. Jest jednak coś co cały czas pozostaje niezmienne... zegarki Casio Vintage wyglądają naprawdę dobrze!

Zegarki Casio Vintage - klasyka gatunku

Oryginalny styl to nie jedyne, co zegarki Casio Vintage reprezentują. Już na samym początku japońska marka celnie obrała właściwą ścieżkę rozwoju dla swojej kolekcji. Kwarcowy mechanizm stał się tutaj elementem wspólnym, a co za tym idzie zegarki Casio Vintage łączy funkcjonalność i wszechstronny wybór. Z jednej strony modele takie jak Casio Vintage Intstashape to rozwiązanie maksymalnie proste pod względem stylistycznym i użytkowym.

Z drugiej, elektroniczne zegarki Casio Vintage wyposażone są w rozbudowane funkcje, zmieniające czasomierz w bardzo praktyczny dodatek. Nawet w latach 70 byli jednak tacy, na których, ani alarm ani stoper nie robił większego wrażenia. Odpowiedzią na to był zegarek Casio z kalkulatorem. Jest to jeden z prawdziwych hitów tamtego czasu, a jeden z reżyserów był pod jego wrażeniem do tego stopnia, że wykorzystał go w filmie - Powrót do przyszłości.

Mini, Midi, Maxi! - którą kolekcje Casio Vintage wybierasz?

Największą część w kolekcji Casio Vintage zajmują dobrze znane elektroniczne modele, które przygotowano w trzech różnych rozmiarach.

Seria Mini to chyba najlepsze miejsce, aby znaleźć zegarek damski vintage. Niewielkie rozmiary kopert oscylujące w granicach 25 mm prezentują się fenomenalnie na delikatnych nadgarstkach. Ostatnimi czasy pojawił się również trend projektowania bardzo cienkich czasomierzy. W tej konkurencji zegarki Casio damskie po prostu nie mają sobie równych. Szczególnie delikatnie prezentują się modele Casio Vintage Mini, których koperta ma zaledwie 7 mm grubości.

Casio Vintage Maxi jak sama nazwa wskazuje to już nieco większy kaliber. Około 35 mm szerokości nie sprawia jednak, że kwadratowe zegarki retro stały się dużo grubsze. Osiem milimetrów to nadal niewiele, a nieco poszerzona koperta zdecydowanie lepiej dopasuje się do męskiego nadgarstka. Casio Vintage Midi to oczywiście wariant pośredni, który pozwala wybrać czasomierz spasowany idealnie pod Twoje potrzeby.

Niezależnie od tego, na który Casio Vintage padnie nasz wybór, każdy z nich cechować się będzie doskonałą funkcjonalnością. Podświetlenie, alarm czy stoper to coś co na pewno przyda się na co dzień. Na uwagę zasługuje też fakt, że każdy zegarek Casio Vintage na bransolecie nie wymaga narzędzi do jej wyregulowania, dzięki czemu czasomierz z łatwością dopasujesz do swojego nadgarstka.

Powrót do... teraźniejszości z kultowym zegarkiem Casio Vintage

Moda podobnie do historii lubi zatoczyć koło, dlatego przygotowane przez Japończyków modele retro przywracają więcej dobrze znanych hitów z lat 70. Pożądane wówczas wyraźne, geometryczne kształty, znajdują uznanie po dziś dzień. Klasyczny zegarek vintage Casio Instashape to bardzo interesująca propozycja dla osób poszukujących połączenia prostoty i wyrazistości.
Kwadratowe modele Casio Perfect Square niezwykłą popularność zawdzięczają swojej nietypowej budowie. Niemniej modne były wówczas smukłe, okrągłe koperty, których miłośnicy znajdą coś dla siebie w serii Casio Vintage Leather Band. Z kolei Casio Sapphire Crystal to bardzo ciekawa oferta modeli zabezpieczonych szafirowym szkłem. Do teraźniejszości powróciła również japońska gwiazda filmowa, czyli zegarek z kalkulatorem, który wystąpił na nadgarstku głównego bohatera w filmie “Powrót do przyszłości”.