Szwajcaria jest domem dla wielu symbolicznych marek, do których zaliczają się między innymi znamienite zegarki Doxa. Tak jak produkty wielu światowej sławy firm, pierwsze zegarki Doxa powstawały w garażu założyciela marki - Georga Ducommun. Genialny zegarmistrz ze szwajcarskiego Neuchatel w 1889 po raz pierwszy podjął  się stworzenia swojego własnego czasomierza, rozpoczynając nieprzerwane  pasmo sukcesów. Dbałość o każdy szczegół, która reprezentują zegarki Doxa towarzyszą marce od początku za sprawą niezłomnej postawy swego twórcy.  Konkurując z olbrzymim kapitałem, George Ducommun sam potrafił  dostarczyć zamówiony zegarek Doxa, nawet jeśli oznaczało to 20 km przeprawę po górach w samym środku zimy.

Tak ogromne poświęcenie nie wymagało długiego czasu, aby zostać zauważone. Opatentowany w 1908 roku mechanizm Doxa o 8 dniowej rezerwie chodu, zdobył uznanie ówczesnych pionierów motor sportu, a Bugatti stosowało zegarki Doxa jako standardowe wyposażenie swoich samochodów. Od tamtej pory te wyjątkowe szwajcarskie zegarki prezentują się dumnie na sklepowych półkach całego świata konkurując w  niemal wszystkich kategoriach od zegarków nurkowych po modne zegarki  fashion. Wyraz tej wszechstronności znajdziecie Państwo w naszej  ofercie, dzięki szerokiej gamie kolekcji Doxa, w której każdy znajdzie  odpowiedni model dla siebie.

Ponad 125 lat na szczycie

Nie da się lepiej uzasadnić jak dobre są zegarki Doxa, niż prezentując tworzone przez nich czasomierze. Kolekcja Doxa Shark Ceramica to wspaniałe luksusowe zegarki, które łączą wszystkie tradycje marki z potężnym bagażem doświadczeń. Te ekskluzywne modele to wysokiej klasy zegarki nurkowe na bransolecie, wykonane z połączenia stali i ceramiki. Nie każdy producent jest w  stanie stworzyć tak piękny przykład zegarmistrzowskiego kunsztu co  ujawnia ich specyfikacja. 300m wodoszczelności, szafirowe szkiełko i  zakręcana koronka to dowód na niesamowitą odporność i innowacyjność. Zegarki Doxa Shark Ceramica posiadają także kilka wyjątkowych smaczków jak datownik z unikalnym,  powiększającym przeszkleniem czy umieszczony na tarczy rekin, którego  design wspaniale komponuje się z indeksami oraz falowanym blatem.

Klasyczne korzenie

Uwadze miłośników z pewnością nie umkną klasyczne zegarki Doxa D-Light. Ich perfekcyjny design ma źródło w długiej historii marki, która  bezpośrednio uczestniczyła w tworzeniu zegarmistrzowskiej legendy  szwajcarskich rzemieślników. Zegarki Doxa D-Light  odznaczają się tradycyjnymi, okrągłymi kopertami o cienkiej krawędzi, co  zapewnia wysoką czytelność tarczy zaopatrzonej w szykowne, słupkowe  indeksy. W kolekcji znajdują się chronografy lub pozbawione zbędnych  dodatków modele zarówno na skórzanym pasku jak i bransolecie.

Własny styl

Szwajcarskie zegarki Doxa chlubią się także swoim własnym, niepowtarzalnym designem, który najlepiej widać w kolekcji Doxa Telemeter. Naniesiona na tarcze tych czasomierzy skala telemetryczna, pozwala na  odmierzanie odległości na podstawie prędkości dźwięku. Najważniejszą  cechą jest jednak ich niesamowity wygląd, przypominający urządzenia  miernicze montowane na dalekomorskich statkach. Efekt uzyskano dzięki  oryginalnemu połączeniu paska lub bransolety z kopertą, dzięki czemu  cała uwaga skupia się na wyjątkowej tarczy, która z pewnością  zainteresuje towarzyszące Ci osoby.