Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Bauhaus

Baner marki Bauhaus przedstawiający granatową tarcze zegarka i dekielek

Żadne miejsce nie miało tak ogromnego wpływu na rozwój współczesnego wzornictwa i sztuki, jak Bauhaus. Z niemiecką uczelnią związani byli najważniejsi przedstawiciele awangardy, a wypracowane przez nich zasady funkcjonują do dziś. Idea użytecznego piękna została urzeczywistniona nie tylko w przedmiotach codziennego użytku, ale także w zegarkach Bauhaus.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0
1 - 33 z 33 produktów
Niemiecka manufaktura zegarków marki Bauhaus

Bauhaus — korzenie współczesnego wzornictwa

Funkcjonujący od 1919 do 1933 roku Bauhaus był szkołą sztuki, rzemiosła i architektury, która wywarła znaczący wpływ na nowoczesne wzornictwo. Założona przez architekta Waltera Gropiusa w Weimarze uczelnia, stanowiła centrum awangardowej sztuki w XX wieku. Skupiała ona wielkich artystów, projektantów i architektów. U podstaw idei Bauhausu leżało pojęcie jedności w projektowaniu.
Gropius mocno wierzył, że możliwe jest masowe wytwarzanie produktów, które służą potrzebom ludzi, zachowując jednocześnie indywidualną swobodę twórczej ekspresji artystycznej. Nacisk położono na funkcjonalność przyjmującą uproszczoną, geometryczną formę. Znosząc jednoznaczny podział na dzieło sztuki i przedmiot codziennego użytku sprawił, że każda rzecz może być równie piękna, co praktyczna.
Proces wykonania wysokiej jakości zegarków Bauhaus
Niemiecka manufaktura zegarków Bauhaus

Koncern POINTtec Electronic GmbH Watches i zegarki Bauhaus

Koncern zegarkowy POINTtec Electronic GmbH ma swoją siedzibę w niemieckiej miejscowości Ruhlas. Budynek, w którym mieści się m.in. fabryka Iron Annie i Zeppelin zbudowany został w 1929 roku przez duet słynnych architektów Jeny Schreiter ; Schlag. Geometryczna bryła utrzymana w prawdziwie modernistycznym stylu zainspirowała twórców do stworzenia w 2019 roku nowej zegarkowej marki o nazwie Bauhaus.


Wchodzące w skład tego nowego brandu czasomierze korzystają z osiągnięć niemieckiej szkoły, gdzie piękno i funkcjonalność są ze sobą ściśle powiązane. W tym samym budynku mieści się Muzeum Zegarów Ruhla, które Pointtec Electronic GmbH prowadzi. Niemieckie zegarki to nie tylko dobre czasomierze, ale także historia na nadgarstku. Producenci dążą do tego, by Ruhla stała się prawdziwym miastem zegarków „Made in Germany ”.


Wyrafinowany minimalizm w zegarkach Bauhaus

Styl zegarków Bauhaus definiowany jest przez brak zbędnych szczegółów. Niewielkich rozmiarów koperty łączą historię z nowoczesnym podejściem. Okrągłe tarcze utrzymano w stonowanych barwach czerni, bieli, a także ciemnej zieleni. Długie stylizowane wskazówki i charakterystyczne oznaczenia godzinowe w formie cyfr arabskich, przyciągają uwagę swoim charakterystycznym wyglądem.

W wybranych egzemplarzach na cyferblacie umieszczono subtarcze sekundnika i dekoracyjny datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca oraz nazwę dnia tygodnia. Powierzchnię tarczy ozdabia szlif słoneczny, tworzący rozchodzące się promieniście refleksy światła. Minimalistyczne wzornictwo zegarków Bauhaus sprawia, że możemy je nosić do pracy, na przyjęcie i na co dzień. Wygodne, ręcznie robione włoskie skórzane paski, dopełniają oryginalnego wyglądu tych zegarków.

Budyenk Koncernu POINTtec Electronic GmbH Watches i zegarki Bauhaus
Tarcza zegarka Bauhaus w kolorze czarnym

Niemieckie zegarki Bauhaus — funkcjonalność i piękno

Zegarki Bauhaus zgodnie z ideą niemieckiej szkoły tworzone są z wysokojakościowych materiałów. Wykonana ze stali szlachetnej i polerowana koperta pięknie połyskuje srebrnymi refleksami. Minimalistyczne tarcze przykryte zostały mineralnym szkłem K1, które cechuje się dużą odpornością na stłuczenia. Pod atrakcyjną obudową znajduje się szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda. Gwarantuje on precyzyjne odmierzanie czasu w każdych warunkach. Miłośnicy tradycji znajdą w ofercie marki również zegarki mechaniczne o automatycznym naciągu, które oparto na werkach Miyota.

Autoryzowany sklep marki Bauhaus – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

Wszystkie dostępne w sklepie zegarki marki Bauhaus są 100% oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Do każdego modelu dołączona jest instrukcja w języku polskim oraz karta gwarancyjna. Każde serwisowanie odbywa się w autoryzowanych punktach naprawy, gdzie wykwalifikowani pracownicy wyposażeni się w odpowiedni sprzęt dostarczany im przez POINTtec Electronic GmbH.
Zegarek Bauhaus z białą tarczą na brązowym skórzanym pasku