Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300
Monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta 2024 - będziemy tam!

Monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta 2024 - będziemy tam!

2024-02-09
Już lada dzień rozpoczną się targi Inhorgenta, które w ostatnich latach stały się jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu “świata zegarków”. Prezentujemy garść przydatnych informacji dla tych, którzy chcieliby wybrać się i poczuć atmosferę tych wyjątkowych targów. Zapraszamy do lektury.

Inhorgenta - od 1973 roku

Po raz pierwszy targi Inhorgenta odbyły się w 1973 roku. W przeszłości były bardziej nastawione na stworzenie przestrzeni, w której mogli spotkać się jubilerzy, sklepy jubilerskie oraz dostawcy surowców i narzędzi dla jednych i drugich. Zwyczajowo swoje wyroby prezentowali tam też niemieccy producenci zegarków.

Dziś, po tym jak przestały istnieć największe targi zegarkowe Baselworld, producenci zegarków zmienili podejście i wolą prezentować swoje nowości na mniejszych imprezach. Ci, którzy tworzą wyroby hiper-luksusowe zapraszają swoich Klientów i widzów na targi Watches and Wonders, a firmy celujące w średnią i luksusową półkę prezentują swoje premiery właśnie na targach Inhorgenta w niemieckim Monachium.

Targi Inhorgenta w Monachium zegarkowe i biżuteryjne
Targi zegarkowe i biżuteryjne Inhorgenta 2024

Inhorgenta - najważniejsze informacje

Inhorgenta to naprawdę ogromny event. W tym roku zaprezentuje się 802 wystawców z 38 krajów. Ich stoiska będą zajmowały ponad 65 000 metrów kwadratowych jednego z największych ośrodków wystawowych w Unii Europejskiej. O skali wydarzenia świadczy fakt, że ubiegłoroczną edycję odwiedziło przeszło 24 000 widzów.

Tegoroczna odsłona wypełni aż sześć hal wystawowych. Klasyczna biżuteria i biżuteria modowa prezentowane będą w hali A2. W B1 znaleźć będzie można wyroby Haute Joaillerie, czyli piękna, ekstremalnie droga i najczęściej powstająca w zaledwie jednym lub kilku egzemplarzach biżuteria dla najbardziej wymagających Klientów. Ciekawie zapowiada się hala B2, której część zajęta będzie przez producentów biżuterii ślubnej, a reszta przez szkoły zawodowe, panele dyskusyjne, oraz scenę, na której odbywać się będą wystąpienia i wywiady z przedstawicielami wystawców.

W hali C1 i części hali C2 znaleźć będzie można kamienie szlachetne, dostawców złota i platyny oraz firmy handlujące perłami. Poza firmami zegarmistrzowskimi i jubilerskimi, na targach pojawiają się też liczni producenci narzędzi i akcesoriów, firmy meblarskie oferujące wyposażenie sklepów czy wytwórcy opakowań. Zajmą oni większość powierzchni hali C2.

Jakich producentów zegarków będzie można spotkać na Inhorgenta 2024?

Lista producentów zegarków naręcznych, którzy będą prezentować się na tegorocznej edycji targów liczy ponad sto firm, pochodzących z Niemiec, Szwajcarii, Polski, Włoch, Francji, Japonii i Chin. O tym, że monachijskie targi są coraz bardziej spotkaniem zegarkowym świadczy fakt, że wytwórcy czasomierzy zajmą halę A1, leżącą przy samym zachodnim wejściu do centrum wystawowego.

Na targi przyjedzie wielu producentów, których wyroby można nabyć w sklepie internetowym Zegarek.net.

Wśród nich są:

 • Adriatica;
 • Aerowatch;
 • Apella;
 • Aviator;
 • Balticus;
 • Bering;
 • Bauhaus;
 • Casio;
 • Citizen;
 • Epos;
Citizen na targach Inhorgenta 2023
Garmin na targach Inhorgenta 2023

 • Festina;
 • Garmin;
 • Iron Annie;
 • Jacques Lemans;
 • Junghans;
 • Michel Herbelin;
 • Orient;
 • Pierre Lannier;
 • Victorinox;
 • Vostok Europe;
 • Yema;
 • Zeppelin.

Jak widać na podstawie powyższej listy, nie jedziemy tam odpoczywać. Dodatkowo, zaplanowaliśmy spotkania z innymi producentami, jednak na tym etapie nie możemy zdradzić, z którymi. Jeśli okażą się owocne, na pewno o tym poinformujemy. :)

Inhorgenta 2024 - kiedy odbędą się targi?

Tegoroczna edycja targów odbędzie się w drugiej połowie lutego. Otwarcie nastąpi 16, a zakończenie 19 lutego.

Impreza odbywa się w centrum wystawowym Messe München, we wschodniej dzielnicy Monachium, gdzie znajduje się wiele hoteli.

Bilety w trwającej nadal przedsprzedaży kosztują 30 Euro za jednodniową wizytę, 39 Euro za dwa dni i 49 Euro za wejściówkę na wszystkie cztery dni. Można zdecydować się na zakup biletów GoGreen, które są o 7 Euro droższe. Te dodatkowe pieniądze organizator targów przeznaczy na projekty mające na celu ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, dzięki czemu zmniejszony zostanie ślad węglowy całej imprezy.

Na miejscu bilety będą droższe - 65, 72 i 80 Euro, za odpowiednio 1, 2 lub 4 dniowe wejście na teren targów. Także i do tych wejściówek można dopłacić 7 Euro, które przeznaczone zostaną na działania prośrodowiskowe.

Na miejscu można skorzystać z parkingów. Najbliższy halom, w których odbywają się targi zegarków i biżuterii, parking zachodni, ma 4650 miejsc. Cena za dzienny postój to około 20 Euro.

Kiedy odbędą się targi Inhorgenta 2024?

ZEGAREK.NET na Inhorgenta München

Inhorgenta to mniej znana impreza, która jest doskonałą platformą, służącą producentom, dostawcom i sprzedawcom detalicznym do nawiązywania nowych partnerstw handlowych.

My już się pakujemy, żeby być na Inhorgenta od rana pierwszego dnia wystawowego i wybrać dla Państwa najciekawsze nowości, które będą później dostępne w ZEGAREK.NET. W czasie targów producenci zaprezentują nowości na cały rok, które stopniowo będą pojawiały się w ofercie naszego sklepu.

Podobnie jak w poprzednim roku, przygotujemy obszerną relację z naszej podróży, okraszoną możliwie dużą ilością zdjęć oraz komentarzami i przemyśleniami na temat tegorocznych trendów i nowości.

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.