Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Profesjonalne divery

1151wyniki

Jest wiele elementów wyróżniających zegarki diver spośród innych czasomierzy. Zdaje się jednak, że najbardziej niezwykły jest sposób, w jaki divery zyskały międzynarodową sławę. Na przestrzeni ostatnich kilku dekad udało im się zrobić furorę w świecie kina oraz męskiej mody, choć powstawały przecież jako skoncentrowane na zadaniu narzędzie. W tej kategorii znajdują się wyłącznie profesjonalne divery, które oprócz charakterystycznej stylistyki, legitymują się odpowiednimi parametrami.  

czytaj więcej
FILTRY0

Wodoszczelne zegarki diver dla nurków 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że profesjonalny zegarek dla nurka musi legitymować się jedną podstawową cechą - wysoką wodoszczelnością. Aby ustalić pewien minimalny standard umożliwiający nazywanie zegarka nurkowym, musiało upłynąć trochę lat, a dziś wynosi on 20 ATM. Wartość ta odpowiada statycznemu zanurzeniu czasomierza w wodzie na głębokości 200 metrów i jest wymaganą podstawą do nurkowania z akwalungiem, czyli przysłowiową “butlą”. Warto podkreślić, że wodoszczelność w zegarkach jest zawsze podawana w stanie statycznym, kiedy czasomierz utrzymywany jest na dnie w bezruchu. 

Wodoszczelne zegarki certina diver dla nurków


Wodoszczelne zegarki orient diver dla nurków

Poruszanie się pod powierzchnią wody wywiera dodatkowe ciśnienie na uszczelki, co również powinno być brane pod uwagę. W praktyce zegarek diver z wodoszczelnością 20 ATM, może być swobodnie wykorzystywany podczas nurkowania do głębokości 40m, co i tak przekracza większość komercyjnych zejść pod wodę. Przy schodzeniu na jeszcze większe głębokości wykorzystuje się zazwyczaj dodatkowy sprzęt, w tym zegarek nurkowy o jeszcze większej wodoszczelności. Zegarki o parametrze 30 ATM mogą być wykorzystywane do nurkowania saturowanego, stosowanego między innymi w profesjonalnych pracach pod wodą.Divery dla nurków - cechy charakterystyczne 

Trzeba pamiętać, że divery to jednak nie tylko wodoszczelność, ale również konkretne cechy odpowiadające za ich funkcjonalność, a przekładające się na ich ciekawy wygląd. Poniżej wskażemy na kilka z nich, wskazując na ich praktyczne zastosowanie. 


 1. Obracający się bezel 

Pierwszym i natychmiast rzucającym się w oczy elementem w zegarku typu diver jest bez wątpienia jego pogrubiony bezel. W istocie spełnia on rolę pierścienia antyrewersyjnego, będącego bardzo ważnym wskaźnikiem dla nurków. Dzięki niemu w prosty i intuicyjny sposób pozwala on zaznaczyć dokładny moment zejścia pod wodę, co pozwala na precyzyjną ocenę poziomu tlenu w butli oraz czasu przebywania pod wodą. Bardzo często bezel jest na zewnętrznej stronie wykończony chropowatą strukturą, co poprawia chwyt i jeszcze bardziej urozmaica wygląd. 

  Obracający się bezel


 1. Tarcza czytelna w każdych warunkach 

Doskonale czytelna tarcza jest zdecydowanie elementem, bez którego nie może obyć się żaden profesjonalny diver. Przejrzystość i intuicyjność cyferblatu w zegarku nurkowym jest kluczowa szczególnie pod wodą, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony. Właśnie z tego względu powszechnie stosuje się geometryczne kształty indeksów, umożliwiające łatwe rozpoznanie ich położenia na tarczy. Równie niezbędnym elementem jest pokrycie indeksów masą luminescencyjną, choć w niektórych modelach stosuje się bardziej zaawansowane podświetlenie trytowe.  

  Tarcza czytelna w każdych warunkach


 1. Koperta i pasek odporne na działanie wody 

Wodoszczelne zegarki diver do zastosowań profesjonalnych. muszą być odporne na długotrwały kontakt z wodą i losowe zdarzenia. Z tego względu ich koperty wykonuje się głównie ze stali nierdzewnej lub innych metali odpornych na korozję. Równie istotny jest materiał zaczepu do nadgarstka, który w zegarkach do nurkowania przyjmuje formę metalowej bransolety, albo gumowego paska.

  Koperta i pasek odporne na działanie wodyZegarki diver w ofercie najbardziej uznanych producentów 

Zegarki typu diver zaliczane są obecnie do klasycznego, zegarmistrzowskiego wzornictwa. Nie powinno więc dziwić, że profesjonalne divery znalazły się w ofercie najbardziej uznanych zegarmistrzowskich manufaktur. Wiele marek posiada nawet specjalne kolekcje poświęcone zegarkom do nurkowania, które wskażemy poniżej.


Japońskie zegarki dla nurków 

Japonia jest krajem ze sporą liczbą globalnych producentów, którzy czynnie brali udział w tworzeniu zegarków do nurkowania od samego początku. Wiele modeli z Kraju Kwitnącej Wiśni uzyskały wręcz status kultowych i sprawiły, że zegarki nurkowe są dzisiaj tak rozpoznawalne.  


 1. Zegarki Seiko Diver 

Seiko Watch Corporation to jeden z największych gigantów branży, mogący poszczycić się najwspanialszymi diver-ami w historii. Propozycje Seiko nie tylko trafiały wielokrotnie na ekrany kinowe, ale znalazły też uznanie wśród zawodowych nurków między innymi z organizacji PADI. Wiele profesjonalnych diver-ów odnajdziecie w specjalnie przygotowanej na naszej stronie kategorii Seiko Diver.  

  Zegarki Seiko Diver


 1. Zegarki Orient Diver 

Zegarkównurkowych nie mogło oczywiście zabraknąć w ofercie marki Orient, słynącej do zamiłowania w kultywowaniu klasycznego zegarmistrzostwa. Wiele dostępnych na rynku modeli jest cenionych przez kolekcjonerów. Jeśli chcecie poznać wszystkie propozycje tego producenta, odsyłamy was do kategorii Orient Diver. 

  Zegarki Orient Diver


 1. Zegarki Citizen Diver  

Marka Citizen to tuż obok Seiko największy przedstawiciel japońskiego zegarmistrzostwa - i co równie istotne – producent niemniej kultowych modeli. Divery Citizena cenione są za znakomity stosunek jakości do ceny oraz innowacyjny design i technologie. Tak jak w przypadku wcześniejszych marek, całość oferty na zegarki nurkowe marki znajdziecie w kategorii Citizen Diver.

  Zegarki Citizen Diver
Zegarki Diver swiss made 

W ofercie zegarków diver nie mogło oczywiście zabraknąć propozycji powstałych w kolebce zegarmistrzostwa. Jako autoryzowany sprzedawca wielu szwajcarskich producentów, posiadamy wiele znanych i cenionych kolekcji. 

 1. Zegarki Tissot Seastar 

Logo manufaktury Tissot znane jest praktycznie na całym świecie, nawet osobom nie mających pojęcia o zegarmistrzowskiej branży. Jako jeden z najdłużej obecnych na rynku producentów, brał czynny udział w tworzeniu branży oraz kształtowaniu tego, jak rozumiemy współcześnie zegarek. Marka może poszczycić się specjalną kolekcją przeznaczoną dla wybitnych szwajcarskich zegarków, znanych szerzej jako zegarki Tissot Seastar. 

  Zegarki Tissot Seastar
 1. Zegarki Atlantic Mariner 

W naszym kraju niewielu jest producentów cieszących się takim uznaniem, jak Atlantic. W Polsce czasomierze spod znaku cyrkla i kotwicy przekazywane są z pokolenia na pokolenie i nic dziwnego, że znalazły się wśród nich wodoszczelne zegarki dla nurków. Jeśli poszukujecie czegoś sprawdzonego za naprawdę rozsądną cenę, koniecznie zapoznajcie się z zegarkami Atlantic Mariner. 

  Zegarki Atlantic Mariner
 1. Zegarki Certina Diver 

Certina to marka znana ze swojego zamiłowania do sportu oraz rewolucyjnego systemu Certina DS. Doświadczenie w tworzeniu zabezpieczeń mechanizmu jest bardzo użyteczne przy projektowaniu diver-ów, szczególnie, kiedy w środku pracuje szwajcarski mechanizm. Zegarki nurkowe tego producenta również znajdziecie w specjalnej kategorii Certina Diver.

  Zegarki Certina Diver
 1. Zegarki Davosa Diving 

Marka Davosa związana jest ze znaną w historii branży rodziną Haslerów, która produkcją czasomierzy trudniła się jeszcze w 1861 roku. Szwajcarski producent jest bardzo zaangażowany na rynku polskim, co udowodnił nawet odwołaniem jednego z modeli do historii polskiej motoryzacji. W ofercie producenta również znalazło się specjalne miejsce na modele nurkowe w kolekcji Davosa Diving. 

  Zegarki Davosa Diving