Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki z cyframi arabskimi

442wyniki
Zegarki z cyframi arabskimiPrzy wyborze zegarka można kierować się różnymi preferencjami — począwszy od materiału obudowy, koloru tarczy, aż po styl bransoletki. Elementami wpływającymi w bezpośredni sposób na wygląd modelu są także indeksy, czyli znaczniki godzin. Najpopularniejszymi z nich pozostają zegarki z cyframi arabskimi, w których klasyczna elegancja spotyka się z nowoczesną funkcjonalnością.
FILTRY0

Dlaczego warto wybrać zegarki z cyframi arabskimi?

Zegarki z cyframi arabskimi to najbardziej rozpowszechniony typ modeli. Choć kojarzą się one głównie z klasycznymi egzemplarzami, to producenci bardzo chętnie eksperymentują z różnymi formami, czcionkami i zestawieniami kolorystycznymi. Z łatwością odnajdziemy je wśród sportowych, eleganckich, a także casualowych zegarków. Niejednokrotnie znaczniki godzin stają się główną dekoracją projektu, przykuwając wzrok swoim wykonaniem. Zegarki damskie z cyframi arabskimi oraz ich męskie odpowiedniki, pozostają również niezwykle funkcjonalne. Widoczne na tarczy wyraziste oznaczenia pozwalają na szybki i łatwy odczyt czasu w niemal każdych warunkach.
Zegarek Pierre Ricaud Classic z cyframi arabskimi na czarnym pasku
Zegarek Skagen GRENEN SKW6816 na srebrnej bransolecie

Nakładane lub malowane oznaczenia godzinowe

Godzinowe oznaczenia występują w zegarkach w postaci nakładanych lub malowanych cyfr. Sam proces nałożenia indeksów na tarczę odbywa się poprzez ich przyklejenie albo przymocowanie za pomocą małych śrubek. Utrzymane najczęściej w srebrnym/złotym kolorze, podkreślają uniwersalny charakter projektu. Tego typu rozwiązania stosowane są m.in. w marce Casio, Timex czy Skagen. Będą one idealnym wyborem dla miłośników tradycyjnego wzornictwa, pełnego wyrafinowania i kunsztu zdobniczego. Równie dobrze prezentują się malowane znaczniki godzin. W tym przypadku mogą one przybierać zróżnicowany kształt oraz kolor. Ciekawymi przykładami tego typu zegarków z cyframi arabskimi są modele Tissot lub Orient. Dopracowane w każdym szczególe oznaczenia, tworzą wraz z tarczą spójny stylistycznie projekt.

Indeksy godzinowe, czyli fantazyjna dekoracja tarczy

Wartym zwrócenia uwagi są zegarki z cyframi arabskimi przyjmującymi bardzo fantazyjne formy. Ich różnorodność stylistyczna potrafi całkowicie zmienić wygląd projektu, odróżniając go spośród innych. Dedykowane są one osobom lubiącym unikalne rozwiązania wzornicze. Za przykład mogą posłużyć zegarki Porto z kolekcji Tissot Heritage, w których indeksy godzinowe zajmują prawie całą przestrzeń cyferblatu. Równie ciekawe propozycje ma w swojej ofercie marka Lorus. Wzorowane na odręcznym piśmie cyfry arabskie przyciągają wzrok swoimi fantazyjnymi liniami, podkreślając jednocześnie elegancki charakter całego zegarka.
Zegarek Tissot HERIGATE PORTO z cyframi arabskimi
Zegarek Timex Time Machines 29mm Kids dla dziecka z cyframi arabskimi

Zegarek z cyframi arabskimi dla dzieci — idealna pomoc w nauce

Zegarek z cyframi arabskimi będzie również bardzo dobrym wyborem dla dziecka. Numerowane od jeden do dwunastu indeksy pomogą młodemu odkrywcy w nauce cyferek i prawidłowym odczycie godziny. Tego typu egzemplarze z dużymi, wyraźnymi znacznikami znaleźć można m.in. w ofercie zegarków Swatch, czy Flik Flak. Kolorowe modele z bajkowymi bohaterami, zachęcą dzieci do odkrywania czasu. Dzięki dodatkowym przedziałkom minutowym łatwiej będzie im odróżnić poszczególne wskazania na tarczy oraz zrozumieć, dlaczego na godzinę 14 mówi się 2.

Modne indeksy godzinowe w miejskich zegarkach

Dużą część portfolio marek zajmują projekty, gdzie indeksy arabskie widnieją tylko w pozycjach godziny trzeciej, sześciu, dziewiątej i dwunastej. Tego typu układ tarczy chętnie stosowany jest w casualowych modelach Pierre Ricaud, czy Tommy Hilfiger. Naprzemienna aplikacja kreskowanych indeksów i tych arabskich sprawia, że egzemplarz nabiera nowoczesnego wyglądu, idealnie wpisując się w miejski styl.
Zegarek Pierre Ricaud Classic z białą tarczą z cyframi arabskimi
Zegarek Aviator Douglas Day Date Meca 41 męski z datownikiem

Wygodny odczyt w sportowych zegarkach

Arabskie cyfry chętnie używane są w zegarkach sportowych. Wyraziście zaznaczone godziny, pozwalają bezbłędnie odczytać wszystkie parametry nawet pod wodą. Bardzo dużą funkcjonalnością cechują się egzemplarze, w których datownik lub chronograf zastępuje niektóre wskazania. Tak też dzieje się w przypadku modeli Aviator — w nich zamiast godziny 6 widnieje okienko datownika. Dzięki takiemu układowi tarcza zachowuje swój integralny wygląd, a jednocześnie umożliwia użytkownikom szybki odczyt czasu.

Zegarki z cyframi arabskimi — dla kogo?

Indeksy zegarków to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie modelu pasującego do Twojego stylu. Cyfry arabskie są przede wszystkim łatwe w odczycie, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku egzemplarzy dla dzieci, czy uprawiania sportu. Tego typu zegarki będą również naturalnym wyborem w przypadku projektów inspirowanych lotnictwem, gdzie dokładność odczytu jest na wagę złota. Każdy zegarek damski z cyframi arabskimi, jak i męski model spełni funkcję ciekawego dodatku do codziennej garderoby, zwracającego uwagę na dobry gust właściciela.