Wiosenna wyprzedaż ZEGAREK.NET

Zegarki Citizen

Zegarki Citizen oparte na nowoczesnej technologii gwarantujące niezawodność.

Zegarek Citizen to produkt na miarę XXI wieku, oparty na nowoczesnej technologii i najwyższej jakości materiałach. Perfekcjonizm i nieustanne poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań, a także ciekawa stylistyka i stosowanie  w produkcji przyjaznych dla środowiska technologii – to podstawowe cechy marki. Zegarki Citizen to doskonała propozycja dla osób ceniących prestiżowe i oryginalne dodatki.

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Historia marki Citizen 

Dzięki nim osiągnęła ona bardzo wysoką pozycję na rynku światowym. Doskonałe, dopracowane w każdym szczególe zegarki Citizen to produkty prestiżowe, po które chętnie sięgną osoby ceniące sobie niezawodność, lubiące oryginalne, nowoczesne i zarazem gustowne dodatki. Początki marki Citizen sięgają roku 1918, kiedy to w Japonii powstał Instytut Badań Shokosha Watch. Poza produkcja urządzeń pomiarowych zajmował się on także pracami nad stworzeniem pierwszego japońskiego zegarka kieszonkowego.
Cel został osiągnięty sześć lat później, kiedy to powstał zegarek pod nazwą „Citizen”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza produkt dla obywateli.  W roku 1930 powstała już firma Citizen Watch Company, która zaczęła intensywne prace nad poszukiwaniem nowoczesnych technologii. Miały one znaleźć zastosowanie w zegarkach, a tym samym podnosić ich jakość i funkcjonalność. Niespełna ćwierć wieku później, w roku 1956 powstał pierwszy odporny na wstrząsy zegarek Citizen Parashock, a już trzy lata później wodoszczelny Citizen Parawater. W roku 1987 firma stworzyła pierwszy antyalergiczny zegarek tytanowy o niewielkiej wadze. Do dziś produkuje zegarki wykonane z tytanu. Można je znaleźć w kolekcji Citizen Titanum.


Męski zegarek Citizen
Męski zegarek Citizen w czarnym kolorzeZaawansowany zegarek zasilany światłem - Citizen Eco-Drive

Duży przełom dla tego japońskiego koncernu miał miejsce w roku 1994. Powstała bowiem wówczas technologia Citizen Eco-Drive, która miała na celu ochronę środowiska, eliminując z zegarków baterie i zastępując je panelem słonecznym. Technologia ta opiera się na pozyskiwaniu energii ze źródła światła słonecznego. Pierwszy zegarek wykorzystujący tę technologię powstał w roku 1996. Następnie pojawiły się serie „Eco-Drive Signature” i „Citizen Promaster Aqualand Eco-Drive Chronograf”. Pierwsza z nich odnosi się do niezwykłej dokładności. Druga to zegarki produkowane z myślą o płetwonurkach. W obecnym stuleciu na rynku pojawiły się natomiast  kolekcje „Eco-Drive Infinitum” charakteryzujące się nawet czterokrotnie większym magazynowaniem energii oraz „Eco-Drive Slim”, a więc seria  zegarków o cienkich, eleganckich kopertach.

Mechanizmy zegarków Citizen.


Radiowy zegarek Citizen z automatyczną aktualizacją czasu

Kolejnym ze standarowych projektów japońskiej marki są zegarki Citizen sterowane falami radiowymi. Zastosowane w nich mechanizmy cechują się wyjątkową dokładnością pomiaru czasu nieosiągalną dla czasomierzów bez technologii Radio Controlled. Autorskie rozwiązanie sięga istoty zegarmistrzowskiego kunsztu, jaką jest niezawodne odmierzanie kolejnych godzin, minut i sekund.
Niezwykły zegarek Citizen Eco-Drive


Klasyczny zegarek Citizen 
Zegarki Citizen sterowane falami radiowymi wykorzystują połączenie z właściwą dla swojego aktualnego położenia wieżą o czasie zbliżonym do dokładności czasu atomowego. Połączenie nawiązywane jest między godziną 2 a 4 nad ranem, kiedy wyrazistość sygnału jest największa. Co to oznacza w praktyce? Oprócz gwarancji najbardziej dokładnego pomiaru czasu dostępnego dla zegarków naręcznych zyskujesz komfort automatycznego dopasowania do strefy czasowej podczas podróży. Margines błędu pomiarowego w zegarkach sterowanych falami radiowymi wynosi 1 sekundę na milion lat, co najlepiej oddaje  niezawodność technologii Citizen.Oryginalny zegarek Citizen od autoryzowanego sprzedawcy

Oryginalne zegarki Citizen stały się ikoną udanego prezentu - zarówno dla najbliższych, jak i dla siebie. To zegarki, które dzięki precyzji i solidności wykonania użytkowane są przez wiele lat i niejednokrotnie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Sklep ZEGAREK.NET jest oficjalnym dystrybutorem zegarków Citizen w Polsce. Wraz z wymarzonym modelem otrzymasz dopasowaną do mechanizmu i jego funkcji instrukcję w języku polskim. Co ważne, każdy z oryginalnych zegarków Citizen posiada międzynarodową kartę gwarancyjną i piękne pudełko, które uczyni chwilę odpakowania dodatku jeszcze bardziej uroczystą.