Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Citizen

259wyniki
Baner z czterema zegarkami na srebrnych bransoletach z tarczą od lewej żółtą, zieloną, czarną i granatową marki Citizen Better Starts NowZegarek Citizen to produkt na miarę XXI wieku, oparty na nowoczesnej technologii i najwyższej jakości materiałach. Perfekcjonizm i nieustanne poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań, a także ciekawa stylistyka i stosowanie w produkcji przyjaznych dla środowiska technologii – to podstawowe cechy marki. Zegarki Citizen to doskonała propozycja dla osób ceniących prestiżowe i oryginalne dodatki.
FILTRY0

Historia marki Citizen

Dzięki nim osiągnęła ona bardzo wysoką pozycję na rynku światowym. Doskonałe, dopracowane w każdym szczególe zegarki Citizen to produkty prestiżowe, po które chętnie sięgną osoby ceniące sobie niezawodność, lubiące oryginalne, nowoczesne i zarazem gustowne dodatki. Początki marki Citizen sięgają roku 1918, kiedy to w Japonii powstał Instytut Badań Shokosha Watch. Poza produkcja urządzeń pomiarowych zajmował się on także pracami nad stworzeniem pierwszego japońskiego zegarka kieszonkowego.
Zegarek na czarnej bransolecie z czarną tarczą marki Citizen
Zegarek na czarnej bransolecie z czarną tarczą marki Citizen
Cel został osiągnięty sześć lat później, kiedy to powstał zegarek pod nazwą „Citizen”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza produkt dla obywateli. W roku 1930 powstała już firma Citizen Watch Company, która zaczęła intensywne prace nad poszukiwaniem nowoczesnych technologii. Miały one znaleźć zastosowanie w zegarkach, a tym samym podnosić ich jakość i funkcjonalność. Niespełna ćwierć wieku później, w roku 1956 powstał pierwszy odporny na wstrząsy zegarek Citizen Parashock, a już trzy lata później wodoszczelny Citizen Parawater. W roku 1987 firma stworzyła pierwszy antyalergiczny zegarek tytanowy o niewielkiej wadze. Do dziś produkuje zegarki wykonane z tytanu. Można je znaleźć w kolekcji Citizen Titanum.

Zaawansowany zegarek zasilany światłem - Citizen Eco-Drive

Duży przełom dla tego japońskiego koncernu miał miejsce w roku 1994. Powstała bowiem wówczas technologia Citizen Eco-Drive, która miała na celu ochronę środowiska, eliminując z zegarków baterie i zastępując je panelem słonecznym. Technologia ta opiera się na pozyskiwaniu energii ze źródła światła słonecznego. Pierwszy zegarek wykorzystujący tę technologię powstał w roku 1996. Następnie pojawiły się serie „Eco-Drive Signature” i „Citizen Promaster Aqualand Eco-Drive Chronograf”. Pierwsza z nich odnosi się do niezwykłej dokładności. Druga to zegarki produkowane z myślą o płetwonurkach. W obecnym stuleciu na rynku pojawiły się natomiast kolekcje „Eco-Drive Infinitum” charakteryzujące się nawet czterokrotnie większym magazynowaniem energii oraz „Eco-Drive Slim”, a więc seria zegarków o cienkich, eleganckich kopertach.
Powstawanie technologi Citizen Eco-Drive w marce Citizen

Radiowy zegarek Citizen z automatyczną aktualizacją czasu

Kolejnym ze standarowych projektów japońskiej marki są zegarki Citizen sterowane falami radiowymi. Zastosowane w nich mechanizmy cechują się wyjątkową dokładnością pomiaru czasu nieosiągalną dla czasomierzów bez technologii Radio Controlled. Autorskie rozwiązanie sięga istoty zegarmistrzowskiego kunsztu, jaką jest niezawodne odmierzanie kolejnych godzin, minut i sekund.
tarcza zegarka Citizen w czarnym kolorze ze złotymi akcentami
Tarcza zegarka Citizen w kolorze beżowym marki Citizen
Zegarki Citizen sterowane falami radiowymi wykorzystują połączenie z właściwą dla swojego aktualnego położenia wieżą o czasie zbliżonym do dokładności czasu atomowego. Połączenie nawiązywane jest między godziną 2 a 4 nad ranem, kiedy wyrazistość sygnału jest największa. Co to oznacza w praktyce? Oprócz gwarancji najbardziej dokładnego pomiaru czasu dostępnego dla zegarków naręcznych zyskujesz komfort automatycznego dopasowania do strefy czasowej podczas podróży. Margines błędu pomiarowego w zegarkach sterowanych falami radiowymi wynosi 1 sekundę na milion lat, co najlepiej oddaje niezawodność technologii Citizen.

Oryginalny zegarek Citizen od autoryzowanego sprzedawcy

Oryginalne zegarki Citizen stały się ikoną udanego prezentu - zarówno dla najbliższych, jak i dla siebie. To zegarki, które dzięki precyzji i solidności wykonania użytkowane są przez wiele lat i niejednokrotnie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Sklep ZEGAREK.NET jest oficjalnym dystrybutorem zegarków Citizen w Polsce. Wraz z wymarzonym modelem otrzymasz dopasowaną do mechanizmu i jego funkcji instrukcję w języku polskim. Co ważne, każdy z oryginalnych zegarków Citizen posiada międzynarodową kartę gwarancyjną i piękne pudełko, które uczyni chwilę odpakowania dodatku jeszcze bardziej uroczystą.