Zegarek z tytanu. Czy nie brzmi to intrygująco i interesująco? Większość z nas słysząc nazwę tytan i nie znając jego właściwości mogłoby pomyśleć, że modele wykonane z tego materiału to masywne zegarki o dużej wadze i nadludzkiej wytrzymałości. Nic bardziej mylnego! Oprócz ostatniej cechy jaką jest ich duża wytrzymałość, cała reszta to mit. Teraz na przykładzie zegarków japońskich Citizen przedstawimy Państwu czystą prawdę o tych wyjątkowych zegarkach. W kolekcji Citizen Titanium znajdziemy modele damskie i męskie wykonane właśnie z tego szlachetnego materiału jakim jest tytan. Przy pierwszym kontakcie wzrokowym można pomyśleć, że nie różnią się one niczym szczególnym od zegarków wykonanych ze stali. Jednak zaraz po tym, jak weźmiemy je do ręki, zdajemy sobie sprawę na czym polega ich niezwykła wyjątkowość. Są one bowiem nieprawdopodobnie lekkie. Tytan już od jakiegoś czasu zaczyna mieć przewagę nad modelami wykonanymi ze stali, ponieważ właśnie dzięki swojej lekkości zegarki wykonane przy jego użyciu, są bardzo komfortowe i wygodne w noszeniu.

Wiele osób ma problem dotyczący alergii skórnych.  Tytan sprawia jednak, że modele Citizen Titanium to zegarki antyalergiczne. Mogą więc być pewnego rodzaju wybawieniem dla alergików, ponieważ materiał ten w żaden sposób nie uczula. Od teraz wszyscy alergicy, mogą bez obaw cieszyć się wyjątkowymi i gustownymi czasomierzami !

Zegarki Citizen mają charakterystyczny dla siebie design, który jest rozpoznawany na całym świecie. Okrągłe koperty osadzone na szerokich bransoletach wykonanych z gustownych ogniw to znaki rozpoznawcze zegarków tej marki. Cały wygląd zegarków jest bardzo męski, świetnie prezentują się one na męskich nadgarstkach i jednocześnie pasują do wielu stylizacji. Niezależnie od tego czy założysz garnitur czy koszulę i jeansowe spodnie to każdy zegarek z kolekcji idealnie dopasuje się do Twojego aktualnego stroju. Oczywiście te zegarki japońskie to jedna z najbardziej wygodnych propozycji, ponieważ mimo solidnego wyglądu, nadal pozostają one niesamowicie lekkie i nie krępują ruchów. 

Zegarek Citizen Titanum

Mimo tego, że cała kolekcja ma ze sobą wiele wspólnego to każdy model to unikat. Znajdziemy tutaj gustowne chronografy, klasyczne tarcze z indeksami słupkowymi, czy tradycyjnymi oznaczeniami arabskimi. Dla tych, którzy są miłośnikami odważniejszych rozwiązań, marka stworzyła modele z pięknymi fakturowanymi tarczami o ciekawych kolorach takich jak np. granat, niebieski czy brąz. Wiele modeli zostało wyposażone w ekonomiczny system Eco-Drive, który pozwala na ładowanie baterii za pomocą umieszczonych na tarczy małych paneli słonecznych. Dzięki temu zegarek może działać długie miesiące w ciemności bez powtórnego naładowania. Jak widać zegarki tytanowe Citizen to niebywałe połączenie technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz ciekawego designu. Dzięki temu zyskały one rzeszę fanów na całym świecie, a rodzina miłośników z każdym dniem się powiększa.