Zegarki sportowe charakteryzują się bogactwem funkcji, które wspierają codzienny trening osób aktywnych fizycznie. Wśród nich znajdziemy modele dedykowane zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i pozostałym miłośnikom ruchu. Szczególnym typem pozostają tzw. zegarki outdoorowe, przeznaczone do aktywnego spędzania czasu w terenie.

Jaki zegarek sportowy?

Zegarek sportowy powinien być jak najlepiej dopasowany do potrzeb użytkownika. Dlatego przy wyborze czasomierza, należy kierować się funkcjonalnością dodatków. Zarówno fani sportów wodnych, jak i lądowych nie będą mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego produktu. Dedykowane są dla nich specjalne serie zegarków, które odpowiadają na potrzeby poszczególnych dyscyplin sportowych.

Zegarki sportowe tworzone są z wygodnych i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Charakteryzują się lekkością, która zapewnia komfort użytkowania. Specjalnie zaprojektowana tarcza umożliwia odczytanie godziny w każdych warunkach pogodowych. Dla osób uprawiających sporty ekstremalne polecamy zegarek wojskowy. Wielofunkcyjność modeli sytuuje je wśród najchętniej wybieranych czasomierzy sportowych. Mocny militarny wygląd współgra z niezwykle wytrzymałą konstrukcją. Zegarki dzięki wyposażeniu w nowoczesne technologie, będą cechować się multisportowym charakterem.

Zegarek do biegania

Z myślą o biegaczach powstała seria Timex Ironman, czy Garmin Forerunner. Dzięki zastosowaniu specjalnych pasków modele nie powodują uczucia ciężkości nawet po długim czasie noszenia. Zegarki z pulsometrem, zaopatrzone są w funkcje odpowiadające za mierzenie wydajności biegu. Pomagają śledzić sportowe postępy, a następnie ustalać najefektywniejszy plan ćwiczeń. Coraz chętniej wybieranymi modelami są także zegarki z GPS. Wyznaczenie trasy oraz obliczenie czasu dotarcia do celu może zostać wykorzystane podczas różnego rodzaju treningów biegowych.

Sportowy zegarek do pływania

Przy wyborze czasomierzy do pływania należy zwrócić uwagę na ich wodoszczelność. Jej klasa powinna rozpoczynać się od 100 metrów. Im wyższy wskaźnik, tym głębiej możemy zanurzyć się pod powierzchnią wody.
Poszukując zegarków do pływania, natrafimy na produkty marki Casio, Seiko czy Timex. Niezwykle popularne wśród sportowców czasomierze łączą dobry styl z profesjonalnym systemem. Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie wygodę w najlepszym wydaniu. Przejrzysta tarcza i duże indeksy pozwala na szybkie odczytanie interesujących nas parametrów.

Zegarek na siłownię

Osobom trenującym na siłowni dedykowane zostały modele o wysokim poziomie wytrzymałości. Zegarek wstrząsoodporny sprawdzi się podczas wyjątkowo wymagających ćwiczeń. W tej kategorii od lat kierunki wyznacza Casio w swojej linii G-SHOCK. Modele tej marki wyróżniają się wbudowanym systemem amortyzującym, który gwarantuje stabilność w każdych warunkach.

Wiele osób zwraca uwagę na strój podczas treningu. Z tego powodu warto przyjrzeć się zegarkom fińskiej marki Suunto. Zgrabne modele wpisują się w styl sporty chic, czyli sportowej elegancji. Łączą w sobie funkcjonalny charakter i minimalistyczny wygląd. Potrafią obliczyć spalane kalorie, a także zaprogramować indywidualny trening. Wszystko to na gustownym i przejrzystym wyświetlaczu. Tym, którzy interesują się nowinkami technologicznymi polecamy smartwatche. Inteligentne zegarki zostały wyposażone w aplikacje, swobodnie dopasowujące ćwiczenia do uprawianej przez nas dyscypliny.

Gwarancja jakości - zegarek sportowy

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą zegarków sportowych, dzięki czemu pozostajemy w stałym kontakcie z producentami i dystrybutorami. Oferujemy wyłącznie oryginalne czasomierze, a każdy model posiada instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. To wszystko jest gwarantem wysokiej jakości sprzedawanych przez nas czasomierzy.