Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki EPOS

339wyniki
Zegarki EposZegarki EPOS należą do wąskiego grona marek cenionych przez prawdziwych koneserów zegarmistrzostwa. Szwajcarska tradycja spotyka się tutaj z nowoczesnym wzornictwem. Jakość wykonania, elegancja oraz dbałość o szczegóły i artyzm – to tylko kilka cech określających markę. Każda koperta zegarka, mechanizm, tarcza czy nawet zapięcie zdobione jest ręcznie. Takie podejście daje poczucie posiadania zegarka wyjątkowego, niepowtarzalnego.
FILTRY0

Historia zegarków EPOS

Początki marki EPOS sięgają 1925 roku. Wtedy też James Aubert założył firmę zegarmistrzowską James Aubert SA w Vallée de Joux. Inżynier był prawdziwym entuzjastą i specjalistą mechanizmów, wciąż pracującym nad nowymi rozwiązaniami. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. pracując w legendarnej firmie Valjoux SA, produkującej werki dla najbardziej prestiżowych brandów na świecie – Patek Phlilippe, Audemars Piguet, Rolex. J.Aubert zaprojektował i współtworzył mechanizmy Landeron, w tym legendarny Landeron 48. W czasie swojej pracy miał możliwość konstruowania systemów dla topowych zegarków takich marek jak: Omega, Breitling, Baume ; Mercier oraz Heuer.
Historia zegarków EPOS
Epos zegarek automatyczny męski
Działalność, zgodnie z zegarmistrzowską tradycją, została przekazana w 1939 roku siostrzeńcowi Jeanowi Aubertowi i zięciowi Jeanowi Fillonowi. Ogromna pasja i chęć kontynuowania dziedzictwa doprowadziła dwóch mężczyzn do ogromnego rozwoju marki. EPOS pod ich kierownictwem zasłynął z autorskich rozwiązań. Mowa jest tutaj o wskaźniku rezerwy chodu, wskaźniku i regulatorze faz księżyca, dużej daty, czy „skaczącej godziny”. Postępująca od lat 60. XX wieku rewolucja kwarcowa, postawiła jednak pytanie o dalsze funkcjonowanie brandów produkujących mechaniczne czasomierze.
Ogromną szansą na dalszy rozwój rodzinnej firmy okazało się przejęcie brandu przez Petera Hofera i jego małżonki Emmy. Wtedy też narodził się Montres EPOS SA, kontynuujący ponad 50-letnią tradycję marki. Małżeństwo Hofferów tworzyło kolejne serie luksusowych zegarków szwajcarskich, wprowadzając pierwszy zegarek naręczny marki EPOS.
Pter Hofer Epos
Ursula Foster i Tmadie Chonge, małżeństwo zakorzenione w świecie zegarmistrzostwa, wraz z synem kierują marką Epos, rozwijając technologie i wypuszczając nowe kolekcje zegarków.
Gdy przyszedł czas na poszukiwanie następców, wybór padł na małżeństwo głęboko zakorzenione w świecie zegarmistrzostwa — Ursuli Forster oraz Tmadiego Chonge. To właśnie oni wraz z synem do dziś kierują brandem — wciąż rozwijając technologie używane w zegarkach, a także wypuszczając nowe kolekcje.

Szwajcarska dbałość o detale

Przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia na rynku, Epos zyskał światową sławę w tworzeniu luksusowych zegarków szwajcarskich. Stojąc na straży zegarmistrzowskiej tradycji i doskonałego designu, marka proponuje nam niezwykle atrakcyjne modele. Każdy z nich tworzony jest w Jura, warsztatach Vallée de Joux, a także starannie montowany w Lengnau. Miejscowości te uważane są po dziś dzień za „dolinę zegarków”, z której pochodzą najlepsze czasomierze na świecie. Sercem każdego modelu pozostają mechanizmy pochodzące od prestiżowych szwajcarskich producentów. W ofercie marki znajdziemy zegarki mechaniczne z ręcznym oraz z automatycznym naciągiem. Producenci wciąż dokładają starań, by rozwijać używane w czasomierzach systemy.
Szwajcarska dbałość o detale zegarków Epos
Wykonanie zegarków Epos
Technologiczne zaawansowanie zegarków EPOS uwidacznia się między innymi w innowacji Big Date — dwóch niezależnych od siebie kół tarczy, wskazujących datę w osobnych okienkach. Innym przykładem pozostanie wskaźnik 24 godzin oraz tzw. skacząca wskazówka. Na czym polega jej działanie? Otóż w okienku pełniącym zazwyczaj funkcję datownika widzimy godzinę, która przeskakuje wraz z ruchem wskazówki. Przy okazji trzeba wspomnieć o innym autorskim rozwiązaniu zastosowanym w tych prestiżowych zegarkach, a mianowicie Verso. Mamy tu do czynienia z odwróceniem mechanizmu, w którym wskazania przeniesiono na jego tylną stronę. Na deklu znajduje się sekundnik, pełniący funkcję pulsometru. Taka innowacja stosowana jest w zegarkach typu skeleton, czyli modelach z odsłoniętym mechanizmem.

Zegarki EPOS — luksusowe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej

Każda z zastosowanych w tych luksusowych zegarkach szwajcarskich komplikacji wymaga szerokich kompetencji zegarmistrza. Dbałość o szczegóły i wysoka jakość modeli, widoczna jest w wyglądzie czasomierzy.
Zegarki EPOS luksusowe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej
Zegarek epos typu Skeleton
Mamy tu do czynienia z ręcznymi zdobieniami, wykonywanymi przez profesjonalistów. W sposób szczególny wzrok przyciągają modele open heart i skeleton.
To właśnie w nich możemy podziwiać pracę mechanizmu. Wystarczy tylko spojrzeć na wybrany model, by dać zauroczyć się misterną konstrukcją mostków i łączników. Ruch balansu wprawiony w ruch hipnotyzuje swoją rytmiczną powtarzalnością.
Zegarek epos męski
Prestiżowe zegarki EPOS dlaczego warto?

Prestiżowe zegarki EPOS – dlaczego warto?

EPOS oferuje prestiżowe zegarki mechaniczne z zaawansowanymi innowacjami i komplikacjami. Mechanizmy czasomierzy pochodzą od renomowanych szwajcarskich producentów, jednak zanim trafią do koperty zegarka, są rozkładane, zdobione i modyfikowane według wysokich standardów marki.

Wybrane referencje zdobyły prestiżowe nagrody Golden Unruh oraz Watch of the Year, a z racji niskich limitacji często poszukiwane są przez kolekcjonerów. Nie dziwi więc fakt, że powstające zgodnie z tradycyjnym dziedzictwem modele, noszą miano Artistry in Watchmaking.

Autoryzowany sklep marki EPOS – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

Wszystkie dostępne w naszej ofercie zegarki EPOS, pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora Chrono Online Sp. j. Sklep ZEGAREK.NET jest autoryzowanym punktem gwarantującym 100% oryginalności sprzedawanych produktów oraz zaświadczającym o ich legalnym pochodzeniu. Każdy sprzedawany czasomierz spełnia normy europejskiego prawa. Do zakupionego zegarka dołączamy instrukcję w języku polskim, a także kartę gwarancyjną. Zapewniamy fachową pomoc w ewentualnym serwisowaniu, które odbywa się w specjalistycznych punktach naprawy. Pracują tam wykwalifikowani pracownicy, którzy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt dostarczany przez firmę EPOS, jak również oryginalne części. Dzięki temu Klient ma pewność, iż jego zegarek jest pod opieką fachowców.