Wiosenna wyprzedaż ZEGAREK.NET

Zegarki EPOS

Zegarki EPOS należą do wąskiego grona marek cenionych przez prawdziwych koneserów zegarmistrzostwa. Szwajcarska tradycja spotyka się tutaj z nowoczesnym wzornictwem. Jakość wykonania, elegancja oraz dbałość o szczegóły i artyzm – to tylko kilka cech określających markę. Każda koperta zegarka, mechanizm, tarcza czy nawet zapięcie zdobione jest ręcznie. Takie podejście daje poczucie posiadania zegarka wyjątkowego, niepowtarzalnego.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJFILTRY0

Historia zegarków EPOS

Początki marki EPOS sięgają 1925 roku. Wtedy też James Aubert założył firmę zegarmistrzowską James Aubert SA w Vallée de Joux. Inżynier był prawdziwym entuzjastą i specjalistą mechanizmów, wciąż pracującym nad nowymi rozwiązaniami. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. pracując w legendarnej firmie Valjoux SA, produkującej werki dla najbardziej prestiżowych brandów na świecie – Patek Phlilippe, Audemars Piguet, Rolex. J.Aubert zaprojektował i współtworzył mechanizmy Landeron, w tym legendarny Landeron 48. W czasie swojej pracy miał możliwość konstruowania systemów dla topowych zegarków takich marek jak: Omega, Breitling, Baume & Mercier oraz Heuer.Działalność, zgodnie z zegarmistrzowską tradycją, została przekazana w 1939 roku siostrzeńcowi Jeanowi Aubertowi i zięciowi Jeanowi Fillonowi. Ogromna pasja i chęć kontynuowania dziedzictwa doprowadziła dwóch mężczyzn do ogromnego rozwoju marki. EPOS pod ich kierownictwem zasłynął z autorskich rozwiązań. Mowa jest tutaj o wskaźniku rezerwy chodu, wskaźniku i regulatorze faz księżyca, dużej daty, czy „skaczącej godziny”. Postępująca od lat 60. XX wieku rewolucja kwarcowa, postawiła jednak pytanie o dalsze funkcjonowanie brandów produkujących mechaniczne czasomierze.
Zegarek Epos na czarnym skórzanym pasku z białą tarczą.


Stylowy zegarek Epos na bransolecie mesh w kolorze różowego złota
Ogromną szansą na dalszy rozwój rodzinnej firmy okazało się przejęcie brandu przez Petera Hofera i jego małżonki Emmy. Wtedy też narodził się Montres EPOS SA, kontynuujący ponad 50-letnią tradycję marki. Małżeństwo Hofferów tworzyło kolejne serie luksusowych zegarków szwajcarskichwprowadzając pierwszy zegarek naręczny marki EPOS.Gdy przyszedł czas na poszukiwanie następców, wybór padł na małżeństwo głęboko zakorzenione w świecie zegarmistrzostwa — Ursuli Forster oraz Tmadiego Chonge. To właśnie oni wraz z synem do dziś kierują brandem — wciąż rozwijając technologie używane w zegarkach, a także wypuszczając nowe kolekcje.Szwajcarska dbałość o detale


Przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia na rynku, Epos zyskał światową sławę w tworzeniu luksusowych zegarków szwajcarskich. Stojąc na straży zegarmistrzowskiej tradycji i doskonałego designu, marka proponuje nam niezwykle atrakcyjne modele. Każdy z nich tworzony jest w Jura, warsztatach Vallée de Joux, a także starannie montowany w Lengnau. Miejscowości te uważane są po dziś dzień za „dolinę zegarków”, z której pochodzą najlepsze czasomierze na świecie. Sercem każdego modelu pozostają mechanizmy pochodzące od prestiżowych szwajcarskich producentów. W ofercie marki znajdziemy zegarki mechaniczne z ręcznym oraz z automatycznym naciągiem. Producenci wciąż dokładają starań, by rozwijać używane w czasomierzach systemy.
Technologiczne zaawansowanie zegarków EPOS uwidacznia się między innymi w innowacji Big Date — dwóch niezależnych od siebie kół tarczy, wskazujących datę w osobnych okienkach. Innym przykładem pozostanie wskaźnik 24 godzin oraz tzw. skacząca wskazówka. Na czym polega jej działanie? Otóż w okienku pełniącym zazwyczaj funkcję datownika widzimy godzinę, która przeskakuje wraz z ruchem wskazówki. Przy okazji trzeba wspomnieć o innym autorskim rozwiązaniu zastosowanym w tych prestiżowych zegarkach, a mianowicie Verso. Mamy tu do czynienia z odwróceniem mechanizmu, w którym wskazania przeniesiono na jego tylną stronę. Na deklu znajduje się sekundnik, pełniący funkcję pulsometru. Taka innowacja stosowana jest w zegarkach typu skeleton, czyli modelach z odsłoniętym mechanizmem.Zegarki EPOS — luksusowe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej


Każda z zastosowanych w tych luksusowych zegarkach szwajcarskich komplikacji wymaga szerokich kompetencji zegarmistrza. Dbałość o szczegóły i wysoka jakość modeli, widoczna jest w wyglądzie czasomierzy.
Mamy tu do czynienia z ręcznymi zdobieniami, wykonywanymi przez profesjonalistów. W sposób szczególny wzrok przyciągają modele open heart i skeleton.

To właśnie w nich możemy podziwiać pracę mechanizmu. Wystarczy tylko spojrzeć na wybrany model, by dać zauroczyć się misterną konstrukcją mostków i łączników. Ruch balansu wprawiony w ruch hipnotyzuje swoją rytmiczną powtarzalnością.


Prestiżowe zegarki EPOS – dlaczego warto?

EPOS oferuje prestiżowe zegarki mechaniczne z zaawansowanymi innowacjami i komplikacjami. Mechanizmy czasomierzy pochodzą od renomowanych szwajcarskich producentów, jednak zanim trafią do koperty zegarka, są rozkładane, zdobione i modyfikowane według wysokich standardów marki. 


Wybrane referencje zdobyły prestiżowe nagrody Golden Unruh oraz Watch of the Year, a z racji niskich limitacji często poszukiwane są przez kolekcjonerów. Nie dziwi więc fakt, że powstające zgodnie z tradycyjnym dziedzictwem modele, noszą miano Artistry in Watchmaking.
Autoryzowany sklep marki EPOS – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż 

Elegancki, damski zegarek Epos.
Wszystkie dostępne w naszej ofercie zegarki EPOS, pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora Chrono Online Sp. j.  Sklep ZEGAREK.NET jest autoryzowanym punktem gwarantującym 100% oryginalności sprzedawanych produktów oraz zaświadczającym o ich legalnym pochodzeniu. Każdy sprzedawany czasomierz spełnia normy europejskiego prawa. Do zakupionego zegarka dołączamy instrukcję w języku polskim, a także kartę gwarancyjną. Zapewniamy fachową pomoc w ewentualnym serwisowaniu, które odbywa się w specjalistycznych punktach naprawy. Pracują tam wykwalifikowani pracownicy, którzy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt dostarczany przez firmę EPOS, jak również oryginalne części. Dzięki temu Klient ma pewność, iż jego zegarek jest pod opieką fachowców.