Zegarki EPOS męskie

Firma Epos jest niezależnym producentem zegarków szwajcarskich od 1925 roku. Ponad 90-letnie doświadczenie sprawia, że zegarki Epos charakteryzuje wysoka jakość, zauważalna w praktycznie każdym elemencie czasomierza. Na uwagę zasługuje fakt, że większość modeli tej firmy posiada zdobienia, które są dziełem ludzkich rąk. Wszystkie elementy zegarków męskich Epos zostały wyprodukowane w Szwajcarii, dzięki czemu posiadają oznaczenie Swiss Made, znajdujące się najczęściej w dolnej części tarczy. 

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0

Zegarki męskie Epos – ponadczasowa klasyka w mistrzowskim wykonaniu

Szwajcarskie zegarki mechaniczne i automatyczne Epos często mocowane są do nadgarstka za pomocą paska. Ten rodzaj mocowania zapewnia znakomity komfort w noszeniu, a także nadaje zegarkowi eleganckiego wyglądu. Skóra, z której produkowane są paski do zegarków Epos, jest poddawana ścisłej selekcji, dzięki czemu pasek posłuży przez długi czas. 


Zegarki męskie Epos produkowane są z najwyższej jakości komponentów, takich jak stal szlachetna i szkło szafirowe. Dobór najwyższej jakości surowców sprawia, że szwajcarskie zegarki Epos przez długi czas utrzymują swą nietuzinkową i ponadczasową stylistykę. 


Szwajcarskie zegarki automatyczne Epos – cenione za perfekcyjny pomiar czasu

Zegarki Epos są doceniane przez miłośników zegarmistrzostwa nie tylko za ich wyjątkowy wygląd, lecz także za wprowadzane w dziedzinie zegarmistrzostwa innowacje. Wartym wspomnienia jest fakt, iż założyciel firmy James Aubert był jednym ze współtwórców legendarnego mechanizmu Landeron. 


Dziś zegarki Epos wyposażone są w najwyższej klasy mechanizmy szwajcarskie, które słyną ze swej precyzji i długowieczności. Dodatkowo, mechanizmy te poddawane są licznym modyfikacjom, które mają na celu perfekcyjny pomiar czasu, a także umożliwiają zastosowanie dodatkowych komplikacji. 

 

Wiele modeli szwajcarskich zegarków Epos zostało wyposażonych w szkieletowane tarcze, dzięki którym możemy oglądać pięknie zdobione mostki i inne elementy mechanizmu zegarka. Kupując zegarek szwajcarski automatyczny Epos możemy mieć pewność, że będzie odmierzał czas w perfekcyjny sposób przez wiele lat. 


Szwajcarskie zegarki mechaniczne Epos – tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu  

Mechanizmy zegarków Epos o naciągu ręcznym są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących tradycyjny sposób wprawiania w ruch koła balansowego. Energia potrzebna do uruchomienia mechanizmu generowana jest poprzez nakręcenie koronki. Zegarki mechaniczne Epos dumnie prezentują komplikacje mechanizmu dzięki specjalnym otworom w tarczy, zwanym „open heart”


Wycięcie otworu w odpowiednim miejscu sprawia, że możemy w zegarku męskim Epos oglądać dynamiczną pracę koła balansowego wraz z wychwytem. Miłośnicy „open heart” powinni zwrócić swą uwagę w stronę kolekcji Sophistiquee, w której można znaleźć zegarek Epos open heart przedstawiający tradycyjne wzornictwo połączone z niezwykłą precyzją. 


Bogato zdobione mechanizmy i tarcze niewątpliwie wpływają na luksusowy wygląd szwajcarskich zegarków Epos, a rezerwa chodu wynosząca ponad 40 godzin sprawia, że zegarek mechaniczny Epos jest bardzo praktycznym oraz pięknym wizualnie czasomierzem


Epos – zegarki męskie cenione za kunszt i zachwycające wzornictwo

Zegarki męskie Epos, dzięki znakomitej pracy projektantów i mistrzów sztuki zegarmistrzowskiej, wielokrotnie były nagradzane na targach branżowych. Zegarki Epos są również cenione przez kolekcjonerów ze względu na limitację poszczególnych modeli.


 

Jednym z przykładów jest zegarek Epos ze szkieletowym mechanizmem - Originale 3500 SK Limited Edition. W modelu tym zastosowano mechaniczny werk, który został poddany licznym zdobieniom. Kunszt szwajcarskich mistrzów zdobienia możemy obserwować dzięki tarczy typu skeleton, która odsłania najważniejsze i najbardziej efektowne elementy werku. 

Cyferblat zegarka Epos Originale 3500 SK Limited Edition, dzięki specjalnej konstrukcji, sprawia wrażenie zawieszonego w przestrzeni, co potęguje doznania obcowania z wyjątkowym czasomierzem. 

Bez względu na wybór modelu, możemy być pewni, że zegarek męski Epos spełni wszystkie oczekiwania związane z luksusowym zegarkiem szwajcarskim. 


Oryginalne szwajcarskie zegarki męskie Epos znajdziesz w ZEGAREK.NET! 

Nasz sklep jest autoryzowanym dystrybutorem zegarków Epos, dlatego kupując zegarek tej marki u nas zyskujesz stuprocentową gwarancję nabycia oryginalnego czasomierza oraz bezpośredni dostęp do serwisu w czasie trwania gwarancji, a także po jej zakończeniu.