Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki solarne męskie

482wyniki

Zegarki Męskie Solarne

Pierwsze zegarki solarne męskie pojawiły się w asortymencie Seiko w latach 70. ubiegłego wieku i od razu stał się sprzedażowym hitem. Jako że moda na bezobsługowe i proekologiczne rozwiązania jest dziś jeszcze silniejsza, zegarki męskie solarne znajdują się obecnie w ofercie wielu producentów, choć to właśnie Seiko zajmuje zdecydowanie najsilniejszą pozycję w tym segmencie zegarmistrzowskiego rzemiosła. Zegarek męski solarny to nowoczesny i stylowy dodatek dla osób ceniących ekologiczne rozwiązania.

FILTRY0

Jak działa zegarek męski z mechanizmem solarnym?

Zasada działania zegarka męskiego solarnego sprowadza się do bardzo prostego konceptu. Na jego tarczy znajdują się miniaturowe panele słoneczne, które skupiają światło słoneczne. Gdy pada ono na te niewidoczne gołym okiem minipunkty, jest przekształcane w energię, a następnie trafia do kondensatora, w którym jest magazynowane. Energia zgromadzona w kondensatorze jest następnie przesyłana prosto do mechanizmu wprawiającego wskazówki zegarka w ruch, warunkując jego działanie.

Zegarek męski z mechanizmem solarnym

Co przemawia na korzyść męskich zegarków solarnych?

Zegarek Solarny Citizen

Choć mechanizm zasilany energią słoneczną jest po prostu ciekawym gadżetem, to jednak nie jest to jego największą zaletą. Istotniejsze jest to, jaką wygodę zapewnia noszenie zegarka męskiego solarnego. Akcesorium to jest w zasadzie bezobsługowe i niezawodne. Nie musisz pamiętać o regularnym nakręcaniu ani martwić się koniecznością wymiany baterii. Męskie zegarki solarne trzeba tylko… nosić. Bateria naładuje się samoczynnie w ciągu dnia, a przypadku niewystarczającej ilości światła słonecznego skorzysta ze wcześniej zgromadzonej energii.

Gdyby tego było mało, mechanizm solarny stanowi także jedną z najekologiczniejszych opcji zasilania, gdyż nie generuje toksycznych odpadów w postaci zużytych baterii. Sprawdzi się zatem, jeśli dobro środowiska naturalnego jest dla Ciebie bardzo ważne.

Zegarki Solarne Casio

Zegarki męskie solarne – jaki masz wybór?

Zegarki Solarne G-SHOCK

Wbrew pozorom, coraz więcej producentów włącza do swojej oferty zegarki męskie solarne. Technologia ta nie jest zatem zarezerwowana jedynie dla topowych marek i produktów z wyższej półki. Modele zasilane energią słoneczną są również w zasięgu przeciętnego użytkownika, gdyż występują w zróżnicowanym przekroju cenowym.

Dużą popularnością cieszą się zegarki męskie solarne Casio. Oferta zasilanych słońcem czasomierzy marki jest bardzo szeroka, ale wyróżnia się z niej kolekcja G-SHOCK. Modele z tej serii będą doskonałym wyborem dla miłośników survivalu i mocnych wrażeń. Mechanizm solarny przekłada się na niezawodne działanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do dobrodziejstw cywilizacji. Supersolidna koperta oznacza z kolei ponadprzeciętną odporność na wszelkie uszkodzenia, nawet te najbardziej ekstremalne. Nie bez powodu solarne zegarki męskie Casio G-SHOCK są uważane za niemalże niemożliwe do zniszczenia.

wytrzymały zegarek G-SHOCK


Zegarek Seiko Solar

Warto też zwrócić uwagę na absolutną klasykę, czyli zegarek solarny Seiko. Jak już wspomnieliśmy, producent pracuje nad mechanizmami zasilanymi energią słoneczną od ponad 50 lat, a męskie zegarki solarne stanowią trzon jego oferty. W asortymencie Seiko znajdziesz zarówno sportowe modele z chronografem, które będą doskonale pasować do casualowych stylizacji, ale także czasomierze stworzone w duchu ponadczasowej elegancji – idealne do eleganckiej koszuli czy garnituru.

Sprawdź wszystkie zegarki solarne męskie z oferty sklepu ZEGAREK.NET. Chętnie pomożemy Ci również w wyborze tego, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku – skontaktuj się z nami!

Chronograf z mechanizmem solarnym Seiko