Black Week 2022 promocje do -70%

Zegarki Orient Męskie

Doskonały męski zegarek Orient

Nie ulega wątpliwości, że marka Orient należy do światowej czołówki w branży zegarmistrzowskiej. Od połowy XX w. japoński producent z powodzeniem konkuruje z firmami o szwajcarskim rodowodzie, tworząc czasomierze o wyrafinowanym wzornictwie i zaawansowanej technologii. Warto jednak przypomnieć, że historia manufaktury, znanej później pod nazwą Orient, sięga roku 1901. Zegarki Orient męskie stanowią doskonałą wizytówkę marki.

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Kategoria obejmuje atrakcyjne cenowo modele wysokiej jakości i w ponadczasowym stylu. Charakteryzuje je kunsztowne rzemiosło, niezawodność, precyzja oraz nieprzemijające piękno. Na przestrzeni dekad firma wypracowała swój własny, unikatowy i jednocześnie rozpoznawalny styl. Zegarki męskie Orient wyrażają dumę z pozycji czołowego producenta zegarków mechanicznych oraz automatycznych w Japonii. Mechanizmy od podstaw są tworzone własnymi siłami, co zapewnia klientom z całego świata najwyższą jakość.


Klasyczny zegarek Orient na brązowym pasku oraz tarczą open-heart.


Męski zegarek Orient rodem z Japonii

Każdy mężczyzna, który sięgnie po japoński zegarek męski Orient może liczyć na wyjątkowy design, zwracający na siebie uwagę w każdej sytuacji. Producent oferuje bowiem czasomierze eleganckie, idealne do garnituru, które jednocześnie stanowią gustowny dodatek do codziennej garderoby. To tylko jeden z fenomenów tej marki. Kolejnym jest legendarna, japońska precyzja, z jaką konstruowane są zegarki Orient. Kolekcje Orient oraz słynne kolekcje Orient Star oferują wyrafinowany styl i dokładny pomiar czasu, niezależnie od tego, jaką linię wybierze klient. Do charakterystycznych cech wyglądu bez wątpienia można zaliczyć automatyczny kalendarz, który wyświetla zawsze prawidłową datę, bez względu na ilość dni w  miesiącu czy rok przestępny. Kalendarz, który występuje w wielu modelach japońskich zegarków męskich Orient, zajmuje większą część tarczy czasomierza i tym samym stanowi swego rodzaju wizytówkę marki. Kolejnym znakiem szczególnym jest często występujący typ tarczy, zwany Open Heart. Umieszczone z lewej strony cyferblatu okrągłe okienko pozwala na podglądanie pracy mechanizmu z automatycznym naciągiem.
Elegancki, męski zegarek Orient z minimalistyczną tarczą w stylu open-heart.


Jaki zegarek męski Orient wybrać?

Różnorodność oferty zegarków męskich Orient sprawia, że wybór konkretnego egzemplarza do najłatwiejszych nie należy. Zawsze lepiej jednak stanąć przed wyborem bogatym, aniżeli znikomym. Kategoria obejmuje zegarki na co dzień, bardziej sportowe, a także eleganckie, do biura i na oficjalne okoliczności. Wśród sportowych szczególnie wyraziste okażą się doskonałe modele typu „Nurek”. Znajdziemy tutaj szeroki asortyment czasomierzy na skórzanym pasku oraz na bransolecie, wszystkie o zdecydowanie klasycznym charakterze, a jednocześnie osobliwym obliczu. Wachlarz kolorystyczny jest równie imponujący, co wyrafinowane wzornictwo. Innymi słowy, każdy zegarek męski Orient, to oddzielny rozdział, starannie ujęty w wielowymiarowym dziedzictwie japońskiej marki.

Niezawodny zegarek diver marki Orient na srebrnej bransolecie  z czarną tarczą oraz datownikiem.
Elegancki zegarek Orient na brązowym pasku ze złotą koperta oraz białą tarczą w stylu open-heart.Zegarki męskie Orient Automatic

Z kolei rozdział, który zdecydowanie zasługuje na osobną recenzję nosi tytuł: zegarki męskie Orient Automatic. Można śmiało powiedzieć, że japońska manufaktura specjalizuje się w konstruowaniu najwyższej jakości mechanizmów z automatycznym napędem. Niewątpliwą zaletą takiego napędu jest brak konieczności wymiany baterii w zegarku, jak również brak konieczności jego nakręcania, co musi mieć miejsce w przypadku tradycyjnego zegarka mechanicznego.
Stylowy zegarek marki Orient na srebrnej bransolecie z ciemną tarczą typu open-heart.


Elegancki zegarek marki Orient w klasycznym stylu.
Tzw. samonakręcające się zegarki mechaniczne, czyli zegarki automatyczne, są doskonałą alternatywą dla zajętych użytkowników, którzy noszą je codziennie i nie mają zamiaru pamiętać o ich ręcznym nakręcaniu. Taki zegarek jest napędzany przez ruch ręki użytkownika i chodzi tak długo, jak długo jest noszony. Należy go nosić przez co najmniej osiem godzin, aby precyzyjnie wskazywał czas. Po zdjęciu z nadgarstka zegarek Orient Automatic chodzi jeszcze przez około 40 godzin, co stanowi imponującą rezerwę chodu.


Orient Bambino - najchętniej kupowany zegarek męski

Natomiast jeśli chodzi o bestsellery wśród męskich zegarków Orient, polecamy legendarną już serię Orient Bambino. Stanowi ona wyraźny ukłon w stronę klasyki, jakkolwiek odważna kolorystyka zegarków z tej kolekcji niesie ze sobą powiew nowoczesności. Odwołanie do klasycznych wzorców jest w tym przypadku jak najbardziej udane i godne uznania. Automatyczny naciąg, oszczędnie zaprojektowana tarcza z datownikiem tradycyjnie umieszczonym na godzinie 3, fakturowane i przede wszystkim wytrzymałe paski z naturalnej skóry – to niewątpliwe atrybuty zegarków męskich Orient Bambino. Należy tutaj koniecznie wspomnieć o profilowanym, wypukłym szkiełku oraz tarczy z tzw. szlifem słonecznym, który zapewnia efektowne wrażenia wizualne.