Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Orient Automatic

23wyniki
Zegarki Orient AutomaticJapońskie zegarki Orient Automatic to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby posiadać prestiżowy zegarek, stworzony przez producenta o bogatej historii. Wybierając markę Orient można mieć pewność, że zegarek będzie precyzyjnie odmierzał czas przez lata.
FILTRY0
Zegarek automatyczny Orient

Zegarek Orient Automatic - doskonały początek

Zegarek automatyczny Orient to najczęściej wybierany pierwszy zegarek automatyczny. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ Orient to istniejący od 1950 roku producent o historii obfitującej w przełomowe rozwiązania. Firma nieprzerwanie udoskonala swoje wyroby w taki sposób, by zaoferować klientom zegarki, które będą zgodne z ich aktualnymi oczekiwaniami i posłużą przez długie lata.

Wartościami jakimi kierują się pracownicy marki są: oferowanie zegarków najwyższej jakości i ponadczasowej stylistyki, dzięki czemu przetrwają one próbę czasu.

Takie podejście oraz doskonała jakość oferowana w przystępnych cenach pozwoliły japończykom osiągnąć pozycję jednego z największych japońskich producentów zegarków, a modele Orient Automatic są znane i cenione na całym świecie.

Zegarek Orient Classic Automatic na skórzanym pasku

Czym są zegarki Orient Automatic?

Orient Automatic to zegarki wykorzystujące w pełni mechaniczne kalibry mogące same gromadzić energię do pracy. Od znacznie popularniejszych dziś zegarków kwarcowych różnią się tym, że nie wykorzystują baterii, ani żadnych urządzeń elektrycznych czy układów scalonych. Takie rozwiązanie doskonalone jest od ponad stu lat.
Zegarek Orient Automatic RA-AC0J07S10B
Do ich zasilania służy, pełniąca rolę akumulatora, sprężyna napędowa. Zastępuje ona baterię. Ciasno zwinięta sprężyna rozwija się, wprawiając w ruch koła zębate tworzące przekładnię chodu, której obrót regulowany jest przez wychwyt. To właśnie praca wychwytu, składającego się z koła wychwytu i kotwicy, tworzy charakterystyczny, cykający dźwięk. Za pomocą wahnika - obracającego się swobodnie elementu na spodzie mechanizmu - zawsze gdy zegarek jest noszony, w sprężynie napędowej gromadzona jest nowa energia.

Dlaczego warto wybrać Orient Automatic?

Zaletą mechanizmów Orient Automatic jest długowieczność. Japońska precyzja wykonania sprawia, że werki pracują wydajnie, a ich części zużywają się wolniej. Ponadto najważniejsze elementy, narażone na tarcie poruszają się w łożyskach stworzonych z syntetycznych rubinów. Werki nie wymagają wymiany baterii. Jeśli zatrzymają się, można je samodzielnie uruchomić, by dalej dokładnie wskazywały czas. Sprawia to, że zakup zegarka jako wieloletnią inwestycją.
Zegarek Orient Classic Automatic z bordową tarczą i złotymi wskazówkami
Zegarek Orient z czarną tarczą automatyczny
Wszystkie mechanizmy automatyczne Orient to konstrukcje typu in-house, czyli powstające od początku do końca wewnątrz jednej firmy. To dziś rzadkość w świecie zegarków, ponieważ zdecydowana większość producentów skupia się wyłącznie na designie, a kalibry kupuje w firmach zewnętrznych. Manufakturowe kalibry są prestiżowe i dowodzą tego, ze marka posiada ogromne zegarmistrzowskie doświadczenie.

Manufakturowe mechanizmy Orient - zalety

Produkowane w Japonii mechanizmy wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań nowoczesną konstrukcją i przydatnymi funkcjami. Niemal każdy zegarek automatyczny Orient wyposażony jest w komplikację stop-sekundy, która zatrzymuje sekundnik gdy odciągnię się koronkę do pozycji dającej możliwość regulacji wskazań. Pozwala to nastawić zegarek z dokładnością do sekundy, korzystając na przykład z internetowej strony ze wzorcem czasu.
Zegarek Orient 3 Star Automatic na srebrnej bransolecie
Zegarek Orient Automatic RA-AK0704N10B
Kolejną przydatną funkcją jest możliwość nakręcania mechanizmu za pomocą koronki. Przyda się ona, gdy zegarek zatrzyma się - gdy wyczerpie się energia w sprężynie. Wystarczy kilka obrotów koronki, by uruchomić zegarek i dać mu energię na kilka godzin pracy. Wiele zegarków Orient Automatic wyposażonych jest w datownik Day-Date. Z ich tarcz można odczytać nazwę dnia tygodnia i numer dnia miesiąca.

Orient Automatic Diver - stworzony do sportu

Dla wielu osób zegarki automatyczne to zegarki delikatne, które nie nadają się do wykorzystywania podczas uprawiania sportu. W przypadku modeli Orient Automatic Diver to przekonanie nie ma zastosowania.
Orient Automatic Diver to linia dedykowana profesjonalnym nurkom, dlatego należące do niej zegarki są modelami zgodnymi z normą ISO 6425 dla zegarków nurkowych. Wśród wielu wymagań jakie są stawiane przed czasomierzami, jednym z najważniejszych jest odporność na wstrząsy. Modele Orient Automatic bez problemu przechodzą proces certyfikacji ISO.
Zegarek Orieny Automatyczny na srebrnej bransolecie mesh
Zegarek Orient automatyczny M-FORCE
Rozglądając się za modelem sportowym, warto zwrócić uwagę na automatyczny zegarek męski Orient M-Force, a także na kolekcję Orient Mako, która oferuje wstrząsoodporny mechanizm oraz rasową, sportową stylistykę.

Różne fasony zegarków Orient Automatic

W ofercie producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni jest wiele różnych fasonów zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem. Orient oferuje zegarki klasyczne, zaprojektowane zgodnie ze wzorcami męskiej elegancji, które zawsze będą modne i w dobrym tonie. Klienci poszukujący zegarka typu Open-Heart, z wycięciem tarczy odsłaniającym bijące serce zegarka, powinni przyjrzeć się bogatej ofercie Japończyków.
Zegarek męski Orient z Open Heart
Zegarek Orient damski automatyczny z open heart
W sprzedaży jest także damski zegarek automatyczny Orient z tą komplikacją. Bogata oferta sportowych zegarków mechanicznych z pewnością przypadnie do gustu klientom, którzy potrzebują zegarka, który wykorzystają podczas pływania lub jazdy na rowerze, a jednocześnie nie chcą rezygnować z zegarka z duszą.

Orient Automatic uczta dla oczu

Wielu producentów, pod pełnymi deklami kopert, ukrywa kupione u zewnętrznych producentów mechanizmy. W wielu zegarkach automatycznych Orient spodni dekiel jest przeszklony, dzięki czemu właściciele takich modeli mogą zaglądać do nieprzerwanie bijącego serca posiadanych wyrobów.

Mechaniczne kalibry z automatycznym naciągiem to dla japońskiego producenta powód do dumy, dlatego eksponuje on swoje manufakturowe werki!

Przeszklony dekiel w zegarkach Orient automatic