Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Orient Ray 2

Zegarki Orient Ray 2

Japońskie zegarki Orient Ray II to wyroby, które mają cechy czyniące je prawdziwymi zegarkami do nurkowania. To również idealna propozycja dla Klientów chcących cieszyć się trwałym, dokładnym i świetnie wyglądającym zegarkiem sportowym.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 5 z 5 produktów

Orient Ray II - zegarki do nurkowania

Niezwykła popularność zegarków Orient Ray II wynika z ich przemyślanej konstrukcji i doskonałej wodoszczelności. Zegarek wyposażony jest obrotowy w jednym kierunku bezel ze skalą minutową wykorzystywaną przez nurków. Jego koronka i dekiel są zakręcane, co dodatkowo uszczelnia kopertę i owocuje wodoszczelnością do 200 metrów. Dekiel ozdobiono wizerunkiem delfinów.
Zegarek Orient Ray II do nurkowania na czarnej bransolecie
Substacja luminescencyjna na wszystkich indeksach i wskazówkach w zegarku Orient Ray

Grubsze niż w innych zegarkach szkło mineralne jest odporne na przypadkowe uderzenia. Jego przejrzystość sprawia, że duże wskazówki i indeksy są doskonale widoczne. Zegarek jest czytelny w nocy dzięki zastosowaniu substancji luminescencyjnej na wszystkich indeksach i wskazówkach.

Stalowa obudowa ma średnicę 41,5, grubość 13 i wysokość 47 milimetrów, co w połączeniu z uszami skierowanymi w dół sprawia, że zegarek przyjemnie otula nadgarstek i nie przeszkadza w żadnych czynnościach.

Zegarki Orient Ray II - geneza i różnice względem Orient Mako

Orient najpierw przygotował zegarki Mako - wodoszczelne modele z indeksami opisanymi 12, 6 i 9 i pozostałymi w formie kresek. Spotkały się z ciepłym przyjęciem Klientów. Niedługo potem do sprzedaży trafił nowy wariant - Orient Ray. Ten zegarek do nurkowania miał większe czcionki na bezelu i zmienioną tarczą z większymi wskazówkami w nowym kształcie.

Trzy wyróżnione indeksy godzinowe oznaczono dużymi trapezami, łatwymi do odróżnienia od okrągłych symboli pozostałych. Oczywiście każdy znacznik godzinowy i wskazówki świecą w ciemnościach. W mroku świeci także luminescencyjna kropka wyznaczająca na skali punkt “0”.

Zegarek Orient Mako na bransolecie z niebieską tarczą
Zegarek Orient Ray II na srebrnej bransolecie z niebieską tarczą
Tarcza Ray II to praktyczna i przejrzysta kompozycja, która pozwala z łatwością sprawdzić aktualny czas. Dzięki temu Orient Ray 2 jest czytelny pod wodą. Dodatkowo bransoleta w Orient Ray 2 otrzymała nowy fason, z dwoma polerowanymi pasami na środku.

Orient Automatic Diver - manufakturowe mechanizmy

Orient jest jednym z niewielu producentów zegarków, którzy projektują, produkują i kompletują własne mechanizmy, a cały ten proces odbywa się w obrębie przedsiębiorstwa, bez udziału firm zewnętrznych i podwykonawców. W zegarkach Orient Mako 2 i Orient Kamasu pracują mechaniczne nowoczesne kalibry z automatycznym naciągiem.

Zaprezentowane w 2016 roku mechanizmy F6922 prezentują godziny, minuty, sekundy i wyposażone są w datownik day-date. Dni tygodnia prezentowane są w języku angielskim lub niemieckim. Częstotliwość pracy tych kalibrów to 3 Hz. Maksymalna rezerwa chodu wynosi około 40 godzin. Zabezpieczenie Diashock gwarantuje, że zegarek będzie właściwie wskazywał czas, nawet podczas uprawiania sportów.

Mechanizm F6922 Orient Ray
Źródło: https://calibercorner.com/orient-caliber-f6922/
Męski zegarek Orient Ray II na bransolecie z czarną tarczą

Orient Ray 2 - atrakcyjne warianty kolorystyczne

W kolekcji Ray II Orient oferuje aktualnie 5 wariantów, które różnią się między sobą kolorami tarcz, wykończeniem kopert, a także paskami i bransoletkami. Miłośnikom klasyki polecamy Ray 2 w wersji z gładką, czarną tarczą. To ponadczasowy model, który zawsze wygląda świetnie. Można nabyć go z trwałą bransoletą lub miękkim gumowym paskiem ozdobionym czarno-białym wizerunkiem delfinów.

Klientom poszukującym kompromisu między zegarkiem sportowym, a zakładanym do koszul, proponujemy Ray 2 z niebieską tarczą, która została wykończona szlifem słonecznym. Także i ten wariant dostępny jest z paskiem (z biało-niebieskim logo z delfinami) i bransoletą.

Ostatnia propozycja to bardzo ciekawy model Ray 2 Raven. Przydomek “kruk” zawdzięcza czarnej tarczy połączonej z czarnymi kopertą i bransoletą. Rasowa propozycja dla osób lubiących wyróżniać się.

Zegarek Orient Ray II na czarnym pasku z delfinami