Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Orient Open Heart

46wyniki

Współczesny rynek czasomierzy nasycony jest różnego rodzaju modelami, ale tylko część z nich zalicza się do grona ponadczasowych klasyków. Zegarki Orient open heart nie tylko zaliczają się do tej grupy, ale w jej obrębie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nieposzlakowaną opinią wśród kolekcjonerów. W tej kategorii zebraliśmy więc wszystkie zegarki open heart japońskiego producenta, które pozwolą napawać się widokiem ich pracującego mechanizmu.

FILTRY0

Zegarki open heart marki Orient - zajrzyj do ich wnętrza

Wśród miłośników zegarmistrzostwa zegarki open heart zajmują szczególne miejsce z niebyle powodu. Łączą one w końcu tradycyjne piękno klasycznym modeli z niezwykłą możliwością zajrzenia do wnętrza pracującego mechanizmu. Jako najistotniejszy element każdego czasomierza, mechanizm nazywany jest przez wielu jego sercem, skąd wzięła się specyficzna nazwa tego typu modeli. Jeśli chodzi o zegarki Orient open heart, ukazują one swoje otwarte wnętrze przy pomocy charakterystycznego wycięcia w tarczy. W niewielkim okrągłym okienku, widoczny jest najintensywniej pracujący element zegarka mechanicznego, czyli regulator balansowy, w którego skład wchodzą koło balansowe, oś balansu oraz włos. Jego rytmiczna i powtarzalna praca zachwyca oko obserwatora i sprawia, że wskazania zegarka są precyzyjne, a działanie płynne i jednostajne.

Zegarki open heart marki Orient - zajrzyj do ich wnętrzaZegarek Orient open heart z automatycznym mechanizmem - marzenie każdego kolekcjonera

Jednym z najważniejszych aspektów zegarków open heart marki Orient, jest fakt wykorzystywania w nich mechanizmów automatycznych. Ten rodzaj napędu ceniony jest nie tylko za precyzję i niezawodność, ale przede wszystkim sposób w jaki łączy kilkadziesiąt, a nawet kilkaset elementów, w jedną spójną całość. Dzięki tarczy open heart zegarki pozwalają podejrzeć to hermetyczne i harmonijne środowisko, pokazując przy tym pewność producenta, co do jakości oferowanych podzespołów. Poza tym czasomierze tego typu uznawane są za najbardziej eleganckie zegarki męskie, szczególnie jeśli na ich tarczy widnieje logo marki Orient.


Jak działa mechanizm automatyczny w zegarkach Orient open heart automatic

Jak działa mechanizm automatyczny w zegarkach Orient open heart automatic

Zasada działania mechanizmu automatycznego jest w gruncie rzeczy podobna do tradycyjnego, nakręcanego napędu, którego rozwinięciem jest właśnie mechanizmautomatyczny. W przeciwieństwie jednak do swojego pierwowzoru, proces nakręcania sprężyny przebiega w nim w sposób samoczynny, poprzez wykorzystywanie energii kinetycznej generowanej przez ruch ręki użytkownika. Możliwe jest to dzięki tak zwanemu wahnikowi, w którym środek masy jest skupiony po jednej stronie, co pozwala wykorzystać jego bezwładność do kumulowania energii w sprężynie. Zazwyczaj zegarek korzystający z mechanizmu automatycznego, posiada także przeszklony dekiel, pozwalający bezpośrednio podejrzeć pracę wahnika.


Dlaczego warto postawić na zegarki męskie Orient automatic open heart?

Dobry zegarek męski powinien być przystosowany do potrzeb swojego właściciela. Choć o gustach się nie dyskutuje, to w świecie zegarków możemy wskazać takie rodzaje czasomierzy, które powinien posiadać każdy mężczyzna. Zegarki męskie Orient open heart automatic ponad wszelką wątpliwość zaliczają się właśnie do tej kategorii, oferując klasyczne piękno i wysoką wartość zegarmistrzowską. Do ich atutów zaliczyć należy nie tylko pochodzenie, jakość wykonania i niezawodność, ale również wszechstronność sytuacji, w jakich możemy je nosić. Zegarek męski Orient open heart automatic będzie sprawdzonym towarzyszem codziennych wyzwań, a w wyjątkowych chwilach doskonale dopasuje się do drogiego garnituru.

Dlaczego warto postawić na zegarki męskie Orient automatic open heart?Rodzaje zegarków Orient open heart

Pierwsze zegarki open heart pojawiały się już w XIX wieku i były tworzone na specjalne zamówienie, wyłącznie dla najzacniejszych klientów. Dziś to wspaniałe rozwiązanie stosowane jest w wielu różnych modelach i kolekcjach, co odzwierciedla oferta japońskiej marki Orient.


Zegarki Orient Classic open heart

Zegarki Orient Classic open heart

Manufaktura marki Orient mająca swoją siedzibę w Kraju Kwitnącej Wiśni, znana jest ze swojego zamiłowania do tradycyjnej sztuki zegarmistrzowskiej. Z tego względu w jej ofercie nie mogło zabraknąć zegarków klasycznych z otwartą tarczą, jakie znajdziemy wśród modeli Orient Classic. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest delikatny i smukły kształt koperty, typowy jedynie dla czasomierzy pochodzących z Japonii.


Zegarki Orient Contemporary open heart

Klasyczny zegarek nie jest jedynie pieśnią przeszłości, lecz pełnoprawnym dodatkiem nowoczesnego człowieka. Zegarki open heart w kolekcji OrientContemporary zaaranżowane są w taki sposób, aby ich tradycyjny wygląd pasował do wymagań współczesnego klienta. W przeciwieństwie do modeli Classic oferują one bardziej zróżnicowane i wyraziste kształty kopert, a także dużą różnorodność wykończenia wskazówek, indeksów i tarcz. Powszechne są tutaj zegarki męskie open heart na bransolecie czy zegarki damskie z okienkiem w tarczy wykończone pięknymi kryształkami.

Zegarki Orient Contemporary open heart


Zegarki Orient open heart Bambino

Zegarki Orient open heart Bambino

Gdyby zapytać znawcę zegarków o legendarne serie czasomierzy, prędzej czy później wymieniłby wśród nich nazwę Orient Bambino. Zegarki męskie Orient Bambino zaskarbiły sobie szacunek pasjonatów i kolekcjonerów, swoim unikatowym designem, typowym jedynie dla czasomierzy japońskich. Wśród nich nie zabrakło oczywiście modeli z otwartą tarczą. Zegarek Orient open heart Bambino to przepis na model idealny, który zachwyci najbardziej wymagającego klienta. Jego wygląd i wykonanie można podziwiać godzinami, a dodatkowa możliwość podejrzenia pracy ich mechanizmu, jeszcze mocniej podsyca zainteresowanie.


Zegarki Orient open heart sun and moon

Zegarmistrzowie od dawien dawna dowodzą, że czasomierz może zaoferować znacznie więcej niż proste wskazywanie godziny. Niezliczona ilość komplikacji zwiększa ich funkcjonalność, przekładając się przy tym na bardziej urozmaicony wygląd. Zegarki Orient open heart sun and moon posiadają aż dwa wycięcia w tarczy - jedno służące do podziwiania pracy mechanizmu, a drugie na obrotowy dysk odpowiedzialny za wskazanie pory dnia. Na powierzchni dysku naniesiono emblemat słońca oraz księżyca na gwieździstym niebie, które wskazują czy wskazywana godzina ma miejsce w dzień czy w nocy.

Zegarki Orient open heart sun and moonOrient open heart - zegarki tworzone z pasją

Orient open heart - zegarki tworzone z pasją

Orient to jedna z tych marek, które na swoim koncie posiadają cały wachlarz kultowych i rozpoznawalnych modeli. Na ten niewątpliwy sukces złożyło się wiele czynników, na których czele stoi czysta zegarmistrzowska pasja. Zegarki open heart to tak właściwie wisienka na torcie japońskiego producenta, ukazująca perfekcję w każdym najdrobniejszym detalu - zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz czasomierza. Manufaktura założona ponad 70 lat temu uczyniła z pielęgnowania tradycyjnej sztuki zegarmistrzowskiej swój kamień węgielny i trzyma się swoich założeń nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Ważnym wyróżnikiem marki jest także kompleksowe podejście do tworzenia czasomierzy. Zegarki Orient open heart zostały w całości zaprojektowane przez własnych zegarmistrzów, począwszy od wyglądu, na mechanizmach kończąc. Wybierając czasomierz marki Orient, kupujemy więc zegarek in-house wykonany w 100% przez tą samą manufakturę, której nazwa dumnie widnieje na tarczy każdego modelu.Zalety zegarka Orient open heart automatic

Samo nakręcające się czasomierze, znane szerzej jako zegarki automatyczne, są idealne dla wszystkich osób noszących ten dodatek każdego dnia. Dzięki regularnemu noszeniu nie trzeba martwić się o konieczność nakręcania czy wymiany baterii, a w przypadku odłożenia zegarka na półkę, sprężyna zapewni jego działanie jeszcze przez 40 godzin po zdjęciu. Do niewątpliwych zalet zegarków Orient open heart automatic zaliczyć można również następujące przymioty:

  1. Czysta energia- Zegarek open heart automatic dzięki swojemu mechanizmowi, jest jednym z najbardziej ekonomicznych i przyjaznych środowisku dodatków. Do jego napędzania wykorzystywana jest wyłącznie energia kinetyczna zamieniana w pracę przez elementy z materiałów naturalnego pochodzenia. Brak baterii oznacza przy tym brak dodatkowych elektro-śmieci, co wpisuje się znakomicie w trendy obecnego świata.
  2. Prestiż- Ze względu na swoją złożoność, jakość i piękno, zegarki Orient automatic open heart uznawane są za prestiżowe. Z takim czasomierzem można odnaleźć się w każdej sytuacji, a napotkanie kolekcjonera z pewnością zakończy się krótką pogawędką na temat jego licznych walorów.
  3. Jakość- Jak wszystkie zegarki automatyczne, modele Orient open heart tworzone są z myślą o precyzji i długowieczności. Tego typu model, kiedy nie jest noszony, zatrzymuje się, co pozwala na przedłużenie jego żywotności. Przy odrobinie troski i regularnym serwisowaniu, zegarek Orient open heart automatic to dalekosiężna inwestycja w przyszłość, którą można bez problemu przekazać następnym generacjom.
Zalety zegarka Orient open heart automatic