Jeśli chodzi o nacisk na prestiż swoich produktów, świat zegarmistrzowski zdaje się nie mieć sobie równych. Mało kto spodziewał się jednak, że pewnego dnia na rynku pojawią się oryginalne zegarki Maserati. Zbieżność nazewnictwa bynajmniej nie jest tu kwestią przypadku. Legendarny włoski producent luksusowych aut zdecydował się na stworzenie własnych, absolutnie niepowtarzalnych czasomierzy. Z założenia mają zdobić nadgarstki eleganckich gentlemanów. Marka od zawsze miała odpowiednie korzenie, aby wejść w produkcję czasomierzy, co wynika bezpośrednio z jej niezwykłej historii.

Maserati zegarki  z historią

Modne zegarki Maserati to dziedzictwo włoskiej rodziny, która przekształciła swoje nazwisko w znany na całym świecie symbol luksusu. Na początku XX wieku w Bolonii, państwo Maserati doczekali się pokaźnej gromadki sześciu synów. Troska o ich właściwy rozwój szybko zaowocowała powstaniem czegoś niezwykłego. Aż pięciu z nich podjęło się wymagającej wówczas pracy w branży motoryzacyjnej. Zatrudnili się jako inżynierowie, projektanci oraz budowniczy nowoczesnych fabryk. To jednak szósty brat, Mario, którego życie powiodło na artystyczną drogę, stworzył charakterystyczny symbol. Do dziś rozpoznawalny trójząb zdobi nie tylko auta, ale również zegarki Maserati. Tym co łączy świat motoryzacji z zegarmistrzostwem, to z pewnością zamiłowanie do precyzji. W 1914 roku bracia Maserati połączyli swoje siły oraz zebrane doświadczenia. Wynikiem tego było stworzenie własnego warsztatu, produkującego samochody wyścigowe. Od tamtej pory marka wielokrotnie dowiodła, że produkty ze znakiem trójzębu należą do światowej czołówki. Ten fakt potwierdzają zdobyte na przestrzeni lat tytuły.

Eleganckie zegarki Maserati

Projektując oryginalne zegarki Maserati włoski producent postawił sobie bardzo jasno określony cel. Przywiązanie do detali oraz techniczna perfekcja, które Maserati przelewa na każdy swój samochód, mają być odzwierciedlone w czasomierzach. Projektanci dbają o to, aby każdy z modeli zawierał najbardziej charakterystyczne elementy, dla wypracowanego przez lata języka stylistycznego. Wszystkie modele w ofercie to ponadczasowe, modne zegarki o ponadprzeciętnym stopniu elegancji. Nie da się ukryć, że tradycyjne kanony zegarmistrzostwa, obdarzone włoskim wyczuciem piękna, prezentują się naprawdę dobrze. I właśnie dlatego przyciągają uwagę rzeszy klientów. To właśnie klasyczne wzornictwo sprawia, że zegarki Maserati są tak piękne i sprawdzają się w wysmakowanym towarzystwie. W ofercie marki znajdziemy liczne, klasyczne zegarki na skórzanym pasku, jak choćby w kolekcji Maserati Epocaczy Maserati Successo.Bardzo ciekawie prezentują się również zegarki na bransolecie, także w wersji open-heart, jak np. w kolekcji Maserati Gentleman. Zegarki Maserati są - podobnie do swoich motoryzacyjnych odpowiedników - związane ze światem sportu. Dlatego też miłośnicy połączenia stylu i dynamizmu z pewnością upodobają sobie modele z linii Maserati Sfida. Pomimo krótkiej obecności na rynku, włoska marka brała zresztą udział w ambitnych przedsięwzięciach sportowych. Ukoronowaniem tej aktywności stała się edycja limitowana zegarka Maserati Trimarano.