Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT07-06-2021

Innowacyjność, zrównowazony rozwój i wydajność: Maserati przedstawia swoje nowe zegarki na lato 2021

Zbliżający się sezon wakacyjny, jest bardzo dobrym momentem na poszerzanie swojej oferty. Od lat przyzwyczaił nas do tego świat mody, a także branża zegarmistrzowska, która z modą jest bardzo ściśle powiązana. W tym roku jeden z najszerszych i najbardziej interesujących katalogów nowości, zaprezentowała marka Maserati, znana wszystkim doskonale przede wszystkim z samochodów klasy premium. Jak można się było spodziewać, włoski brand spróbuje przenieść na swoje czasomierze trendy zaczerpnięte z motoryzacji i robi to pod sloganem: “Innowacyjność, zrównoważony rozwój i wydajność”. Rzeczywiście nowe zegarki Maserati na lato 2021 wprowadzają szereg niedostępnych wcześniej rozwiązań i to jak zwykle w bardzo dobrej stylistycznej oprawie.


Czego można się spodziewać po kolekcji zegarków na lato 2021 od Maserati?

W zegarmistrzostwie marka Maserati to wciąż stosunkowo nowa pozycja, wpisująca się we współczesny trend wchodzenia znanych producentów na rynek zegarmistrzowski. Dotyczy to jednak przede wszystkim marek modowych i trzeba przyznać, że na ich tle marka Maserati wyróżnia się w sposób zdecydowany.

Zegarek Maserati R8851112002 TRAGUARDO SMART z nowej kolekcji
Przede wszystkim zegarki Maserati nie są projektowane jako dodatek do samochodu czy kolekcji ubrań, lecz jako pełnokrwiste czasomierze reprezentujące klasyczne zegarmistrzowskie wartości. Marka ma do tego w końcu doskonałe podwaliny, od lat specjalizując się w zaawansowanej inżynierii niezbędnej do produkowania aut z segmentu premium. Zegarki Maserati mogą pochwalić się własną stylistyką, włoskim temperamentem i wysoką jakością, zapewniając przy tym zegarmistrzowską precyzję dzięki mechanizmom od Seiko. W kolekcji na lato 2021 Maserati wprowadza naprawdę dużo nowości, wprowadzając do swojej oferty mechanizmy solarne, zegarki hybrydowe, a także rozszerzając ją o całkowicie nową kolekcję zegarków Maserati Stile. Poniżej przedstawimy Wam wszystkie zaprezentowane przez włoskiego producenta nowości i wskażemy, dlaczego są one tak ekscytujące z zegarmistrzowskiego punktu widzenia.Nowe modele zegarków solarnych w serii Maserati Successo

Propozycja zegarków na lato 2021 od Maserati, wprowadziła do oferty cały wachlarz nowych mechanizmów. Zegarmistrzowskim hitem ostatnich lat stały się zegarki z solarnym mechanizmem, które Maserati oferuje teraz w postaci 6 nowych modeli Maserati Successo Solar. Wykorzystanie tego rodzaju napędu w czasomierzach ma bardzo liczne zalety, doskonale wpasowujące się w potrzeby klientów luksusowej włoskiej marki. Przede wszystkim zegarki Maserati z mechanizmem solarnym są dużo bardziej praktyczne i prestiżowe, rewolucjonizując dotychczasowy sposób myślenia o czasomierzach. Wbudowane pod powierzchnią tarczy ogniwa słoneczne, mają zdolność do zasilania czasomierza nawet ze sztucznych źródeł światła. Dzięki temu zegarki Maserati Successo Solar stają się praktycznie bezobsługowe, a to za sprawą braku konieczności wymiany baterii. Do wyboru mamy aż 3 sportowe chronografy dla niego i 3 eleganckie zegarki dla niej, dzięki czemu każdy będzie mógł cieszyć się zaletami solarnego mechanizmu w zegarkach Maserati.


Męskie zegarki Maserati Successo Solar

Męskie propozycje zegarków męskich Maserati z mechanizmem solarnym, oparte są na stalowej kopercie o średnicy 45 mm i klasycznej bransolecie. Wszystkie posiadają ten sam mechanizm solarny, wytrzymujący brak dostępu do źródeł światła nawet przez 4 miesiące. Wśród dodatkowych funkcji pojawił się między innymi stoper oraz datownik, co urozmaica ich wygląd i poprawia walory użytkowe. Różnice pomiędzy nowymi modelami wynikają z kolorystyki, co pozwoli odnaleźć odpowiedni wariant dla siebie. Głównym przedstawicielem nowych Maserati Successo Solar jest model Maserati R8873645001 wykonany w całości w czerni, z kontrastującymi indeksami w kolorze różowego złota. Pozostałe dwa modele to tradycyjne i uniwersalne srebro z czarną tarczą w Maserati R8873645003 i niebieską z różowo-złotymi indeksami w Maserati R8873645004.
Zegarek Maserati R8873645003 SUCCESSO SOLAR na srebrnej bransolecie


Damskie zegarki Maserati Successo Solar

Zegarek Maserati R8853145501 SUCCESSO SOLAR na czarnej bransolecie
W przypadku modeli damskich marka Maserati zdecydowała się na nieco mniej sportową konstrukcję, stawiając mocny nacisk na ozdobny charakter. Mamy tu oczywiście do czynienia ze znacznie mniejszą kopertą o średnicy 32 mm oraz bransoletą typu jubilee. Damskie zegarki Maserati Successo Solar nie posiadają chronografu czy datownika, ale w zamian mogą pochwalić się bezelem wykonanym z wkładu ceramicznego. Głównym przedstawicielem jest tutaj Maserati R8853145504 z białą tarczą i stalowymi elementami w dwóch kolorach – srebra i różowego złota. Druga propozycja to skąpany w czerni zegarek damski Maserati R8853145501 z indeksami wykonanymi z niewielkich kryształków. Ostatni model, czyli Maserati R8853145506 to klasyczne połączenie srebrnej konstrukcji i indeksów z czarną tarczą oraz bezelem.Dwa nowe zegarki hybrydowe w kolekcji Maserati Traguardo

Nie da się ukryć, że marka Maserati bardzo odważnie i sukcesywnie zaznacza swoją obecność na rynku zegarmistrzowskim. W ofercie na lato 2021 robi to nie tylko mechanizmem solarnym, ale również wprowadzeniem zegarków hybrydowych. Modele hybrydowe to nic innego jak połączenie zalet smartwatcha z wizualnym charakterem tradycyjnych czasomierzy, co doskonale balansuje je pomiędzy nowoczesną funkcjonalnością, a klasycznym wyglądem. Pomimo standardowego wyglądu, do dyspozycji otrzymujemy takie możliwości jak licznik kroków, łączność z telefonem, notyfikacje, monitor snu czy sterowanie muzyką i kamerą. Oba nowe zegarki hybrydowe w ofercie Maserati uzupełniają kolekcję Maserati Traguardo, co przekłada się na ich sportowy acz niezwykle elegancki charakter. Pierwszy z nich to Maserati R8851112002 łączący niebieski pasek i tarczę ze złotym bezelem oraz indeksami. Drugi, czyli Maserati R8851112001 to już klasyczne zestawienie srebrnej koperty oraz indeksów z czarną tarczą i czarnym skórzanym paskiem. Oba zegarki hybrydowe maserati posiadają dokładnie tą samą konstrukcję koperty o średnicy 45 mm oraz drobno perforowane paski podkreślające ich sportowy charakter.
Zegarek Maserati R8851112002 TRAGUARDO SMAR na skórzanym pasku w niebieskim kolorzeNowa kolekcja zegarków! Poznajcie Maserati Stile

Poza nowościami technologicznymi, nie zabrakło również stylistycznego szaleństwa w postaci całkowicie nowej kolekcji zegarków Maserati Stile. Przyczyną jej powstania jest inspiracja, jaką włoscy projektanci zaczerpnęli z najbardziej ikonicznych modeli sportowych w historii. Zegarki Maserati Stile charakteryzują się bardzo ostrą linią i geometrycznymi kształtami, co zapewnia im wspaniały i elegancki wygląd. Najbardziej nietypowym elementem jest tutaj oczywiście bezel w kształcie 10-cio kąta oraz cegiełkowe segmenty bransolety w modelach w nią wyposażonych. Ze względu na źródło inspiracji pochodzące z historii zegarmistrzostwa, wśród zegarków Maserati Stile nie mogło zabraknąć modeli z mechanizmem automatycznym. Aby podkreślić ich sportowy charakter, wszystkie nowe zegarki Maserati Stile zabezpieczone są ponadto przez 100 m wodoszczelności. Na otwarcie kolekcji producent przygotował aż 5 unikatowych propozycji z mechanizmem automatycznym bądź kwarcowym.


Kwarcowe zegarki Maserati Stile

na bransolecie z detalami w kolorze różowego złota
Wspólną cechą zegarków kwarcowych w nowej kolekcji Maserati Stile, jest przede wszystkim rozmiar koperty o średnicy 45 mm i przepięknie zaprojektowana bransoleta. Jak nietrudno się domyślić, na otwarcie kolekcji nie pojawiło się zbyt wiele eksperymentów kolorystycznych. Właśnie dlatego do wyboru mamy model Maserati Stile R8873642002 łączący srebro, różowe złoto i niebieską tarczę oraz klasyczne połączenie srebra i czerni w zegarku Maserati Stile R8872004. Warto wspomnieć, że oba te warianty wyposażone są w komplikację chronografu, co odróżnia je od trzeciej kwarcowej propozycji. Zegarek Maserati Stile R8853142001 nie posiada co prawda komplikacji chronografu, ale może pochwalić się jednolitym czarnym kolorem całości, przełamanym wyłącznie przez srebrne indeksy oraz wskazówki.


Automatyczne zegarki Maserati Stile

Najbardziej atrakcyjną częścią nowej kolekcji Maserati Stile, są jednak zegarki automatyczne z tarczą typu skeleton. Dzięki niej użytkownik może podziwiać wnętrze pracującego mechanizmu, co robi z resztą niemałe wrażenie. Jeśli chodzi o sam napęd mowa tutaj o customowym mechanizmie TMI NH70, opartym o jedną z najlepszych w historii konstrukcję mechanizmu Seiko NH70. Co bardzo ciekawe, w przypadku zegarków automatycznych, udało się w nich zastosować kopertę o bardziej tradycyjnym rozmiarze 42 mm. Oba modele posiadają także przeszklony dekiel, ujawniający jeszcze więcej ruchomych części napędu. Stylistyczne różnice są tutaj jednak dość widoczne, co uwydatnia fakt, że wśród automatów znalazł się jedyny przedstawiciel nowej kolekcji ze skórzanym paskiem. Mowa tutaj o zegarku Maserati Stile R8821142001 o srebrnej kopercie i różowo-złotym bezelu, zakładanym na nadgarstek przy pomocy niebieskiego paska. Z drugiej strony nie zapomniano oczywiście o miłośnikach eleganckich bransolet, dzięki srebrnemu modelowi Maserati Stile R8823142002.
Zegarek Maserati STILE R8823142002 na srebrnej bransolecie


Powrót do kultowych modeli z zegarkami Maserati Aqua Edition

Każda marka posiada takie czasomierze, które bardzo dobrze przyjęły się na rynku, zapewniając jej odpowiedni rozgłos. Co więcej, producenci zegarków przyzwyczaili nas do odświeżania swoich kultowych modeli, w ramach różnorodnych rocznic czy akcji specjalnych. Pomimo stosunkowo krótkiej obecności w świece zegarmistrzostwa, marka Maserati również posiada swoje unikatowe modele, które postanowiła odświeżyć w specjalnej serii Maserati Aqua Edition. Tym co wyróżnia je od swoich pierwowzorów, jest futurystyczny design, bazujący na połączeniu jednolitej i intensywnej czerni z detalami w kolorze akwamaryny.


Zegarek Maserati Traguardo Aqua Edition

Zegarek Maserati R8871612004 Traguardo Aqua Edition na czarnym pasku z tworzywa sztucznego
Kolekcja Maserati Traguardo od początku należała do najbardziej wszechstronnych w ofercie marki. Pomimo dość zróżnicowanego stylistycznie wachlarza modeli, absolutnym hitem okazał się wariant eleganckiego chronografu na bransolecie. Zegarek Traguardo Aqua Edition może pochwalić się dzięki temu funkcją chronografu oraz bezelem ze skalą tachometryczną wykonanym z aluminium. Na unikatowym połączeniu czerni i akwamaryny, bez najmniejszych wątpliwości zyskują wskazówki typu leaf, będące jednym z bardziej wyrazistych elementów.


Zegarek Maserati Successo Aqua Edition

Seria zegarków Maserati Successo, szczególnie uwielbiana była przez panów, za sprawą masywnej i muskularnej konstrukcji. Rzeczywiście jej charakterystyczna linia połączona z 44 mm kopertą wyróżnia się dość mocno, w połączeniu z solidną bransoletą. Zegarek Maserati Successo Aqua Edition inspirowany jest modelem ze szkieletowymi wskazówkami i indeksami. Trzeba przyznać, że rozwiązanie to prezentuje się nad wyraz pięknie, właśnie w kontrastowych kolorach modeli Aqua Edition.

Zegarek Maserati R8873621014 Successo Aqua Edition z subtarczami na tarczy


Zegarek Maserati Sfida Aqua Edition

Zegarek Maserati R8853140001 Sfida Aqua Edition z czarnym bezelem

Sfida w języku włoskim oznacza “wyzwanie”, dlatego tworząc kolekcję o takiej nazwie, marka postawiła na doskonałą nurkową stylistykę. Wyrazisty bezel, osłonięta koronka i stalowa bransoleta to coś co zdecydowanie nadaje im charakteru, szczególnie w wersji kolorystycznej prezentowanej przez zegarek Maserati Sfida Aqua Edition. Wartym uwagi detalem jest tutaj z pewnością wskazówka sekundowa z bloczkiem pokrytym masą luminescencyjną. Dzięki niej czasomierz prezentuje się doskonale także w nocy, kiedy sekunda przeskakuje na tle nieruchomych indeksów.


Zegarek Maserati Stile Aqua Edition

Ostatni model z serii Aqua Edition, to dość zgrabne połączenie odnowienia kultowych modeli z promocją najnowszej kolekcji. Zegarki Maserati Stile dopiero wchodzą na rynek konsumencki, ale wersja Aqua, doskonale pokazuje jej potencjał i możliwości. Mimo ewidentnej inspiracji sportowymi zegarkami z dawnych lat, model Stile Aqua Edition prezentuje się fenomenalnie wykorzystują cały potencjał czerni i akwamaryny.

Zegarek Maserati R8873644001 Stile Aqua Edition w czarnym kolorze z turkusowymi subtarczami