Nikogo nie powinien dziwić fakt, że zegarki ze sportowym charakterem stanowią prawdziwą dumę marki. Hipnotyzujący design tarczy został oparty o dynamikę sportowych przyrządów pomiarowych. Dodatkowe zegary funkcyjne obecne na tarczy nawiązują więc do kolejnych wskaźników, które pokażą nam wzrastającą prędkość. Serca miłośników aktywnego trybu życia zmagań zostały podbite przez kolekcję Festina The Original Chronograf. To własnie tutaj znajdziemy męskie zegarki z chronografem, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niesamowita funkcjonalność czasomierza idzie w parze z oryginalnym designem. Podziałka tachometryczna jest nie tylko użytecznym dodatkiem, ale także elementem estetycznym, który przyciąga uwagę. Co więcej, sportowy charakter zegarków został podkreślony przez zastosowanie skórzanego paska z elementami nylonowymi. Dla miłośników sportów wodnych powstał Festina Diver - zegarek z gumową bransoletą charakteryzujący się wodoszczelnością na poziomie 20 ATM, co usatysfakcjonuje każdego z pływaków.

W ofercie nie mogło zabraknąć propozycji kierowanych do stylowych kobiet, które stawiają na elegancki, nowoczesny wygląd swoich dodatków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentek, Festina stworzyła zegarki damskie z kryształkami Swarovski. To właśnie niewielkie elementy połyskujące na elementach tarczy, a niejednokrotnie wypełniające je w całości stanowią o biżuteryjnym charakterze czasomierza, czyniąc go doskonałą alternatywą dla dotychczas noszonych bransolet. Prócz wystawnych wzorów, znajdziemy także bardzo klasyczne zegarki charakteryzujące się minimalistycznym wzornictwem, toteż każda z pań znajdzie zegarek idealnie dopasowany do jej potrzeb.

Zegarki Festina to propozycja kierowana zarówno do panów, jak i pań. Czasomierze łączące w sobie klasyczne wzornictwo i sportowego pazura stanowią unikalną kompozycję, której niejednokrotnie brakuje w propozycjach pozostałych marek. Warto zaznaczyć, że Festina stawia na dokładność wykonania oraz idealne dopasowanie wytrzymałych elementów, z których zostały wykonane czasomierze. W rezultacie każdy z modeli ma szansę prezentować się równie dobrze przez wiele lat i niezawodnie pełnić swoje funkcje.