Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Festina diver

32wyniki

Dewiza marki Festina brzmiąca “festina always fits”, dość jasno sugeruje, że w jej ofercie znaleźć można czasomierze na każda okazję. Nic więc dziwnego, że obok modeli klasycznych i sportowych, znajdą się także zegarki typu diver, łączące cechy obu tych światów. Z jednej strony doskonale nadają się one do uprawiania sportu również w wodzie, a z drugiej świetnie sprawdzają się w roli eleganckich męskich dodatków. W tej kategorii zebraliśmy dla Was wszystkie divery hiszpańskiej marki Festina, aby ułatwić Wam odnalezienie zegarków do nurkowania, z rozległej oferty tego producenta.

FILTRY0

Dlaczego warto postawić na zegarki do nurkowania Festina Diver

Trzeba jasno powiedzieć, że popularność zegarków typu diver to prawdziwy fenomen zarówno świata zegarmistrzowskiego, jak i modowego. Początkowo divery projektowane były z myślą wyłącznie o potrzebach zawodowych nurków, co przekładało się na ich charakterystyczny wygląd. Z czasem okazało się jednak, że ich podporządkowana funkcjonalności stylistyka, doskonale pasuje do męskiego nadgarstka i to nawet z dala od jakiegokolwiek źródła wody. Starczy wspomnieć, że to właśnie ten typ czasomierzy ukochał sobie James Bond, który w uwielbiał zakładać swoje zegarki nurkowe do garnituru. 

Zegarek Festina F20378-2 Diver Sport 200mZegarki diver Festina – stworzone dla męskiego nadgarstka

Zegarek Festina F20461-2 The Originals Diver 200m

Za sukcesem zegarków typu diver stoi niewątpliwie ich wygląd. Czasomierze do nurkowania są bowiem bardzo wyraziste i trudno pominąć je wzrokiem nawet jeśli ich koperta jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest oczywiście pogrubiony bezel z podziałką, który znacznie różni się od bezela znanego z modeli klasycznych. Zegarki Festina Diver prezentują się okazale, doskonale podkreślając męskie cechy, jak pewność siebie i zdecydowanie. Zegarki Festina Diver – przede wszystkim funkcjonalne

Specyficzny wygląd zegarków do nurkowania, jest konsekwencją ich funkcjonalności, a ta stoi zdecydowanie na najwyższym poziomie. Przede wszystkim tarcze zegarków Festina Diver, posiadają sporych rozmiarów indeksy, obficie pokryte masą luminescencyjną. Dzięki temu odczyt wskazań staje się banalnie prosty i intuicyjny, nawet na długo po zapadnięciu wzroku. Nie sposób pominąć tu także kwestii wodoszczelności, która jest obowiązkowym elementem każdego zegarka nurkowego. Dzięki niej można cieszyć się swoim męskim zegarkiem, także podczas wakacji i uprawiania sportów wodnych. 

Zegarek Festina F20378-6 Diver Sport 200mCechy charakterystyczne zegarków Festina Diver

Prezencja diverów jest oczywiście istotna, ale jak już wcześniej wspomniano, jest to kwestia właściwie wtórna. Zegarek typu diver musi bowiem spełniać pewne istotne założenia, bez których nie mógł by nosić miana zegarka do nurkowania. Wbrew pozorom nie chodzi tu jednak jedynie o wodoszczelność, ale również o inne istotne dla nurka możliwości. 


Wysoka wodoszczelność

Zegarek Festina F20462-2 The Originals Diver 200m

Nie da się ukryć, że w przypadku zegarków do nurkowania, wodoszczelność jest parametrem stanowiącym fundament do dalszego działania. Zegarki Festina Diver nie próżnują w tej kwestii, oferując wysoki i profesjonalny standard, wykraczający poza zwyczajna odporność na zachlapanie pod zlewem. Mowa tutaj o szczelności sięgającej 20 barom, co odpowiada statycznemu zanurzeniu w wodzie na głębokości 200 m. Dzięki tak wysokiemu parametrowi wodoszczelności, zegarki Festina Diver można zakładać nie tylko do pływania, ale również na podwodne nurkowanie z akwalungiem. 


Zakręcany dekiel i zakręcana koronka

Wysoka wodoszczelność zapewniana przez uszczelki to jedna strona medalu, ale od zegarka nurkowego należy oczekiwać nieco więcej. Właśnie dlatego w zegarkach Festina Diver producent zatroszczył się o bezpieczeństwo najbardziej newralgicznych punktów, czyli dekla oraz koronki. Oba te elementy są dokręcane, dzięki czemu po przeglądzie lub naprawie mechanizmu, możemy zapewnić pierwotną szczelność. Co więcej, dokręcana koronka gwarantuje, że nie dojdzie do przypadkowe wypięcia koronki i zmiany wskazań, co jest niezwykle istotne szczególnie pod wodą.

Zegarek Festina F20461-3 The Originals Diver 200m


Czytelna tarcza nawet w całkowitej ciemności

Zegarek Festina F20462-2 The Originals Diver 200m na pasku

Po zanurzeniu się na większe głębokości, stosunkowo szybko tracimy dostęp do światła. Z tego względu zegarki do nurkowania Festina posiadają niezwykle czytelną tarczę, na której dominującym elementem są geometryczne indeksy oraz wskazówki. Dzięki nim odczyt wskazań czasomierza staje się po prostu intuicyjny, a przy okazji powstaje sporo miejsca na masę luminescencyjną. To za jej sprawą zegarki Festina Diver pozostają doskonale czytelne nie tylko za dnia, ale również w całkowitej ciemności.