Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Luminox

Zegarki Luminox

Zegarki Luminox to zaufane i wykorzystywane przez jednostki wojskowe na całym świecie militarne urządzenia. Swoją reputację zyskały dzięki nowoczesnej technologi podświetlenia, zapewniającą stałą widoczność tarczy w każdych warunkach. Nowoczesne zegarki Luminox o wysokiej jakości wykonania, staną się niezawodnymi towarzyszami podczas ekstremalnych wędrówek, wspinaczek lub nurkowania.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0
1 - 29 z 29 produktów

Marka Luminox - historia od światła do zegarka

Zegarki marki Luminox

Historia marki Luminox rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy weteran branży zegarkowej, Barry Cohen natknął się na szwajcarski system oświetlenia z własnym zasilaniem. Wykorzystując ten patent, wraz z pomocą swojego przyjaciela Richarda Timbo, postanowił stworzyć zegarki, które byłyby widoczne w warunkach słabego oświetlenia. Duet później nazwał swoją markę Luminox, łącząc łacińskie słowa oznaczające światło („lumi”) i ciemność („nox”). Ich sposób oświetlenia przyjęło nazwę „LLT”, co oznacza technologię Luminox Light.


Dlaczego warto wybrać zegarek Luminox?

W 1993 roku firma otrzymała zaproszenie od oficera zaopatrzenia zespołów US Navy SEAL do dostarczenia jej specjalnie zaprojektowanej gamy zegarków. Marynarka wojenna USA potrzebowała modelu nurkowego do użytku podczas nocnych misji. Luminox podjął wyzwanie i pracował przez dziewięć miesięcy, zanim wyszedł zegarek Luminox Navy SEALs w 1994 roku. Był to punkt zwrotny w historii tej marki. Znak jakości nadany przez SEAL poprawił wiarygodność firmy i wzmocnił jej wizerunek na rynku konsumenckim.

Zegarki Luminox Navy Seals

Zegarek Luminox testowany przez wybitne jednostki wojskowe

Wojskowe zegarki Luminox

Jeśli wyzwanie od amerykańskiej marynarki wojennej było kamieniem milowym w historii zegarków Luminox, siły powietrzne nie pozostawały daleko w tyle. Firma otrzymała telefon w 1999 roku z bazy Sił Powietrznych Edwards, informując, że uwielbia produkowane przez nią zegarki i chce mieć własną wersję do użytku podczas misji. Dało to początek serii zegarków Luminox dla profesjonalistów , które zostały opracowane przez pilotów stealth F-117 Nighthawk

Po sprzedaży kilku tysięcy modeli z tworzywa sztucznego firma w 1999 roku wprowadziła swój pierwszy zegarek Luminox ze stali szlachetnej z ramką z włókna węglowego. Zegarek Luminox nurkowy SEAL z tego tworzywa odniósł natychmiastowy sukces. Dlatego już w 2000 roku firma wypuściła serię całkowicie stalową i całkowicie tytanową. Nowe premiery ponownie spotkały się z ogromnym sukcesem. Serie te zawierały modele wyposażone w 10-letnie baterie litowe, kryształy szafirowego szkła i powłokę antyrefleksyjną. Jeśli chodzi o najnowszą historię zegarków Luminox, to w 2009 i 2010 marka opracowała serię Deep Dive Automatic Series ze zdumiewającą 500-metrową wodoodporną obudową. Trzy lata później firma wkroczyła w branżę kosmiczną i aeronautyczną z SXC GMT Space Series, ewolucją zegarka Navy SEAL.

 Zegarek Luminox dla wojskowych

Sprostać wymaganiom użytkowników - zegarek Luminox gwarancją jakości

Wysokiej jakości zegarki Luminox

Marka Luminox cały czas się rozwija, pracując nad nowymi koncepcjami zegarków. Podejmuje szereg działań mających na celu tworzenie modeli jeszcze lepiej spełniających wymagania użytkowników, w tym zawodowych żołnierzy. Jej egzemplarze uzyskały świetną reputację pod względem jakości i trwałości. Chociaż początkowo była to firma amerykańska, zegarki z trytem Luminox są produkowane w Szwajcarii. Aktualnie firma dystrybuuje modele w 50 krajach na całym świecie.


Jednostką Wojskową GROM z zegarkami Luminox

Luminox podjął także współpracę z polską Jednostką Wojskową GROM. Specjalne modele w limitowanej ilości 100 sztuk wykonane zostały na bazie zegarka 1821. BO. Na ich cyferblacie naniesiono tzw. "GROMIK" czyli herb jednostki. Na deklu znajduje się powtórzony GROMIK wraz z nazwą jednostki. Całości wyglądu wieńczy natomiast napis "Cichociemni" odwołujący się do historycznego patrona Jednostki. Stworzone zegarki Luminox nie są ogólnodostępne. Choć zachowują one wszystkie cechy egzemplarza taktycznego, to zostały przewidziany jako modele pamiątkowe.

Wytrzymały zegarek Luminox

Zegarek Luminox posiada stałe podświetlenie do 25 lat!

Podświetlenie w zegarkach Luminox

Większość świecących zegarków wykorzystuje farbę luminescencyjną, która musi być ładowana przez źródło światła. Inni używają systemu „push to light”, wymagającej od użytkownika naciśnięcia przycisku w celu aktywacji zasilania bateryjnego. Technologia podświetlenia Luminox pozostaje wyjątkowym rozwiązaniem sprawiającym, że tarcza zegarków jest zawsze widoczna. Marka wykorzystuje zastrzeżoną technologię, w przeszłości zarezerwowaną tylko dla wojska. Zegarek Luminox wyposażony jest w maleńkie rurki gazowe (kapsułki ze szkła borokrzemianowego), gdzie każda rurka jest wycinana laserowo i uszczelniana. Ligfht Technology jest ręcznie nakładany w każdym zegarku, a dodatkowe etapy kontroli jakości wymagają niezwykłej dbałości o szczegóły oraz staranności w produkcji. Ostatecznie otrzymujemy podświetlenie o unikalnych właściwościach. W zegarkach Luminox podświetlenie jest odporne na wodę, olej i większość materiałów korozyjnych. Zapewnia ono świecenie 24/7 ze stałą intensywnością, bez względu na warunki, nawet do 25 lat.


Zegarki Luminox — główne kolekcje

Niezależnie od tego czy celem jest odkrycie zatopionego wraku statku, czy dotarcie na szczyt góry przed zachodem słońca — dla powodzenia misji, liczy się każda sekunda. Krótka chwila może zadecydować o udanym lub nieudanym przedsięwzięciu, czy wielkim sportowym pobiciu własnego najlepszego czasu. Zegarki Luminox mają doskonałe parametry użytkowe i solidną konstrukcję. Modele wchodzące w skład głównych kolekcji użytkowane i rekomendowane są przez m.in. przez elitarne siły specjalistyczne U.S. Navy SEALs, U.S. Air Force, FBI czy SWAT. Do głównych serii zegarków Luminox zaliczyć można:

Chronograf Luminox  
Luminox Bear Grylls 

Luminox Bear Grylls — kolekcja modeli zaprojektowana z myślą o wszystkich podróżnikach i survivalowcach. Niezależenie od tego czy wspinasz się po szczytach gór, nurkujesz w oceanach, czy przemierzasz pustynie — zegarki militarne Luminox Bear Grylls będą niezawodnym towarzyszem w każdej z tych aktywności.

Luminox Land — kolekcja dostarczająca profesjonalnych zegarków dla wojskowych, policyjnych jednostek specjalnych oraz innych służb mundurowych. Lekkie modele, mocne paski i wyraziste tarcze zaskakują swoją spektakularną wytrzymałością. Oporne na wstrząsy i stłuczenia modele, doskonale sprawdzą się podczas sportowych ćwiczeń, a także będą dobrym wyborem codziennego urządzenia dla osób szukających masywnego zegarka.

Luminox Land 

Luminox Air — kolekcja została początkowo opracowana dla pilotów Sił Powietrznych USA latających odrzutowcami F-117 Nighthawk Stealth, a teraz dostarczana elitarnym pilotom Sił Powietrznych na całym świecie. Kształt obudowy inspirowany jest korpusem odrzutowca, a koronka naśladuje jego silniki. Zegarki sportowe Luminox wyróżniają się bardzo precyzyjnym pomiarem czasu,  przydatnym w trakcie każdej podróży

Luminox Sea — kolekcja jest rdzeniem marki Luminox. Dzięki swoim początkom we współpracy z Navy SEALs zapewnia zegarki dedykowane miłośnikom nurkowania i osobom, których zawód związany jest z wodą. Wysoka wodoszczelność, jednokierunkowa ramka oraz gumowy pasek/stalowa bransoleta umożliwia na bezpieczne korzystanie z zegarka podczas pływania lub nurkowania. Utrzymane w sportowej stylistyce modele równie dobrze sprawdzą się w codziennych warunkach.

Luminox Sea

CARBONOX™ i CARBONOX™+ w zegarkach Luminox

Zegarek Luminox z CARBONXU

Luminox wykorzystuje w swoich zegarkach najnowocześniejsze materiały. Wiele modeli wykonanych jest z CARBONOXu, stosowanego w zaawansowanych branżach, takich jako budownictwo, wyścigi samochodowe lub lotnictwo. Budowane z niego koperty oraz bransolety cechują się ultramocną wytrzymałością na pęknięcia, wstrząsy oraz zmiany temperatur. Jeszcze bardziej zaawansowaną wersją jest CARBONOX™+, czyli wysokowydajny węglowy związek prętowy, w którym włókna węglowe stanowią 40% całego związku. Jego wytrzymałość na rozciąganie pozostaje dwa razy większa od CARBONOX, a absorpcja wody jest trzy razy niższa. Materiał cechuje się charakterystycznym szarym kolorem, dodającym zegarkom Luminox nowoczesnego charakteru. Widoczny na kopercie wzór włókien węglowych, czyni z modeli jeszcze atrakcyjniejsze urządzenie.


Bearl Grylls ambasadorem marki Luminox

Marka Luminox może pochwalić się niezwykłym ambasadorem, jakim jest Bear Grylls. Brytyjski alpinista, podróżnik i popularyzator sztuki przetrwania to prawdziwa legenda światowego surwiwalu. Przez trzy lata służył w 21 Pułku Rezerwy Special Air Service, gdzie zdobywał umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach. Następnie stał się najmłodszym zdobywcą Mount Everest, za który wyczyn został wpisany do Księgi Guinnessa. Od tego momentu Grylls zaczął wyruszać w niebezpieczne wyprawy po całym świecie. O tym, jak przetrwać w ekstremalnych sytuacjach, sportowiec pokazywał w bijącym popularności programie "Szkoła przetrwania". Wyposażony w skromny ekwipunek przeżył w najtrudniejszych sytuacjach m.in. amazońskiej dżungli, hawajskim wulkanie, czy na lodowcu.

 Ambasador marki Luminox Bear Grylls

Oficjalny Sprzedawca Luminox — Autoryzowany Sklep zegarków Luminox Watches

Zegarek Luminox

Wszystkie dostępne w sklepie ZEGAREK.NET produkty marki Luminox są oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Do każdego zakupionego zegarka, producent dołącza instrukcję w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Ewentualna naprawa odbywa się w wyspecjalizowanych serwisach, gdzie pracownicy wyposażeni są w niezbędną wiedzę i sprzęt dostarczany przez markę Luminox. Dzięki temu Klient otrzymuje pewność fachowej opieki nad zegarkiem.