Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Luminox Navy SEAL Chrono 3580 Series w edycji specjalnej

22-09-2022

Navy SEAL przypomina fanom Luminox, że często najlepszym sposobem na wykonanie każdego zadania jest precyzja oraz skupienie. Z okazji 60 rocznicy powstania elitarnej jednostki wojskowej, powołano zegarek Luminox Navy Seals 3580 Series realizujący te wartości. Niczym prawdziwy żołnierz, pomoże Ci w wykonaniu codziennych, a także sportowych misji. Przyjrzyjmy się mu bliżej!


Współpraca Luminox z elitarnymi siłami wojskowymi Navy Seal

Navy SEALs to elitarne siły operacji specjalnych Marynarki Wojennej USA doskonale wyszkolone do działania na morzu, lądzie oraz w powietrzu. Założona oficjalnie w 1962 roku jednostka zajmuje się obroną wewnętrzną, zwiadami specjalnymi, a także operacjami antyterrorystycznymi. W 1993 roku podjęła współpracę z marką Luminox, zamawiając zegarki do zaopatrzenia swoich operatorów. Marynarka wojenna potrzebowała nurkowego modelu do użytkowania podczas nocnych misji. Luminox podejmując to wyzwanie, stworzył w 1994 roku Luminox Navy SEALs. Od tego czasu kontynuuje współpracę z oddziałem, tworząc profesjonalne zegarki wojskowe odpowiadające potrzebom elitarnych jednostek.

Współpraca Luminox z Navy Seal

Luminox Navy SEAL Chrono 3580 Series z okazji 60-lecia powstania sił operacyjnych

Zegarek Luminox Navy SEAL Chrono 3580 Series

Navy Seals obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania elitarnej jednostki operacyjnej. Świętując to wydarzenie we współpracy z marką Luminox, stworzyła nową edycję trwałych zegarków Chrono 3580 Series opatrzonych sloganem „Slow is Smooth, Smooth is Fast”. Chronografy przypominają o uważnym podejściu do każdej sytuacji. Bo zgodnie z przyświecającym Navy Seals hasłem, najszybszą drogą do wykonania zadania jest metodyka i brak pośpiechu. Dzięki nowemu zegarkowi Luminox, fani marki mają dostęp do niezawodnego sprzętu wspomagającego sportową i codzienną aktywność


Mocna koperta z CARBONOX™+, która przetrwa każde zadanie

Kopertę o szerokości 45-milimetrowej szerokości otacza jednokierunkowy bezel. Wykonany jest on z CARBONOX™+, czyli wysokowydajnej karbonowej mieszanki, która zapewniaja wyjątkową wytrzymałość i odporność na wodę. Jej naturalny ciemnoszary kolor nadaje obudowie charakterystycznego, nowoczesnego wyglądu. Po prawej stronie koperty znajduje się natomiast zakręcana koronka, chroniąca przed przypadkowym dostaniem się wody do wnętrza zegarka. Wodoszczelność tego zegarka obliczona została zresztą na imponujące 30 ATM, co czyni z niego profesjonalny zegarek do nurkowania.

Luminox CARBONOX™+

Ciemna tarcza, która pozwoli Ci zachować kamuflaż

Luminox Chrono 3580 Series

Zegarek Luminox Chrono 3580 Series jest dostępny z tarczą w ciemnym kolorze. Jego nieco fakturowana powierzchnia dobrze kontrastuje z gładkim bezelem, przez co projekt nabiera ciekawego charakteru. Na środku umieszczono proste wskazówki, a dookoła nich wkomponowano subtarcze chronografu. Zamiast tradycyjnych indeksów godzinowych w formie cyfr, twórcy zdecydowali się nadrukować na otaczającym cyferblat ringu drobne znaczniki minutowe. Tam też zaimplementowano kreskowane wskaźniki godzinowe. Przy godzinie 6 zastosowano natomiast drobny datownik wskazujący dzień miesiąca, który z pewnością przyda się podczas codziennego użytkowania zegarka. Ciemnej barwy tarczę dopełniają drobne czerwone wstawki w postaci zakończenia wskazówki sekundowej oraz umieszczone napisy o specyfikacji zegarka. Ten niewielki kolorystyczny akcent przyciąga uwagę i sprawia, że cyferblat staje się bardziej przejrzysty.


Podświetlenie Luminox Light, które sprawdzi się w ciemności i pod wodą

Marka wykorzystuje w zegarku Chrono 3580 Series technologię Luminox Light. Nałożone na końcówkach wskazówek i indeksach godzinowych rurki gazowe, zapewniają samoistne świecenie 24/7 aż do 25 lat! Ręcznie nakładane w każdym egzemplarzu kapsułki ze szkła borokrzemianowego wypełnione trytem, emanują jasnym światłem. Gwarantuje ono doskonałą widoczność odczytu zarówno w ciemności, jak również w morskich głębinach. Co ważne, podświetlenie pozostaje odporne na wodę, olej i większość materiałów korozyjnych, dzięki czemu pozostaje bezpieczne w użytkowaniu.

Podświetlenie Luminox Light

Najwyższa jakość wykonania Navy SEAL Chrono 3580 Series

Wysoką jakość wykonania zegarka Luminox, potwierdzają użyte w nim materiały. Egzemplarz wykonany jest z wytrzymałej, a zarazem lekkiej mieszanki węglowej CARBONOX™+. Tworzywo może pochwalić się dwukrotnie wyższą wytrzymałością niż w przypadku CARBONOX™ i trzy razy niższym wchłanianiem wody. Wraz z przykrywającym tarczę odpornym na zarysowania szkłem szafirowym, tworzy on solidną konstrukcję zegarka. Funkcjonalności i wyglądu urządzenia dopełnia czarny, fakturowany pasek z tworzywa sztucznego. Wyposażony w sprzączkę z dwoma szpilami, zapewnia pewne mocowanie zegarka na nadgarstku przy jednoczesny zwiększeniu jego trwałości. Wodoodporne tworzywo pozwala na bezpieczne korzystanie z modelu podczas pływania i nurkowania, bez obawy o przypadkowe zerwanie się paska z nadgarstka. Nad całością czuwa natomiast precyzyjny szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda z prawie czteroletnią żywotnością baterii. Tak długi czas pracy zapewnia komfort użytkowania w każdych warunkach środowiskowych, pozwalając w pełni korzystać z wszystkich możliwości zegarka Luminox.


Zegarek Luminox Navy SEAL — niezawodny towarzysz każdej wyprawy

Żołnierze elitarnej jednostki muszą zachować spokój i czujność podczas jednorazowych operacji, jak również w trakcie wielu miesięcy spędzanych w ekstremalnych warunkach. Zegarek Luminox Navy Seal Chrono 3580 Series przygotowany jest na każdą sytuację. Sprawdzi się on jako niezawodny towarzysz dla osób uprawiających wodne sporty, jak i survival. Możesz z nim nurkować, przemierzać lasy, czy po prostu chodzić do pracy - on nigdy Cię nie zawiedzie!

Zegarek Luminox Navy SEAL