Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Premiera Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series

15-11-2022

Amerykańskie zegarki Luminox od samego początku związane są z militariami i wojskowością. Wytrzymałe urządzenia z trytowym systemem podświetlenia, używają elitarne jednostki specjalne na całym świecie. Służą one w szeregach US Navy SEALs oraz wykorzystywane są przez pilotów F-117 Nighthawk Stealth. Doskonałe wykonanie, świetna czytelność tarcz oraz precyzja pracy mechanizmu prezentują także najnowsze modele Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series. 


Zegarki wojskowe Luminox — przygotowane na każdą okoliczność

Zegarki lotnicze znane są ze swojej niezwykłej czytelności tarczy. Czarny lub jasny cyferblat z kontrastującymi indeksami godzinowymi oraz dodatkowym podświetleniem, gwarantuje komfort odczytu wskazań niemal w każdych warunkach. W tego typu modelach nie ma miejsca na dodatkowe ozdobniki i skomplikowane parametry, ponieważ wszystko podporządkowane jest funkcjonalności. Tak też dzieje się w najnowszych zegarkach w kolekcji Luminox Air Series, które z niezwykłym zaangażowaniem kontynuują wartości lotniczych zegarków.

Zegarek Luminox na brązowym pasku


Amerykański myśliwiec z II Wojny Światowej Lockheed

Zegarki Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series inspirowane są legendarnym amerykańskim myśliwcem z II wojny światowej. Lockheed — bo o nim mowa, stanowił ogromne osiągnięcie inżynieryjne tamtych czasów. Myśliwiec dalekiego zasięgu stanowił realne zagrożenie dla wrogich sił w Europie i na froncie z Japończykami, ze względu na swoją imponującą zwrotność. Pomagała mu w tym charakterystyczna konstrukcja z dwoma kadłubami i gondolą dla pilota w środku. Jeszcze w trakcie służby zyskał on legendarny przydomek ”The Fork Tailed Devil”, określający jego bojową moc oraz niezawodność działania.


Funkcjonalna obudowa zegarka Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series

Zegarek Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series, spełnia najważniejsze cechy zegarka typu pilot. Posiada on okrągłą kopertę o 42 mm szerokości i 14 mm grubości. W pierwszej kolejności wzrok przykuwa szeroka luneta z ozdobnym złobieniem, minimalnie wystającym poza krawędź obudowy. Idealnie komponuje się ona z łagodnie wychodzącymi uszami. Ich górna część pozostaje szczotkowana, a krawędzie są polerowane i frezowane. Po prawej stronie koperty umieszczona została masywna koronka z wygrawerowanym logo marki.

Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520


Zegarek Luminox na bransolecie

Jej solidny wygląd nie jest tu przypadkowy. Dawniej piloci nosili na dłoniach skórzane rękawiczki — duża koronka zegarka umożliwiała swobodne ustawianie wszystkich parametrów urządzenia. Jeśli chodzi o dekiel zegarka, to pozostaje on wkręcany. Na płaskiej powierzchni zdobi go wizerunek widzianego od góry samolotu Lockheed Martin P38 Lighting. Dookoła grawerunku zamieszczono natomiast najważniejsze informacje techniczne o zegarku.


3 zegarki Luminox Pilot w 2 wersjach kolorystycznych

Zegarek dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. W zależności od preferencji możesz wybrać model z czarną tarczą i białymi cyframi arabskimi na brązowym skórzanym pasku (ref. XA.9527) lub na stalowej bransolecie typu mesh (ref. XA.9522).

Podświetlenie w zegarku Luminox XA.9527 
Zegarek Luminox na pasku

Drugi wariant kolorystyczny to jasny cyferblat z czarnymi cyframi zawieszony na czarnym skórzanym pasku z białymi przeszyciami (XA.9527). W obu przypadkach układ tarczy zachowany jest zgodnie z tradycyjnym zegarkiem nawigacyjnym B-Uhr z 1940 roku. Po zewnętrznej stronie nadrukowano skalę minutową, gdzie co piąty znacznik jest rurką trytową, pod którą widnieje pogrubiona godzina w formie cyfr arabskich. W centralnej części cyferblatu znajdują się nadrukowane indeksy w 24-godzinnej formie. Poniżej cyfry 12 umieszczono natomiast charakterystyczny trójkąt z dwiema kropkami, zapewniający szybką orientację w czasie.

Funkcjonalności zegarka dopełnia ulokowany przy godzinie 3 niewielki datownik, wskazujący aktualny dzień miesiąca. Warto zwrócić także uwagę na szerokie wskazówki. W zależności od wersji tarczy zachowują one jasny lub ciemny odcień. Ich wyrazistość poprawiają czerwone zakończenia, pozwalające na szybką orientację we wskazaniach. Wyglądu tarczy wieńczy logo marki Luminox i nazwa modelu — te drobne elementy podkreślają indywidualną tożsamość projektu oraz jego wyjątkowy charakter.

Srebrny zegarek Luminox na bransolecie

Zawsze widoczna tarcza, dzięki podświetleniu Luminox Light Technology

Podświetlenie Luminox Light

Niewątpliwie jedną z głównych zalet tego zegarka pozostaje zawsze widoczna tarcza. Dzięki nowoczesnemu podświetleniu Luminox Light Technology, wskazówki i indeksy świecą samoistnie w ciemności oraz podczas złych warunków pogodowych. Wypełnione gazem trytowym mikrorurki emitują jasne światło aż do 25 lat, gwarantując tym samym komfort użytkowania. Wskazówki oraz indeksy godzinowe świecą na pomarańczowo, natomiast reszta wskazań przyjmuje zielony kolor. Dzięki temu za jednym spojrzeniem możliwy jest szybki i łatwy odczyt wskazań.


Dla kogo Luminox Air Pilot-38 Lightning 9520?

Luminox Air Pilot-38 Lightning 9520 dostępny jest na skórzanym pasku z ozdobnymi przeszyciami po boku o szerokości 22 mm lub bransolecie mediolańskiej. Pierwsza opcja spodoba się Panom szukającym zegarka w typowo lotniczym stylu. Ozdobne przeszycia po boku podkreślają charakterność zegarka i jego męski styl. Drugi wariant przypadnie do gustu osobom stawiającym na bardziej eleganckie dodatki. Gęsta plecionka o biżuteryjnym wyglądzie zachowuje bardzo dużą wytrzymałość. Dobrze sprawdzi się ona w codziennych oraz specjalnych okolicznościach, dopełniając tym samym wizerunku nowoczesnego mężczyzny.

Elegancki zegarek Luminox w stylu lotniczym

Odporna na wstrząsy konstrukcja i precyzyjny mechanizm 

Zegarek Luminox z datownikiem na branoslecie mesh

Specyfikacja techniczna zegarka Luminox Air Pilot-38 pozostaje w pełni zadowalająca. Zbudowana ze stali szlachetnej obudowa, cechuje się dużą wytrzymałością na warunki zewnętrzne, w tym na ewentualne wstrząsy i uderzenia. Doskonałą czytelność tarczy oraz ochronę przed najmniejszymi zarysowaniami, zapewnia przykrywające ją szkło szafirowe. Użytkownik może cieszyć się dzięki niemu doskonałą przejrzystością odczytu, a także estetycznym wyglądem zegarka. Za sprawne działanie zegarka odpowiada mechanizm kwarcowy Ronda 515.24H łożyskowany na jednym kamieniu. Jego bateria pracuje bez potrzeby wymiany przez okres 4 lat, co stanowi świetny wynik. Ponadto ten typ zasilania uważany jest za jeden z najbardziej precyzyjnych systemów pomiaru czasu.

Luminox Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series w męskim stylu

Air Pilot P-38 Lightning 9520 Series to uniwersalny zegarek męski Luminox, realizujący najważniejsze cechy lotniczych modeli. Składające hołd myśliwcowi Lockheed urządzenie, dobrze sprawdzi się w codziennych oraz sportowych okolicznościach. Jego uniwersalny rozmiar w połączeniu z funkcją GMT, trytowym podświetleniem i wodoszczelnością na poziomie 10 ATM przypadną do gustu mężczyznom szukającym praktycznych zegarków typu pilot na wiele lat.

 Zegarek Luminox na czarnym pasku