Zegarki Aerowatch to historia inspiracji i pragnienia podboju nieznanych dotąd obszarów rzeczywistości. Nieprzypadkowy jest tutaj rok powstania firmy, 1910, który upłynął pod znakiem bicia spektakularnych rekordów rodzącego się wówczas lotnictwa. Dokonania pionierów urzekły znanego już w branży biznesmena Jakuba Gutmanna tak bardzo, że zdecydował się na stworzenie nowej marki. Zupełnie jak ówczesne samoloty, zegarki Aerowatch miały być symbolem nowoczesności, a zaadaptowanie angielskiej nazwy już na starcie, zapowiadało międzynarodowe ambicje towarzyszące marce od pierwszego dnia funkcjonowania.

Rodzący się sen został jednak przystopowany przez widmo Wielkiej Wojny, będącej okresem recesji dla wszelkich dóbr luksusowych, w szczególności tych produkowanych przez firmy rodzinne jak Aerowatch. Niemniej jednak szwajcarska marka przetrwała ten wymagający okres, a to za sprawą niezwykle płaskiego jak na ówczesne czasy modelu naręcznego, który zabezpieczył firmę przed upadkiem w latach 1914-1918.

Zegarki Aerowatch

Dzięki wysokiej jakości i profesjonalnemu podejściu do tworzenia swoich modeli, zegarki Aerowatch powróciły do pierwotnych planów podboju rynku w czasach pokoju. W niedługim okresie rozpoczęto eksport czasomierzy do 15 krajów świata, a w 1935 przeniesiono siedzibę do malowniczej, położonej nad jeziorem miejscowość Neuchatel. Kiedy świat znów pogrążył się w marazmie, szwajcarskie zegarki Aerowatch korzystały z neutralności i rozsądku swojego kraju pochodzenia, kontynuując rozwój swojej koncepcji. Kluczowy okazał się z resztą rok 1942, kiedy przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Maxima Crevoisiera i ustatkowało swoją pozycję czołowego producenta modeli kieszonkowych. W 1959 firmę odziedziczył syn Maxa Crevoisiera, George, który również odnotował ważny wkład w jej rozwój. Chociaż manufaktura nadal zachowywała swój pierwotny, rodzinny charakter, zegarki Aerowatch zaczęto eksportować do 30 krajów, dzięki czemu obecne były niemal na wszystkich kontynentach. W roku 2001 po latach owocnej pracy, George Crevoisier odszedł na emeryturę przekazując zegarki Aerowatch pod skrzydła Denisa Bolzli. Jego zadaniem stało się nie tylko kultywowanie wspaniałego dziedzictwa marki, ale również wprowadzenie jej w nowe tysiąclecie, czego doskonałe efekty możemy obserwować po dziś dzień. 

Od 2005 szwajcarskie zegarki Aerowatch produkowane są w Le Noirmont korzystając od tej pory ze zdolności zarządzania potomków Denisa Bolzila - córki Adeline, Fryderyka oraz Jana- Sebastiana. To oni odpowiedzialni są za stworzenie kolekcji Aerowatch 1942, która wyraźnie podkreśla inspirację vintage-owymi modelami kieszonkowymi oraz przywiązanie do wysokiej jakości, która nieustannie cechuje te szwajcarskie czasomierze. W 2008 roku wykonano ciekawy ruch polegający na przeniesieniu siedziby do posiadłości w Saignelegier, datowanej na 1986. W ten sposób stworzono niepowtarzalne środowisko pracy, które miało przygotować firmę do zbliżających się obchodów 100 lecia marki. W 2010, właśnie na okrągłą rocznicę, na ryku pojawił się kolejny zbiór doskonałych modeli, zawartych w kolekcji Aerowatch Homage 1910. Obecnie zegarki Aerowatch spotkać możemy we wszystkich krajach świata, a w Polsce od niedawna marka partneruje organizacji polskiej koszykówki. Niezależnie od wybranej przez nas serii lub modelu, łączy je znacznie więcej niż historia. Wszystkie egzemplarze Aerowatch to oryginalne zegarki swiss made przykryte szafirowymi szkiełkami, których ponadczasowa prezencja zadowoli każdego miłośnika zegarmistrzowskiej sztuki.