TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Aerowatch Renaissance Skeleton - pełna transparentność

Zegarki Aerowatch Renaissance zachwycają wysmakowaną stylistyką i dbałością o detale. Jednak modele typu skeleton - czyli pozbawione tarcz, o misternie wyciętych mostach mechanizmów - zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Dzięki staraniom zegarmistrzów można podziwiać jak kolejne części ruszają się, by mierzyć czas. To trochę tak, jakby oglądać model szkieletu ze sztucznymi organami - widać doskonale gdzie łączą się kości i w którym miejscu znajdują się narządy. Od tego skojarzenia wzięła się nazwa skeleton.
Skeleton - pełna transparentnośćzegarki Aerowatch Renaissance Skeleton Classic

Pierwszy z modeli, nazwany Classic, to hołd dla tradycyjnych kształtów i zdobień. Mosty wycięto w obłe kształty i ozdobiono motywami przynoszącymi na myśl pnącza winorośli. Wewnątrz koperty niemal wszystkie elementy są w kolorze srebrnym. Wyróżniają się pojedyncze śrubki i wskazówki o fasonie rodem z XVIII wieku - są niebieskie, kamienie łożyskujące - czerwone oraz przekładnia chodu i koło balansowe - te z kolei mają złotą barwę. Otwarty na światło dzienne bęben sprężyny pozwala sprawdzić czy werk wymaga aktualnie nakręcenia czy nie. Logo Aerowatch, arabskie indeksy godzinowe i informację o szwajcarskim rodowodzie wypisano czarnymi literami na planszy wokół kalibru.
Aerowatch Renaissance Skeleton ClassicAerowatch Renaissance Skeleton Fin Tree

Druga propozycja jest zdecydowanie bardziej nowoczesna i śmiała stylistycznie. Obłości, łuki i grawerowane wzory zastąpione zostały ostrymi kątami, surowym szczotkowaniem i kontrastami. Mimo minimalistycznych form - mostki to tak naprawdę sieć przęseł i dwa dominujące trójkąty - pod szafirową taflą dzieje się sporo. Smukłe wskazówki są czarne, tak samo niektóre koła zębate oraz flansza otaczająca wszystko. Bęben i ukryta w nim sprężyna są grafitowe. Godziny zaznaczono luminescencyjnymi kwadratami uzupełniającymi aplikację z substancji świecącej we wskazówkach godzinowej i minutowej. Model Fin Tree wskazuje także sekundy, którego to wskazania pozbawiony jest jego klasyczny brat.

Aerowatch Renaissance Skeleton Fin Tree
Zegarki Aerowatch Renaissance Skeleton Fin TreeOkazała oprawa

Okazała oprawa
Koperty obu modeli mają 43 milimetry średnicy, co w połączeniu z wąską lunetą wokół szkła owocuje wysublimowanym efektem. Duży mechanizm - stworzony w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku do zegarków kieszonkowych - po zakończonym procesie odchudzania prezentuje dużo wolnych przestrzeni i nie kryje przed obserwatorem swoich elementów. To właśnie kaliber i pracujące w nim tryby grają główną rolę, nie przysłonięte zbędnymi kostiumami. Paski - brązowy w modelu Classic, czarny w Fin Tree, uszyto z naturalnych skór. Zapina się je bezpiecznymi zapięciami motylkowymi. Nawet gdyby pasek rozpiął się, zegarek nie spadnie z ręki.Zegarki dla koneserów

Zegarki skeleton Aerowatch Renaissance to nie tylko narzędzia wskazujące godziny. To przede wszystkim deklaracja nonkonformistycznego podejścia do życia i dbałości o przedmioty tworzące codzienność właściciela.