Zegarki do biegania zostały stworzone z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej. Modele wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań wspomagają codzienny trening oraz motywują do podjęcia działania. Wśród szerokiej oferty znajdziemy czasomierze dedykowane zarówno osobom biegającym wyczynowo, jak i rekreacyjnie.

Jaki zegarek do biegania?

Zegarek do biegania powinien cechować się wygodą oraz funkcjonalnością. Warto postawić na modele wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które zapewniają komfort użytkowania. Silikonowy lub kauczukowy pasek charakteryzuje się dużą lekkością, a materiał łatwo jest utrzymać w czystości. Specjalnie zaprojektowane mocowanie dobrze dopasuje się do nadgarstka i nie będzie powodować dyskomfortu pomimo długiego czasu użytkowania. 

Poszukując zegarka do biegania warto zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii. Sprawne zasilanie zagwarantuje swobodne korzystanie z czasomierza podczas maratonów lub kilkudniowych biegów terenowych. Możliwość planowania sesji interwału, czy mierzenie prędkości biegu pozwoli nam czerpać jeszcze więcej radości ze sportu. 

Zegarek do biegania wyczynowo 

Niezwykle popularne wśród biegaczy są modele z serii Timmex Ironman. Ergonomiczny kształt czasomierzy został dostosowany do potrzeb miłośników ruchu. Specjalne sprzączki umożliwią swobodne zakładanie i ściąganie zegarka z nadgarstka. Dodatkowe funkcje pozwolą zmierzyć tempo biegu, a także zapamiętać czas pokonanego dystansu. Żywe kolory zegarków uzupełnią nie tylko sportowy strój, ale będą także modnym dodatkiem do casualowych stylizacji. 

Wśród profesjonalnych zegarków do biegania znajdziemy również modele Suunto. Nowoczesne czasomierze wyposażone są w specjalne oprogramowanie treningowe, które dostosuje ćwiczenia do naszych umiejętności. Dzięki aplikacji Suunto Movescount App możemy podzielić się swoimi sportowymi sukcesami z innymi biegaczami. 

Górskim biegaczom dedykowane są outdoorowe modele z wbudowanym termometrem i wysokościomierzem. Tego typu dodatki okażą się pomocne w warunkach, w których pogoda szybko ulega zmianie.  Funkcja nawigacji pozwoli określić swoją pozycję geograficzną, dzięki czemu zegarek sprawdzi się na najbardziej wymagających szlakach. 

Zegarek do biegania rekreacyjnego 

Osobom biegającym rekreacyjnie polecamy multisportowe czasomierze Casio z męskiej kolekcji G-SHOCK i damskiej Baby-G. Modele wyposażono w krokomierz, który umożliwia zmierzenie pokonanego dystansu oraz czasu trwania biegu. Solidna budowa zegarków amortyzuje wstrząsy oraz gwarantuje precyzję działania. 

Czy jest mi potrzebny zegarek do biegania? 

Zegarek do biegania stanie się nieocenionym pomocnikiem każdego treningu.Osobom rozpoczynającym przygodę ze sportem podpowie odpowiedni rytm oddychania, a profesjonalistom pomoże poprawić wyniki. Poprzez śledzenie codziennej aktywności będziemy wciąż rozwijać własne umiejętności. Nowoczesne funkcje staną się nieocenioną pomocą zarówno podczas biegu interwałowego, jak i zwykłej przebieżki. Odpowiednio dobrany czasomierz spełni także rolę indywidualnego trenera motywującego nas do podejmowania nowych wyzwań.