Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Jaki zegarek do biegania wybrać? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy

25-04-2022

Niby mówi się, że bieganie to jeden z tych sportów, który możesz uprawiać niemal za darmo – wskakujesz w znoszone dresy, zakładasz pierwsze lepsze buty i zaczynasz. Ale jeśli zainwestujesz w odpowiednie akcesoria, takie jak np. porządne buty czy zegarek do biegania, trening będzie bardziej efektywny. Zobacz, jakie zegarki do biegania znajdziesz w naszym asortymencie i jak wybrać spośród nich ten idealny dla siebie. 


Najlepszy zegarek dla początkującego biegacza

Jeśli jeszcze nie masz pewności, czy zajawka na bieganie zostanie z Tobą na dłużej, z pewnością nie chcesz wydawać za dużo na zegarek dla biegacza. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu nie wiesz, czy taka inwestycja będzie opłacalna, czy też bardzo szybko przestaniesz biegać i tym samym korzystać z nowego gadżetu. 

Zegarek-dla-początkującego-biegacza


Cechy idalnego smartwatcha


Jaki smartwatch do biegania będzie dobrym wyborem dla takiego początkującego biegacza jak Ty? Chociażby taki, który cechuje się nie tylko funkcjami wspomagającymi treningi, ale także innymi, bardziej codziennymi. Dzięki temu osiągniesz swój główny cel, czyli poprawisz wydajność sesji biegowych i będziesz monitorować swoje postępy, ale jednocześnie nie będzie to tylko zegarek do biegania – będziesz z niego korzystać przez cały czas.


Jaki zegarek do biegania wybrać, jeśli jesteś doświadczonym biegaczem?

Czujesz prawdziwą pasję do biegania? Zatem z pewnością zależy Ci nie tylko na tym, aby w ogóle odbyć trening biegowy, ale przede wszystkim na jego efektywności. I właśnie w tym pomagają profesjonalne zegarki sportowe dla biegaczy. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na tym, by zegarek dla biegacza stał się Twoim osobistym trenerem, dzięki któremu poprawisz swoje wyniki?


Oczekiwania od zegarków do biegania

 Twoje oczekiwania spełnią zegarki sportowe do biegania, które dysponują: 

  • zapisem danych o przeprowadzonych sesjach treningowych, 
  • licznikiem spalonych kalorii, 
  • pulsometrem i pulsoksymetrem, 
  • licznikiem okrążeń i/lub kroków, 
  • monitorem pułapu tlenowego (VO2 max), 
  • monitorem regeneracji organizmu po odbytym treningu,  
  • GPS-em – jeśli lubisz odkrywać nowe trasy biegowe w swojej okolicy. 

Zegarki sportowe do biegania – nasze propozycje

Po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami znalezienie odpowiedniego zegarka dla biegacza nie powinno przysporzyć Ci najmniejszego problemu. Ale możesz się z tym uporać jeszcze szybciej, jeśli przyjrzysz się poniższym propozycjom.

Propozycje zegarków do biegania


GPS w smartwatchu


Zebraliśmy w nich kilka modeli, które cieszą się największym powodzeniem wśród naszych zadowolonych klientów. Może i Ty dołączysz do ich grona? 


Zegarek do biegania damski

Szukając zegarka sportowego do biegania zwracasz pewnie uwagę na funkcjonalność i wygląd – szczególnie, jeśli zamierzasz nosić go przez cały czas, a nie tylko podczas treningu. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie wśród zegarków do biegania Polar. Dlaczego? 

Zegarek do biegania Damski


trener jakiego potrzebujesz
Producent jest znany z tego, że wykorzystuje najnowsze odkrycia naukowe dotyczące sportu i przekuwa je w wielofunkcyjne smartwatche, które wspierają sportowców na każdym kroku. Niewielki gadżet dokonuje skomplikowanych pomiarów parametrów pracy organizmu w czasie wysiłku, które można przeglądać w dowolnym momencie – bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka lub na smartfonie. Sprzęt pomoże Ci też przeanalizować te dane, a nawet doradzi, co trzeba zrobić, aby osiągnąć założony cel. Właśnie takiego trenera potrzebujesz! Zegarek do biegania męski

Rozglądając się za dobrym, męskim zegarkiem do biegania, najpewniej od razu trafisz na markę Garmin. Nie ma w tym nic dziwnego, bo smartwatche tego producenta należą obecnie do najpopularniejszych na rynku. 

Zegarki do biegania Garmin mają wiele atutów. Ich użytkownicy najczęściej zwracają jednak uwagę na ogromny wybór. Bogaty asortyment sprawia, że każdy na pewno znajdzie w nim coś dla siebie – pod względem dostępnych funkcji oraz designu. Miejskie, uniwersalne wzornictwo doskonale sprawdza się nie tylko podczas treningu, ale też na co dzień. Taki zegarek dla biegacza założysz zarówno do stroju do biegania, jak i do eleganckiego outfitu na specjalną okazję.

Zegarek Garmin


Męski zegarek do biegania

Mamy też dla Ciebie alternatywę dla najpopularniejszego Garmina – zegarek do biegania SuuntoFińska marka tworzy smartwatche, które odznaczają się nie tylko funkcjonalnością, ale także ponadprzeciętną trwałością. Przystosowane do ciężkich warunków, zdadzą egzamin nie tylko na bezpiecznej sali treningowej lub dobrze znanej ścieżce biegowej w parku, z której regularnie korzystasz. Taki zegarek do biegania możesz zabrać w bardziej wymagającą trasę – np. w góry przy niezbyt sprzyjającej pogodzie.


Pamiętaj o tym, że dobry zegarek sportowy do biegania to zakup na lata. Warto więc zwrócić uwagę na więcej aspektów niż cena, aby mieć pewność, że spełni swoją funkcję i rzeczywiście pomoże w poprawieniu efektywności treningu biegowego. Zobacz wszystkie zegarki dla biegacza z naszego asortymentu, a na pewno znajdziesz właściwy.