TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki Seiko

Japońskie zegarki Seiko

Japońskie zegarki Seiko to wspaniała podróż po krainie nowoczesnych technologii i wysmakowanego stylu. W ofercie marki znajdziemy całą gamę unikalnych kolekcji łączących różnorodny design z rewolucyjnymi technologiami. Jedną z najpiękniejszych serii zegarków naręcznych jest luksusowa kolekcja Seiko Presage. Automatyczne zegarki o wyglądzie, który kultywuje tradycyjne wzornictwo to idealna propozycja dla miłośników klasyki w ekskluzywnym wydaniu. Warto jednak rozejrzeć się w całym portfolio marki, które jest naprawdę imponujące.

czytaj więcej
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Dziedzictwo marki Seiko 

Historia legendarnej marki Seiko znajduje swój początek w 1881 roku, w Tokio. Wtedy to młody, 22-letni przedsiębiorca Kintaro Hattori, otworzył sklep, w którym sprzedawał i jednocześnie naprawiał zegarki. Sumienność, dążenie do perfekcji oraz umiłowanie piękna jakimi wyróżniał się Hattori, pozostały bliskie obecnym autorom japońskich zegarków Seiko. Przełomowy w początkowym okresie działalności firmy okazał się rok 1892.
Wówczas Kintaro Hattori kupił porzuconą fabrykę w Tokio i tam powstała Seikosha. Po japońsku „Seiko” oznacza „wykwintne”, „minutowe” lub „sukcesywne”, a „sha” oznacza dom. To tutaj produkowano pierwsze zegary ścienne, a następnie kieszonkowe. To tutaj rodziły się pierwsze, pionierskie rozwiązania marki Seiko. Kolejna data ważna odnotowania, to rok 1913, kiedy Seiko wyprodukował pierwszy, japoński zegarek naręczny. Był to model Laurel. Od tego momentu technologia w zegarkach Seiko zaczęła nabierać prawdziwego rozpędu. Oto kroki milowe w dalszej historii japońskich zegarków Seiko.  • 1960 r. Najlepsi inżynierowie Seiko tworzą wysokiej jakości zegarek, dający początek legendarnej kolekcji Grand Seiko
  • 1965 r. Seiko konstruuje pierwszy zegarek nurkowy
  • 1969 r. Pierwszy na świecie, automatyczny chronograf Seiko
  • 1969 r. Seiko tworzy pierwszy na świecie zegarek kwarcowy, dający początek kultowej serii Astron
  • 1973 r. Pierwszy na świecie zegarek elektroniczny z wyświetlaczem LCD
  • 2012 r. Pierwszy na świecie zegarek solarny GPS, Seiko Astron GPS Solar

To tylko niektóre, pionierskie rozwiązania marki Seiko. Warto na przykład przypomnieć, że to właśnie zaawansowana technologia w zegarkach Seiko dała początek słynnym zegarkom z kalkulatorem.Zegarek Seiko z zasilaniem kinetycznym

Zegarki Seiko Kinetic to klasyczny design i wygoda użytkowania pochodząca z połączenia mechanizmu kwarcowego i automatycznego. Dzięki nawiązaniu do stworzonego przez Seiko, pierwszego na świecie zegarka ładowanego dzięki energii  kinetycznej, wszystkie zegarki Seiko Kinetic nie wymagają nakręcania  lub  wymiany baterii. Aby sprostać wymogom swoich klientów Seiko  poszerzyło  ofertę klasycznych i praktycznych modeli w serii Seiko Automatic dając  miłośnikom ogromny wybór modeli. Zarówno Seiko Kinetic jak i  Seiko  Automatic posiadają współczesne udogodnienia takie jak wodoszczelność i  odporne, mineralne szkiełka.Proekologiczna technologia czyli solarny zegarek Seiko

Dla fanów nowoczesnych technologii doskonałym wyborem będzie seria Seiko Solar. Dzięki panelom słonecznym Seiko Solar nie ulegną rozładowaniu i zapewnią wygodę użytkowania w iście japońskim stylu. Zegarki męskie  serii Seiko Solar to również duży wachlarz modeli o różnorodnym designie. W ofercie znajdziemy niemal wszystko, od klasycznych zegarków na pasku, poprzez modne chronografy z bransoletą, na praktycznych sportowych modelach kończąc. Genialny mechanizm solarny zastosowano również w topowej serii  Seiko Astron, która stworzona została dla najbardziej wymagających. 

Proekologiczna seria zegarków Seiko Astron - solar.Seiko Astron z funkcją synchronizacji GPS

Zegarki Seiko Astron to najnowsza technologia, najlepsze materiały i gadżety, których nie znajdziemy u innych producentów. Zegarki Seiko Astron posiadają moduł GPS, który automatycznie ustawi odpowiedni czas z niespotykaną dokładnością. Wskazując ilość satelitów, z którymi łączy się nasz zegarek, Seiko Astron pozwolą poczuć jedność i harmonię z całym wszechświatem. Zegarki poza wyjątkowym stylem muszą podkreślać charakter swojego właściciela. 
Specjalistyczny zegarek Seiko 

Marka Seiko stworzyła również specjalistyczną serię Seiko Prospex w oparciu o trzy żywioły: powietrze, wodę i ziemię. Najbardziej rozbudowaną kolekcją jest obecnie linia Sea. To za sprawą nie słabnącej popularności zegarków typu diver. Interesujące wzornictwo, świetna czytelność wskazań, wysoka jakość wykonania oraz nieprzeciętna wodoszczelność sprawiły, że „nurki” od Seiko zdobyły serca milionów użytkowników na całym świecie.Kolejną linią czasomierzy, wchodzącą w skład kolekcji Prospex, jest linia Sky. Skupia w swoim obrębie zegarki związane z przestworzami, czyli popularne „piloty”. Zegarki typu pilot charakteryzują się wysoką czytelnością wskazań, oraz dodatkowymi funkcjami, takimi jak: stoper, najczęściej w formie chronografu, tachometr, czas światowy, czy pierścień logarytmiczny. 

Trzecią część Seiko Prospex stanowią zegarki związane z lądem, czyli linia Land. Wyróżniają się one specjalnymi oznaczeniami, które wskazują kierunki świata. Oznaczenia są umieszczone na obrotowym pierścieniu, znajdującym się pod szkłem. Funkcja wyznaczania kierunków świata jest przydatna podczas wypraw, dlatego zegarki tego typu wybierane są przez miłośników outdooru i survivalu. Zegarki Seiko Prospex oferują więc unikalne, dedykowane rozwiązania z wyjątkowymi dodatkami technicznymi. 
Autoryzowany sprzedawca zegarków Seiko

Z dumą informujemy, że sklep ZEGAREK.NET jest autoryzowanym sprzedawcą zegarków Seiko. Wszystkie modele obecne na naszej stronie są oryginalne, pochodzą z oficjalnej dystrybucji i są dostępne od ręki. Do każdego zegarka dołączamy gwarancję oraz instrukcję w języku polskim.