Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Cocktail

6wyniki
Zegarki Seiko CocktailZegarki japońskie Seiko to doskonały wybór dla poszukujących praktycznych i świetnie wykonanych wyrobów. Seiko Presage Cocktail sprawdzi się zawsze wtedy, gdy właściciel wybierze elegancki strój.
pokaż więcej
FILTRY0

Seiko Presage - klasyczna elegancja

Zegarki Seiko Presage to wyroby o eleganckim, ponadczasowym charakterze. Projektowane są w taki sposób, by sprostać potrzebom nowoczesnego mężczyzny, który często wybiera oficjalne stylizacje lub jest w pracy zobowiązany do zachowania specyficznego dress code’u. Wszystkie oferowane w serii Presage zegarki posiadają pięknie wykonane tarcze i są wyposażone w mechanizmy z automatycznym naciągiem sprężyny, ponieważ to klasyczne rozwiązanie doskonale pasuje do ich charakteru.
Zegarki Seiko Cocktail na niebieskim pasku
Hisashi Kishi

Seiko Presage Cocktail - do pracy i na wieczorne wyjście

Japońskie zegarki Seiko Presage Cocktail to linia zegarków garniturowych, które zainspirowane zostały kulturą najbardziej luksusowych cocktail barów świata i oferowanymi w nich wyszukanymi napojami. Jeden z najbardziej znanych na świecie cocktail barów - Star Bar - mieści się w Tokio. Lokal słynie z tego, że zatrudnieni tam barmani to światowa elita. Przygotowując drinki korzystają z najlepszych na świecie alkoholi oraz lodu, który jest przejrzysty ponieważ został zamrożony w sposób znany tylko pracownikom Star Bar. Właściciel, pan Hisashi Kishi już od wielu lat współpracuje z Seiko. Stworzył on specjalne koktajle, które posłużyły jako inspiracja do przygotowania wyjątkowych tarcz zegarków. Dzięki jego kreatywności powstały między innymi zegarki Seiko Presage Cocktail Blue Moon, które zachwyciły klientów z całego świata.

Seiko Presage Cocktail Time - niekonwencjonalne tarcze

Tarcze zegarków z linii Presage Cocktail Automatic to wielokolorowe, bogato zdobione, a jednak zawsze eleganckie kompozycje. Powstanie każdej z nich to długi proces wymagający od zatrudnionych w Seiko rzemieślników rzadko spotykanych dziś umiejętności, takich jak na przykład giloszowanie. Giloszowanie to technika zdobnicza wymagająca wykorzystania precyzyjnych, często obsługiwanych ręcznie maszyn, które są gwarancją tego, że wzór na tarczy jest powtarzalny. Także artyści odpowiedzialni za malowanie tarcz mogą pokazać pełną paletę swoich możliwości pracując przy Seiko Presage Cocktail. Do tej pory w kolekcji pojawiły się tarcze inspirowane miętą w zegarku Seiko Presage Cocktail Mojito, niebieskie wyglądające jak zamarznięte, brązowe, a nawet złote. Indeksy mające formę pałeczek i trapezów są zawsze odręcznie nakładane na powierzchnię tarczy.
Zegarek seiko cocktail ze złotą tarczą
Seiko Cocktile Time z srebrną tarczą na czarnym pasku

Seiko Presage Cocktail - nutka retro

Modele oferowane w linii Seiko Presage Cocktail Automatic mają w sobie dużo elementów znanych z zegarków vintage. Ich koperty są delikatne, niemal pozbawione bezela wokół szkieł. Szkła z materiału Hardlex - stworzonego w laboratoriach Seiko, utwardzanego szkła mineralnego - mają wypukły, pudełkowaty kształt, co zostało zainspirowane szkiełkami z plexiglasu jakie były wykorzystywane między innymi w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Długie i niezwykle wręcz smukłe wskazówki sekundowe są na końcach delikatnie zagięte, by lepiej współgrać z tarczami, które są delikatnie wypukłe. We współcześnie produkowanych zegarkach do garnituru bardzo rzadko można spotkać taki detal. Świadczy on o szacunku jakim ludzie tworzący dzisiejsze Seiko darzą zegarmistrzowską tradycję.

Seiko Presage Cocktail - napój dla każdego

Wśród wyrobów Seiko inspirowanych koktajlami, praktycznie każdy może znaleźć zegarek dla siebie. Są one oferowane z tarczami w najróżniejszych kolorach, co z pewnością docenią osoby pewne siebie i odważne w kwestiach ubioru. Seiko Presage SRPB46J1 o brązowej tarczy i pozłoconej kopercie zostało stworzone na cześć popularnego drinka jakim jest bazujący na whisky Manhattan. Szampańsko-złoty Seiko Presage SRPB44J1 to z kolei próba uchwycenia kolorów jakimi wypełnia się kieliszek z doskonale przyrządzoną Margaritą. Espresso Martini - czyli koktajl zawierający mocną kawę espresso - zainspirował projektantów Seiko do stworzenia pary zegarków. Modele Seiko Presage SSA345J1 oraz SRPE17J1 mają tarcze, których kolorystyka zmienia się od antracytowej do brązowej.
Zegarek Seiko Cocktail na srebrno złotej bransolecie