Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko Arnie

0wyniki
Zegarki Seiko ArnieJapońskie zegarki Seiko były pierwszymi na świecie hybrydowymi modelami stworzonymi z myślą o nurkach. Zastosowane w nich rozwiązania dziś zachwycają tak samo jak cztery dekady temu.
pokaż więcej
FILTRY0

Seiko Arnie - Seiko na srebrnym ekranie

Wprowadzony do sprzedaży w 1982 roku Seiko Diver’s H558 wyprzedzał swoją epokę, zarówno pod względem oferowanych funkcji jak i wyglądu. Jego futurystyczne kształty sprawiły, że stał się rekwizytem używanym przez Arnolda Schwarzeneggera w filmach “Predator” i “Commando”. Lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku to złoty wiek kina akcji, a Austriak był jego gwiazdą. Od imienia aktora Seiko H558 zyskało przydomek “Arnie”. Z okazji czterdziestolecia modelu Seiko Diver’s H558, japoński producent przygotował limitowaną do 4000 sztuk, współczesną wersję. Zachowała ona unikalny wygląd, trwałość i łatwość użytkowania, jednak funkcjonalność mechanizmu została rozszerzona i dostosowana do współczesnych standardów. Zegarek wyposażono w nowy mechanizm solarny, który korzysta z niewyczerpanego źródła energii jakim jest Słońce i mierzy głębokość nurkowania.
Zegarek Seiko Prospex Solar Arnie Hybrid Diver’s 40th Anniversary Limited Edition
Zegarek Seiko Prospex Arnie Divers 200m Solar na brązowym pasku

Seiko Prospex Arnie - hybrydowy zegarek dla nurków

Model Seiko Areni Commando wyróźniał się tym, że jego tarcza łączyła analogowe i cyfrowe wskazania. Wskazówki prezentowały czas - godziny, minuty i sekundy, zaś na wyświetlaczu u góry tarczy prezentowane były dodatkowe informacje - między innymi data, pomiar czasu realizowany przez stoper czy zaprogramowany alarm. Dodatkowe funkcje wymagają przycisków funkcyjnych, które w Seiko Arnie Original umieszczone były na lewym boku koperty - przy godzinach 8 i 10. To właśnie one i wyświetlacz u góry tarczy nadały modelom z lat osiemdziesiątych niepowtarzalny i łatwo rozpoznawalny wygląd.

Seiko Arnie Solar - wytrzymały zegarek outdoorowy

Wszystkie modele Arnie Seiko 2022 przygotowano tak by spełniały wymagania normy ISO 6425, potwierdzającą to, że zegarek jest dla nurka prawdziwym narzędziem, które nie zawiedzie go w trudnej sytuacji. Wśród wymogów normy ISO są między innymi:

  • przeprowadzenie testów wodoszczelności z zachowaniem 25% zapasu bezpieczeństwa względem wartości deklarowanej przez producenta;
  • czytelność w ciemnościach;
  • możliwość szybkiego sprawdzenia, czy mechanizm pracuje.

Seiko gwarantuje, że zegarek jest wodoszczelny do 200 metrów, co pozwala wykorzystywać go podczas uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania.

Zegarek Seiko Prospex Solar Arnie Hybrid Diver’s 40th Anniversary męski na bransolecie
Specyficzny kształt, na który składa się szczelna koperta oraz metalowa osłona sprawiają, że modele Seiko Arnie są wytrzymałe i doskonale znoszą wstrząsy oraz uderzenia. Dzięki temu zegarek świetnie sprawdzi się w trakcie wypraw outdoorowych.
Zegarek Seiko Prospex Solar Arnie certyfikowany przez organizację PADI

Seiko Prospex Arnie - zegarek certyfikowany przez PADI

Od wielu lat japońskie zegarki Seiko są oficjalnymi zegarkami PADI czyli Professional Association of Diving Instructors, co w języku polskim oznacza Profesjonalne Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania. Ta międzynarodowa organizacja zrzesza centra nurkowania i instruktorów, którzy korzystają z opracowanego przez nią systemu szkoleń nurkowych dla amatorów i profesjonalistów. Wśród najnowszych modeli Seiko Prospex znalazł się specjalny model Seiko Arnie Solar PADI SNJ035P1, na którym obecne są oznaczenia organizacji PADI. Taka rekomendacja to najlepszy dowód na to, że Seiko Prospex Solar Arnie Hybrid Divers 40th wyposażony w głębokościomierz to prawdziwe nurkowe narzędzie.

Seiko Prospex Arnie Solar - dla kogo?

Seiko Prospex Arnie Diver’s Solar będą doskonałym wyborem dla klientów, którzy kochają kino i doceniają dorobek Arnolda Schwarzeneggera, w związku z czym chętnie sięgają po przedmioty, które były filmowymi rekwizytami w produkcjach cieszących się statusem kultowych.

Z modeli Seiko Arnie 2022 skorzystają też nurkowie - zegarek wyposażony jest w głębokościomierz. Dodatkowo oferuje dziennik nurkowań, w którym zapisywane są dane ze 100 zanurzeń.

Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu docenią dwuczęściową konstrukcję koperty, która wyjątkowo odporna na wstrząsy i uderzenia. Ten zegarek nie boi się wyprawy do lasu ani na skałki!

Zegarek Seiko Prospex Solar Arnie Hybrid Diver’s 40th Anniversary Limited Edition czarny