Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Lorus Diver

Zegarki Lorus Diver

Zegarki Lorus to japońskie wyroby o godnej uwagi stylistyce, dobrej jakości wykonania i sprawdzonych mechanizmach od Seiko. Wśród sportowych wzorów uwagę zwracają zegarki Lorus Diver, inspirowane modelami wykorzystywany podczas eksploracji mórz i oceanów.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 19 z 19 produktów

Zegarek Lorus diver - inspiracje

Marka Lorus istnieje od 1982 roku i od początku swojej działalności stara się dostarczać zegarki, na których można polegać, a jednocześnie przystępne cenowo. Strategia okazała się doskonała i w ciągu czterech dekad Lorus stał się producentem rozpoznawanym i lubianym na całym świecie.

W ofercie marki można znaleźć wszystkie rodzaje czasomierzy - zegarki sportowe, klasyczne, a także elektroniczne.

Zegarek Lorus Diver RH941GX9
Męski zegarek sportowy Lorus Diver na niebieskim pasku
Wśród sportowych modeli wyróżniają się Lorus Diver, które zainspirowane zostały kultowymi zegarkami wykorzystywanymi przez naukowców i profesjonalnych nurków. Wyróżniają je czytelne tarcze, podwyższona wodoszczelność oraz doskonałej jakości mechanizmy produkowane przez Seiko.

Zegarek dla nurków i typu diver — jakie są różnice?

Pomiędzy różnymi rodzajami zegarków sportowych można wskazać te, które spełniają ściśle określone kryteria określające to jak ma wyglądać i być wykonany profesjonalny zegarek do nurkowania. Norma ISO 6425 zawiera spis cech, które czynią zegarek prawdziwym narzędziem, na którym nurek może polegać podczas zanurzenia. Mogą one posiadać na tarczy napis Diver lub Divers watch.

Spełnienie każdego warunku wymaga zastosowania dodatkowego zaangażowania podnoszącego cenę jaką musi zapłacić Klient.

Zegarek Lorus Diver dla nurków
Wodoszczelny zegarek z czarną tarczą Lorus Diver na bransolecie
Jednak wiele rozwiązań, które potrzebne są profesjonalnym nurkom, nie ma zastosowania w życiu codziennym, nawet przy uprawianiu sportu. Dlatego w ofercie Lorusa można znaleźć zegarki typu diver, które są wodoszczelne, mają charakterystyczne czytelne tarcze i obrotowe pierścienie wokół szkła. Zegarki te wyglądają świetnie, a Klient nie musi dopłacać za zbędne dodatki.

Zegarek diver Lorus - jak wygląda

Zegarki Lorus diver są łatwe do rozpoznania. Wokół szkieł posiadają obrotowy pierścień ze skalą minutową, której punkt 0 zaznacza duży trójkąt, w niektórych modelach dodatkowo wyposażony w świecącą w ciemnościach kropkę.

Tarcze tych zegarków mają powiększone indeksy godzinowe z wyraźnym rozróżnieniem między godzinami 12, a 3, 6, 9 i pozostałymi. Wskazówki tych modeli są powiększone i wypełnione białą substancją świecącą. Tworzy to duży kontrast między wskazówkami, a tarczą dzięki czemu łatwiej odczytać wskazywany czas w warunkach słabego oświetlenia.

Każdy z tych zegarków jest wodoszczelny do 100 metrów, co pozwala bez obaw o uszkodzenie mechanizmu,wykorzystywać go podczas pływania.

Zegarek Lorus Diver Automatic na srebrnej bransolecie
Zegarek Lorus diver damski Tiffany Blue

Co wyróżnia zegarek Lorus diver?

Większość profesjonalnych zegarków do nurkowania, to modele o prostej stylistyce i typowo użytkowym charakterze. Modele oferowane przez japońską markę Lorus wyróżnia odważniejsza stylistyka.

W ofercie znaleźć można modele o klasycznych okrągłych kopertach z tarczami zdobionymi szlifem słonecznym tworzącym na ich powierzchni piękne refleksy światła. Dostępne są też zegarki przygotowane z myślą o kobietach - o mniejszych obudowach i w ciekawych kolorach jak biel i Tiffany Blue. Uwagę zwracają też modele inspirowane historycznymi zegarkami dla nurków, których koperta nie jest okrągła, a ma kształt poduszki.

Niektóre z modeli dostępne są też w kopertach i z bransoletkami, które zostały pozłocone, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru.

Lorus diver Automatic

Ciekawą propozycją, dla wszystkich szukających wytrzymałego zegarka sportowego z automatycznym mechanizmem, są modele Lorus diver z mechanicznymi kalibrami.

Pierwsza propozycja, to bardzo klasyczny zegarek typu diver, z okrągłą kopertą, dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: niebiesko-czerwonym i niebiesko-czarno-żółtym. Zgodnie z japońską tradycją budowania zegarków dla nurków, model ma koronkę przesuniętą na godzinę 4.

Zegarek Lorus Diver Automatyczny
Mechanizm Y676C w zegarku Lorus Diver
Kolejna propozycja to zegarek w stylistyce retro, odwołującej się do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego obudowa jest ma kształt beczki i okrągłą tarczę. Skala minutowa na tarczy ma formę szerokich prostokątów, jakie były modne w zegarkach sprzed pół wieku. W obu pracuje mechanizm Y676 powstały na bazie werku Seiko 7S26, który przez lata był używany w Seiko SKX007 - ikonie profesjonalnych zegarków do nurkowania.

Lorus diver - zegarek ze stoperem

Wielu klientów lubi, gdy ich sportowy zegarek ma tarczę wypełnioną dodatkowymi funkcjami. Dla nich produkowane są modele Lorus z funkcjąchronografu, które łączą obrotowy pierścień dla nurków, z dodatkową funkcją pomiaru czasu na żądanie.

Łatwo rozpoznać te zegarki ponieważ mają dodatkowo dwa przyciski na prawym boku koperty, służące do startowania/zatrzymywania i zerowania czynności chronografu. Modele mają powiększone koperty, które świetnie wyglądają na nadgarstku. Dodatkowo można kupić je w wersjach na stalowej bransolecie ze sportowym zapięciem, sportowym pasku z gumy o kolorowych akcentach lub bardziej eleganckim pasku ze skóry, niepozbawionym sportowego zacięcia.

Zegarek Lorus Diver z chronografem
Zegarek Lorus w kolorze złota na bransolecie

Zegarki Lorus Diver - dostępne zegarki typu diver

Dzięki temu, że japońska marka zrezygnowała z zastosowania wszystkich elementów wymaganych normą ISO (między innymi odporność na działanie silnych pól magnetycznych czy wodoszczelność testowana z 25% zapasem bezpieczeństwa), zegarki typu diver Lorus są przystępne cenowo.

Zegarki Lorus diver odznaczają się interesującą stylistyką, odważnymi kolorami oraz dużą ilością odmian kolorystycznych, które sprawiają, że każdy może łatwo wybrać wariant najlepiej oddający jego charakter.

Japończycy nie zapomnieli o kobietach, oferując im zegarek typu diver w atrakcyjnych kolorach i rozmiarach doskonale pasujących do nowoczesnych, zainteresowanych modą i pięknymi dodatkami kobiet.

Jednocześnie technologia z zegarków Seiko sprawia, że wyroby Lorus są niezwykle trwałe i można na nich polegać.

Zegarek lorus Damski na bransolecie srebrnej i z białą tarczą