Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Lorus Automatic

20wyniki
Zegarki Lorus AutomaticLorus Automatic to doskonała propozycja dla klientów szukających nowego zegarka lub chcącego rozpocząć przygodę z zegarkami z duszą. W ofercie marki Lorus znajdą model dla siebie zarówno miłośnicy eleganckich jak klasycznych czy codziennych zegarków.
FILTRY0

Lorus - japońska marka od Seiko

Japońskie zegarki Lorus to propozycja dla ludzi młodych duchem, o pozytywnym nastawieniu do życia, czerpiący z niego pełnymi garściami. Oferowane przez markę zegarki kierowane są do klientów dla których zegarek jest integralnym elementem stylu, akcesorium bez którego nie mogą się obejść.

Dlatego wyroby tego producenta, zarówno damskie jak i męskie, przygotowywane są w wielu ciekawych i wyraźnie różniących się od siebie wariantach. Dzięki temu kupujący w różnym wieku, o odmiennych zainteresowaniach. wywodzący się z różnych kręgów kulturowych, mogą w katalogu Lorus wybrać model odpowiadający ich charakterowi.

Zegarek Lorus Diver Automatic na bransolecie
Zegarek Lorus automatyczny na bransolecie srebrnej

Historia zegarków Lorus

Pierwsza kolekcja marki Lorus ujrzała światło dzienne w 1982 roku, a jej celem było dostarczenie klientom najnowszej technologii - zegarka kwarcowego, który oferowany będzie w przystępnej cenie.

Pierwsze analogowe zegarki kwarcowe - nie tylko japońskie Seiko, ale też ze Szwajcarii - były bardzo drogie. Zawarte w nich rozwiązania były pionierskie i jeszcze nierozpowszechnione. Owszem, produkowano tańsze zegarki na baterię, ale były to modele cyfrowe. Z kolei dostępne wtedy, w przystępnych cenach, zegarki mechaniczne, nie były produkowane z dzisiejszą precyzją, przez co potrafiły być niedokładne. Zegarki kwarcowe były o rząd wielkości bardziej dokładne - ich błąd liczono w skali miesiąca, a nie doby, jak ma to miejsce w przypadku zegarków mechanicznych.

Wartości i charakter marki świetnie oddaje jej motto - Zegarek któremu możesz zaufać!

Jak działa zegarek Lorus automatyczny?

Zegarek automatyczny, w odróżnieniu od kwarcowego, nie posiada baterii będącej magazynem energii, ani kryształu kwarcu który jest regulatorem pozwalającym mierzyć czas.

Energia do pracy mechanizmu automatycznego gromadzona jest w sprężynie napędowej. Sprężyna rozwijając się wprawia w ruch koła zębate. Ich ruch regulowany jest przez koło balansowe i wychwyt zegarka, które wykonują ruchy w lewo i w prawo. To właśnie w tym miejscu powstaje charakterystyczne cykanie zegarka mechanicznego, które można usłyszeć przybliżając czasomierz do ucha.

Choć ta konstrukcja może wydawać się nieskomplikowana to, aby zegarek prawidłowo odmierzał czas, musi zostać wykonana z precyzją i zabezpieczona przed wstrząsami. Wykorzystano tu udoskonalany od kilkudziesięciu lat system antywstrząsowy Seiko Diashock, który słynie z trwałości.

Jak działa zegarek Lorus Automatyczny?
Paski i bransolety na zegarkach lorus automatic

Zegarek automatyczny Lorus - paski i bransolety

Producent przygotował szeroką ofertę, w której dostępne są zegarki ze stalowymi bransoletkami lub gumowymi i skórzanymi paskami. Stalowa bransoleta to rozwiązanie najtrwalsze, jednak nadające zegarkowi bardziej użytkowego charakteru. We wszystkich modelach Automatic Lorus przygotował bransolety z ogniwami idealnie dopasowanymi do koperty.

Skórzane paski to propozycja dla klientów lubiących i potrzebujących bardziej oficjalnego charakteru zegarka. Zegarek na skórzanym pasku będzie wyglądał świetnie przy koszuli lub marynarce, więc świetnie sprawdzi się w pracy.

Sportowe modele można kupić z trwałymi i wodoodpornymi paskami z gumy. Są one odporne na słoną wodę, a gdy się zabrudzą można je umyć ciepłą wodą z mydłem.

Dlaczego warto wybrać Automatyczny zegarek Lorus?

Zegarek Lorus Automatic jest doskonałym powodem z wielu powodów. Po pierwsze to świetnie wycenione zegarki, przygotowane zgodnie z zasadami klasycznego zegarmistrzostwa. Lorus wchodzi w skład grupy Seiko - jednej z największych na świecie firm produkujących zegarkich, co daje mu ogromne zaplecze technologiczne. Drugim powodem są sprawdzone i ulepszane rozwiązania. Mechanizmy Lorus powstały na bazie werków stosowanych w profesjonalnych zegarkach do nurkowania.

Zegarki Lorus Automatic sprzedawane są w wielu wariantach kolorystycznych. Dostępne są koperty w kolorze srebrnym i złotym; wybierać można między paskami i bransoletkami; dostępne są różne kolory tarcz. Bogata oferta modeli, pozwalająca idealnie dobrać zegarek do własnego gustu i sprawdzona technologia w ich wnętrzu, są gwarancją, że Lorus Automatic to zegarek, który posłuży wiele lat!

Zegarek automatyczny Lorus na czarnym pasku