Tzw. garniturowiec to zegarek klasyczny o tradycyjnym wzornictwie. Jego wyznacznikiem jest przede wszystkim okrągła koperta o średnicy 40-42 mm. Jest to wielkość optymalna dla męskiego nadgarstka. Tarcza bez zbędnych dodatków zawiera delikatne indeksy w formie cyfr lub słupków i ewentualnie niewielki datownik. Wyjątkowo pięknie wyglądają delikatnie fakturowane tarcze.  Przyjęło się, że zegarek do garnituru to model na skórzanym pasku. Jego kolor najlepiej dobrać do materiału z jakiego uszyto garnitur. Najczęściej spotykane są paski brązowe lub czarne, choć zdarzają się również w eleganckich granatowych barwach.

Jaki zegarek do garnituru?

Warto zwrócić uwagę na kolor przeszyć na pasku – nici powinny być niewidoczne lub bardzo delikatne. Przy wyborze zegarka do garnituru warto przyjrzeć się modelom o stonowanych odcieniach tarczy, które ładnie kontrastują z kopertą. Niezwykle elegancko wyglądają na przykład zegarki ze złotą kopertą i granatową tarczą, zamocowane na granatowym pasku. Brązowy pasek z kolei ładnie komponuje się z kopertą w kolorze złota i jasną srebrną tarczą. Najbardziej popularne na naszym rynku garniturowce to zegarki Atlantic , które bez wątpienia prezentują się elegancko na męskim nadgarstku, a producent gwarantuje naprawdę szeroki wachlarz produktów. 

Inne marki mają jednak do zaoferowania równie wspaniałe zegarki do garnituru. Ciekawą propozycją są zegarki Doxa z serii D-Light. Są to zegarki slim, czyli takie których koperty są wyjątkowo cienkie. Przy garniturze może mieć to spore znaczenie, bo zegarek bez problemu zmieści się pod mankietem koszuli. Zegarki typu slim znajdziemy też w seriach oferowanych przez firmę Citizen, Tissot czy Lorus. Wybierając zegarek do garnituru zwróćmy uwagę na renomę marki zegarka i jakość jaką może nam zagwarantować. Najlepsze zegarki do garnituru to zegarki szwajcarskie i japońskie. Zegarek do wizytowego ubioru nie musi być bardzo drogi, jednak nie warto kupować zegarków najtańszych. Najlepiej kupić czasomierz renomowanej marki, wysokiej jakości i o klasycznym wyglądzie.