Wszyscy wiedzą, że zegarek to stylowy i praktyczny dodatek dla każdego, ale są ludzie, dla których jest on po prostu niezbędnym narzędziem. Potrzebę kontrolowania czasu mamy wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu i zdarza się, że kontrola ta ma wpływ nasze życie i zdrowie. Doskonale rozumieją to w szczególności nurkowie, którzy dla eksploracji naturalnie niedostępnych miejsc, schodzą w głębiny nieosiągalne bez specjalistycznego sprzętu. Profesjonalny zegarek do nurkowania jest jednym z jego elementów i wiedzą to od dawna producenci najlepszych czasomierzy na świecie. Zegarki dla nurka muszą precyzyjnie odmierzać czas w skrajnie ekstremalnych warunkach. Nic więc dziwnego, że zegarki nurkowe należą do prawdziwej elity zegarmistrzowskiego świata.

Profesjonalny zegarek do nurkowania przede wszystkim spełnia bardzo konkretne standardy. Aby zasłużyć sobie na takie miano, zegarki nurkowe muszą zapewniać minimum 300m wodoszczelności co odpowiada ciśnieniu 30 barów. Tak wysoka wartość tego parametru ma tutaj kluczowe znaczenie. Niektórzy błędnie zakładają, że nurkując na znacznie płytszych wodach, mogą wybierać spośród czasomierzy o niższej wodoszczelności. Przy wyborze wodoszczelnego czasomierza musisz jednak pamiętać, że jeżeli nurkujesz z akwalungiem to profesjonalny zegarek dla nurka jest jedynym wyjściem. Głębokość jaką dany model wytrzymuje podawana jest bowiem dla wody w warunkach stojących. Kiedy poruszasz się w wodzie, uszczelki w Twoim czasomierzu poddawane są dodatkowym siłom, co wywołuje wzrost ciśnienia odpowiadającego zanurzeniu większemu niż rzeczywiste.

Pomimo wysokich wymagań technologicznych, profesjonalne zegarki do nurkowania nie tracą cennego pierwiastka jakim jest wyjątkowy design. Wyposażone w stalową bransoletę zegarki typu nurek, swoim charakterystycznym stylem zdobył uznanie samego, filmowego Jamesa Bonda. Marki, które tworzą zegarki do nurkowania, mówią z resztą o tych czasomierzach naprawdę wiele. Szwajcarskie zegarki Certina powstały z myślą o ludziach sportu, dlatego ich obecność w ofercie przygotowanej dla miłośników podwodnych eksploracji nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Profesjonalne zegarki dla nurków można również nabyć wersjach z wygodnym, silikonowym paskiem. Szczególnie ciekawie prezentują się wśród nich limitowane zegarki Vostok Europe, które występują nawet ze specjalnym zaworem helowym, regulującym ciśnienie przy bardzo szybkich zanurzeniach. Na uwagę zasługują też zegarki Seiko PADI, które projektowane są w ścisłej współpracy z międzynarodową organizacją PADI, która szkoli instruktorów nurkowania od ponad 50 lat. Ich profesjonalne zegarki dla nurków zaopatrzone w pierścień antyrewersyjny i niezwykle czytelne tarcze to gwarancja jakości, zarówno w wersji na bransolecie jak i na silikonowym pasku.