Świąteczne promocje 2022 do -70%

Zegarki Diesel

Zegarki Diesel

Diesel to marka odzieżowa, która słynie z niekonwencjonalnego podejścia do mody. W każdym projekcie wyznacza nowe trendy, śmiało eksponując dążenie do innowacyjności i łamania schematów. Zegarki Diesel są tego świetnym przykładem. Duże, wyraziste i idące pod prąd zasadom tradycyjnego wzornictwa, oferują nowatorskie spojrzenie na sztukę zegarmistrzowską. Zegarek Diesel to propozycja tylko dla odważnych.  

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Od stylowych jeansów po nowatorski zegarek Diesel 

Koncept na markę, która ambitnie kreuje alternatywny styl, powstał ponad 40 lat temu w głowie Włocha Renzo Rosso. Od dzieciństwa był on zafascynowany amerykańską kulturą i idolami-buntownikami – Jamesem Deanem i Marlonem Brando. Zamarzył więc o stworzeniu marki odzieżowej skierowanej do zbuntowanych indywidualistów śmiało projektujących swój wyrazisty styl. Jego cel był jeden: zaoferować najbardziej innowacyjne ubrania na świecie w jakości PREMIUM. 


Pierwsze kolekcje odzieży dżinsowej Rosso szył samodzielnie na maszynie swojej matki i sprzedawał przyjaciołom. Kilka lat później, w 1978 r., oficjalnie rozpoczął działalność pod marką Diesel. Zbiegło się to w czasie z globalnym kryzysem naftowym, w którym diesel został uznany za paliwo alternatywne. Rosso nie mógł więc wybrać trafniejszej nazwy dla brandu, który postrzegał jako atrakcyjną alternatywę do tego, co oferuje tradycyjny świat mody


Motywację, która znalazła się u podstaw całego projektu, doskonale wyjaśnił w jednym z wywiadów: „Zawsze moim największym dążeniem było tworzenie dobrych i jakościowych rzeczy. Nigdy w życiu nie pracowałem dla pieniędzy. Moja pasja, moja siła i entuzjazm wynikają z woli tworzenia czegoś wcześniej i lepiej niż inni”. Jego niezwykła postawa szybko zapewniła mu światową rozpoznawalność i sukces. Obecnie marka ma ponad 5000 punktów sprzedaży na całym świecie i przynosi ponad miliardowe dochody. Oferuje klientom nie tylko odzież, ale też buty, akcesoria, torby oraz biżuterię. Wyjątkowe miejsce zajmują jednak w portfolio Diesel zegarki, które wpisują się swoją stylistyką w buntowniczy i nowoczesny świat wykreowany przez Rosso. 


Kto produkuje zegarki Diesel?  

To, co tak naprawdę sprzedajemy z metką Diesel, to satysfakcja” – zwykł mawiać założyciel marki. To także obietnica sukcesu i prestiżu, która kryje się w sloganie brandu: For Successful Living.  

Z tego powodu, kierując się troską o zadowolenie klientów, zadanie produkowania swoich czasomierzy Rosso powierzył uznanemu na całym świecie producentowi – Fossil GroupPołączył w ten sposób zegarmistrzowskie know-how z pasją i kreatywnością stanowiącą DNA marki. Dzięki tej fuzji otrzymujemy zegarek Diesel wykonany w zgodzie z najwyższymi standardami w odpowiedzi nie tylko na modowe trendy, ale też wyśrubowane wymogi użytkowników. 


Diesel dla społeczeństwa i klimatu 

Włoski brand doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wymagania współczesnych odbiorców wykraczają dziś daleko poza produkt, koncentrując się również na ekologiczno-społecznej działalności marki. Dlatego postanowił odpowiedzieć na palące potrzeby globalne dołączeniem do The Fashion Pact – światowego sojuszu marek modowych zaangażowanych w realizację celów ekologicznych. 

 

Równolegle realizuje własny projekt Diesel For Responsible Living. W jego ramach, koncentruje się na zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko związanego z procesem produkcyjnym oraz funkcjonowaniem firmyW tym celu ogranicza m.in. zużycie energii w biurach, instaluje zielone dachy w swojej infrastrukturze, wykorzystuje wodę deszczową na potrzeby wewnętrzne oraz zachęca pracowników do używania wielorazowych butelek. Obecnie pracuje też nad wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów, przy jednoczesnym zachowaniu DNA marki. Przykładem jest kolekcja z lutego 2020 r. DIESEL UPCYCLING FOR stworzona w duchu zero waste ze starych próbek, prototypów i resztek tkanin. 


Obok działań pro-środowiskowych, marka skupia się również na kwestiach społecznych. Promuje wartość szacunku. Wspiera młode talenty. Pracuje nad wzmocnieniem kultury zrównoważonego rozwoju w całej organizacji. Wreszcie, łącząc najwyższe standardy społeczne i środowiskowe w całym łańcuchu dostaw, rozpowszechnia m.in. pozytywne praktyki wśród dostawców.  


DIESEL Only The Brave – zegarki dla pewnych siebie buntowników  

Wyrazisty wizerunek marki idącej z duchem czasu przyciąga przede wszystkim „miejskich buntowników”, osoby żyjące pełnią życia i na własnych zasadach. Swoje produkty włoska marka kieruje do mężczyzn i kobiet, którzy nie boją się wyrażać siebie, lubią zaskakiwać, a przy tym cieszą ich nowinki techniczne oraz alternatywne rozwiązania. Brand stale zyskuje wiernych fanów na całym świecie, także wśród celebrytów. W jego ubraniach można było zobaczyć m.in. Rihannę, Gabi deMartino, Amelię Hamlin czy Gigi Hadid.  


Nieprzypadkowo niemal każdy zegarek Diesel jest opatrzony hasłem Diesel Only The Brave. Przekaz ten mówi wyraźnie: Diesle to nie są czasomierze dla wszystkich. Powstają dla tych, dla których noszenie dużych, nowatorskich w swojej stylistyce zegarków nie jest podyktowane tylko aktualną modą, ale naturalną potrzebą, a przede wszystkim – stanowi wyraz siły charakteru. Potrzeba bowiem śmiałości, by je zakładać na nadgarstek, a także pewności siebie i bezkompromisowości w podążaniu za własnym stylem. W sposób szczególny dotyczy to kobiet, dla których powstają zegarki Diesel o zdecydowanym, męskim sznycie.  


Diesel – zegarki o innowacyjnym designie 

Zegarki sygnowane przez ten modowy brand uderzają ekstrawagancją, której próżno szukać wśród innych marek zegarkowych. Jednym z jej przejawów są nieprzeciętnie duże koperty z nowatorsko zaaranżowanymi tarczami. Wbrew swojemu rozmiarowi zapewniają pełną wygodę noszenia, a do tego doskonale prezentują się na nadgarstku. Najlepszym tego przykładem jest wprowadzony kilka lat temu przez Diesel zegarek Grand Daddy z kopertą o średnicy 76 mm, który był wówczas największym czasomierzem naręcznym dostępnym w sprzedaży. Obecnie największa koperta znajduje się w modelach z kolekcji Diesel Mr Daddy 2.0 – ma aż 57 mm średnicy. Zbyt dużo? Z pewnością nie w świecie Diesla. Jeśli jednak szukasz nieco mniejszych czasomierzy, również znajdziesz je w portfolio włoskiego brandu. 53 mm mierzy zegarek Diesel Mega Chief, a „jedynie” 46 mm – stylowy RASP 


Niezależnie od tego, na którym projekcie skupisz uwagę, z pewnością uderzy Cię jego stylistyczny perfekcjonizm, tak ważny dla Renzo Rosso. Proponowane przez markę Diesel zegarki uwodzą każdym elementem: fakturą na tarczy, starannie polerowaną kopertą ze stali nierdzewnej, efektownie wytłoczonym logo na silikonowym albo skórzanym pasku. Każdy detal — koronka, przycisk stopera czy wskazówka sekundnika ma znaczenie i dopełnia efekt „wow" na nadgarstku. Zegarki Diesel Męskie - projekty dla pewnych siebie mężczyzn 

Zaprojektowane przez markę Diesel zegarki męskie to projekty, obok których nie da przejść się obojętnie. Wyraziste, odważne i budzące emocje modele dedykowane są mężczyznom, którzy mocno stąpają po ziemi i nie boją się wyróżniać. Niezwykle szerokie portfolio modeli zegarków Diesel męskich sprawia, że każdy z Panów znajdzie model, który sprosta jego oczekiwaniom i potrzebom. Wszystkie zegarki Diesel stanowią odwzorowanie wartości, którymi od lat kieruje się włoska marka - niekonwencjonalność i innowacyjność. Ich wzornictwo nada efektu "wow" każdej stylizacji, a zawarta w nich funkcjonalność okaże się przydatna podczas codziennych czynności. 


Autoryzowany sklep marki Diesel – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż 

Wszystkie dostępne w sklepie zegarki marki Diesel są oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora - Fossil Group. Sp.z.o.o. ZEGAREK.NET jako autoryzowany punkt sprzedaży, dołącza do każdego zakupionego czasomierza instrukcję w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Ewentualna naprawa zegarka odbywa się zaś w oficjalnych serwisach, gdzie pracownicy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt i części dostarczane przez markę. Gwarantuje to najwyższy poziom usług i fachową opiekę nad zegarkiem.