Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki typu diver

811wyniki

W branży zegarmistrzowskiej możemy wyróżnić wiele rodzajów czasomierzy, ale tylko niektóre zaliczane są do kanonów stylu. Zegarki typu diver, obok modeli klasycznych czy lotniczych, bez wątpienia należą do tej elitarnej grupy cieszącej się powszechnym uznaniem. Zegarek typu diver, a w szczególności jego nurkowa stylistyka stała się niezwykle popularna i choć jej powstanie jest ściśle związane z tworzeniem czasomierzy dla zawodowców, dzisiaj divery świetnie wpisują się w modowy i wielkomiejski styl życia. W tej podkategorii zebraliśmy dla was wszystkie zegarki divery wykonane w kultowym i charakterystycznym języku stylistycznym. 

czytaj więcej
FILTRY0

Zegarki typu diver – charakterystyczne cechy

Zanim przejdziemy do kwestii umiejscowienia diverów w świecie mody, warto wyjaśnić różnice pomiędzy zegarkami typu diver a profesjonalnymi diverami. W przeciwieństwie do modeli dla zawodowych nurków, zegarki typu diver wykorzystują charakterystyczną stylistykę, ale nie koniecznie muszą legitymować się identycznymi parametrami. Mówiąc wprost zegarki typu diver skoncentrowane są przede wszystkim na wyglądzie, który pochodzi od dwóch charakterystycznych elementów designu.  

  1. Obrotowy bezel 

Najłatwiejszym sposobem na rozpoznanie zegarka typu diver jest spojrzenie na jego bezel. Charakterystyczny, pogrubiony profil oraz wykończenie nie pozwalają na pomylenie diverów z pozostałymi czasomierzami. Jego rozmiar nie jest z resztą dziełem przypadku i powstał na skutek konieczności obracania go pod wodą w nurkowych rękawiczkach. Przy okazji okazało się, że taki bezel perfekcyjnie koncentruje uwagę na czasomierzu, prezentując równie wysoką wartość modową, co użytkową.

    Obrotowy bezel


  1. Metalowa koperta 

Współcześnie rozwój techniki sprawił, że zegarki do nurkowania wykonywane są z różnych tworzyw, ale klasyczne divery zawsze opierane były na metalowej kopercie. Przyczyny wykorzystywania metali odpornych na korozję ma bardzo proste uzasadnienie i również podyktowane jest względami praktycznymi. Materiały takie jak stal czy tytan odporne są na odkształcenia powodowane naporem ciśnienia wody, ułatwiając uszczelnienie czasomierza. Zegarki typu diver z metalową kopertą lepiej radzą sobie też z uszkodzeniami mechanicznymi i przejawiają właściwości antyalergiczne.

    Metalowa kopertaDlaczego warto postawić na zegarek typu diver? 

Dlaczego warto postawić na zegarki typu diver?

Wbrew pozorom zegarek typu diver nie jest okrojoną wersją profesjonalnego zegarka nurkowego, lecz rozwinięciem jego stylistycznego potencjału. Zegarki typu diver mogą co prawda po prostu być profesjonalnymi diverami. Jako produkt o bardziej modowym charakterze zyskują możliwość rezygnacji z niektórych cech. Najlepszym przykładem jest tutaj wodoszczelność, która nie mając bezpośredniego przełożenia na wygląd, może odbiegać od nurkowego standardu 200m. Podobnie sprawa ma się ze sposobem zakładania na nadgarstek. Zegarek typu diver niekoniecznie musi być noszony na gumowym pasku lub bransolecie. Projektanci swobodnie wykorzystują w nich materiały nieodporne na działanie wody, jak na przykład skórzany pasek. Dzięki temu nurkowa stylistyka staje się znacznie bardziej przystępna pod kątem możliwości dopasowania oraz istotnej w dzisiejszych czasach personalizacji. Zegarek typu diver możesz więc nosić w najbardziej lubiany przez ciebie sposób, idealnie dostosowany do unikalnej kreacji.

  


Zegarki typu diver w ofercie renomowanych producentów 

Oczywiście zegarki typu diver obecne są w ofercie wielu producentów, a do typu diver należy zaliczyć także wszystkie profesjonalne divery. Jest jednak kilka marek silnie skoncentrowanych właśnie na stylistycznym akcencie modeli nurkowych, z których ofertą na pewno warto się zapoznać.Zegarki Invicta Pro Diver 

Niegdyś szwajcarska marka Invicta, od kiedy została przejęta przez amerykański kapitał, robi w branży prawdziwą furorę. Modele tego producenta są bez wątpienia odważne i bezkompromisowe, co przyciąga pewnych siebie miłośników modowego stylu. W świetle popularności zegarków w stylu nurkowym, nie jest z pewnością zaskoczeniem, że w ofercie znalazła się dla nich specjalna kolekcja Invicta Pro Diver. 


Zegarki Invicta Pro Diver


 

Zegarki Timex Diver 

Amerykańska marka Timex jest jedną z manufaktur cieszących się bardzo długą historią i wspaniałą tradycją tworzenia kultowych czasomierzy. Niegdyś sławy przysporzyło jej dostarczanie czasomierzy dla amerykańskiego wojska, a dziś znana jest ze swojej niezwykłej wszechstronności. Wśród setek różnorodnych modeli nie brakuje oczywiście zegarków typu diver, które odnajdziecie w kategorii Timex Diver. 


Zegarki Timex Diver