Obecność krokomierza, nawigacja GPS, rozbudowany system pomiaru osiąganych czasów - oto niektóre z funkcjonalności, jakie posiadać może męski zegarek sportowy. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek lub dbasz o regularne treningi - zegarek to gadżet, który może okazać się Twoim największym sprzymierzeńcem. Warto jednak postawić na przemyślany zakup. Czym charakteryzuje się dobry zegarek sportowy? Na jaki wytrzymały zegarek dla niego warto zwrócić uwagę, wybierając spośród modeli charakteryzujących się szeroką funkcjonalnością i odpowiadających różnym dyscyplinom sportowym? A może warto postawić na nowoczesny design i ponadczasowy, sportowy charakter?

Czasomierzowi, który będzie towarzyszyć nam w czasie uprawiania sportu oraz stanie się częścią aktywnego stylu życia, powinniśmy postawić wysokie wymagania. Męskie zegarki do biegania nie tylko spełnią zadanie krokomierza czy stopera, ale mogą stać się również zaawansowanymi mentorami treningu, oferującymi dokładne analizy naszej aktywności fizycznej. Niektóre z nich potrafią zaskoczyć takimi funkcjonalnościami jak wybór trybów sportowych, rozróżniając między innymi trening na bieżni od biegu terenowego z przeszkodami, czy umożliwiają łączność ze społecznością użytkowników, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przebytymi trasami. Taki multisportowy zegarek z funkcją GPS znaleźć można na przykład w kolekcji Suunto Spartan Sport - czasomierze z tej serii posiadają ponad osiemdziesiąt zdefiniowanych trybów sportowych. O wygodzie zegarka, który spoczywać będzie na naszym nadgarstku podczas wysiłku fizycznego, decydują jego lekkość i czytelność. Dodatkowe funkcje, takie jak Tap Screen umożliwiający zapamiętanie czasów stopera za pomocą stuknięcia w cyfrowy wyświetlacz, szybko zostaną przez nas docenione. Dopiero one sprawiają, że sportowy zegarek staje się nieodłączny! Niezbędny przy treningu zegarek na maraton czy wyścigi triathlonowe cechować powinna wysokiej klasy wodoszczelność - posiadają ją na przykład męskie zegarki do pływania Timex z kolekcji Ironman, wyposażone w wodoodporność na poziomie 100 m, umożliwiającą pływanie z czasomierzem.


Przede wszystkim - tych, które gwarantują czasomierzowi ponadprzeciętną wytrzymałość. Japońska marka Casio od ponad 30 lat zajmuje ugruntowaną pozycję na rynku gadżetów sportowych, dedykując najbardziej wymagającym klientom zegarki G-Shock z liniami specjalistycznymi Gulfmaster, Mudmasteroraz Gravitymaster. Ich nazwa pochodzi od przewrotnego systemu zabezpieczania czasomierza przed wstrząsami oraz oddziaływaniem warunków atmosferycznych, który pozwala noszącym go mężczyznom pokonywać granice - na co dzień i w sporcie. Połączenie stylu sportowego z elegancją niezmiennie od lat inspiruje kreatorów mody męskiej. Analogowe zegarki, które zaliczamy do grupy sportowych, ze względu na ich dynamiczny design, mogą dać wyraz zamiłowaniu do aktywnego wypoczynku także na co dzień, kompletując nawet bardziej formalne stroje. Obecność praktycznego chronografu na tarczy,kauczukowy pasek w ciemnej kolorystyce, a także duża wytrzymałość składają się na prestiżowy dodatek, który projektowany w inspiracji sportem czy wyścigami samochodowymi doskonale pasować będzie do garderoby eleganckiego mężczyzny.

Cechy, które składają się na idealny zegarek sportowy, zależne są przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i oczekiwań w stosunku do czasomierza. Szeroka oferta producentów zadowoli jednak wszystkich - osoby aktywnie spędzające czas, którym niestraszne są trudne warunki pogodowe, skupić powinny się na funkcjonalności i wytrzymałości dostępnych na rynku modeli. Z kolei ci, dla których sport to przede wszystkim styl życia, nie muszą rezygnować z ponadczasowej klasy i wybrać powinni męski zegarek sportowy z charakterem - taki, który pozostanie niezawodny przez lata.