Świąteczne promocje 2022 do -70%

Zegarki Strand Męskie

Zegarki męskie Strand

Strand to marka firmy Obaku, która wywodzi się z Danii. Filozofia marki opiera się o dwa podstawowe filary – europejską wyspecjalizowaną sztukę zegarmistrzowską oraz wschodnią filozofię zen. To właśnie z drugiego z wspomnianych filarów wywodzi się nazwa brandu. 

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Obaku to historyczna japońska szkoła zen, która założona została w XVI wieku przez mistrzów chan z klasztoru Wanfu u podnóża góry Huangbo. Z tradycji skandynawskiej projektanci czerpią inspirację minimalizmem i prostotą, a ze wschodniej ideą uduchowionego umiaru i umiłowania różnorodności. Męskie zegarki Strand to minimalistyczne propozycje dla odbiorców ceniących stonowane, eleganckie dodatki.

Męskie zegarki Strand – połączenie skandynawskiej estetyki z inspiracjami Dalekim Wschodem

Głównymi projektantami Obaku są Christian Mikkelsen i Lau Liengård Ruge. To dzięki ich zdolnościom mariaż designu Skandynawii z Dalekim Wschodem okazał się tak udany.

Nazwa marki – Strand – pochodzi od duńskiego słowa „plaża”. Ma nawiązywać do słonecznego lata i wakacyjnej beztroski, a zarazem być wyrazem filozofii hygge. Definiuje ona harmonię, komfort i przyjemność.

Zegarek męski Strand

Zegarki Strand – duński design dla eleganckich mężczyzn

Czarny zegarek męski Strand

Skandynawskie wzornictwo stawia sobie za cel stworzenie projektów minimalistycznych, wytrzymałych i służących przez długie lata dzięki swojej trwałości. Takie są właśnie zegarki męskie Strand by Obaku.

Charakteryzują się wizualną prostotą przy jednoczesnym zachowaniu wyrazistych linii i wysokiego poziomu estetyki. Każdy zegarek Strand by Obaku jest niepowtarzalny i cechuje się ponadczasową stylistyką. Dzięki temu zegarki są bardzo uniwersalne i sprawdzą się w zróżnicowanych outfitach.


Męskie zegarki Strand pasują zarówno do codziennego stylu casualowego, jak i na wielkie wyjścia. Nietrudno wybrać z portfolio marki zegarek męski Strand, który wpisze się trafnie w szeroki wachlarz okazji.

Projektanci kładą przy tym duży nacisk na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Strand Denmark dba nie tylko o wygląd użytkowników swoich zegarków, ale również o ich komfort. Zegarki męskie Strand by Obaku są przyjazne w noszeniu i intuicyjne w obsłudze.

Zegarek męski Strand na bransolecie

Ciekawe portfolio – zróżnicowany wybór 

Zegarki Strand męskie

Mimo, że Strand czerpie pełnymi garściami z tradycji zachodniej i wschodniej, marce równie blisko jest także do nowoczesności i ducha współczesnego dynamizmu. Dostępne modele zegarków męskich Obaku cechują się dużą różnorodnością stylów.

W ofercie marki znajdziemy zarówno bardzo proste i stonowane kolorystycznie projekty, jak i rozwiązania niestandardowe, które zaskakują odważnymi barwami i interesującymi detalami. Strand stara się dopasować do zróżnicowanych gustów i należy przyznać, że efekt tych działań spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników dobrego designu.


W portfolio Strand znajdują się zegarki, dzięki którym bez trudu można wyróżnić się w tłumie. Przykładem może być tarcza ozdobiona znakiem nietypowej kotwicy lub odwzorowaniem gwiazdozbiorów.

Dostępne są zarówno modele analogowe, cyfrowe, jak i smartwatche. Można wybrać również pomiędzy zegarkami na pasku albo na bransolecie klasycznej lub mediolańskiej. 

Zegarek Strand z kotwicą na tarczy

Męskie zegarki Strand – jakość i niezawodność

 Smartwatch męski Strand

Projektanci Strand skupiają się nie tylko na efektownym wyglądzie wypuszczanych na rynek zegarków. Nie mniej ważna jest ich trwałość i jakość wykonania. Z założenia zegarki Strand męskie mają posłużyć swoim użytkownikom przez długie lata. Są przecież ponadczasowe i nie ma ryzyka, że przestaną być modne.

Wszystkie modele wykonane zostały z dbałością o szczegóły. Sercem zegarków męskich Strand jest japoński mechanizm kwarcowy, który charakteryzuje się dużą niezawodnością oraz dokładnością. Dopuszczalna granica błędu to zaledwie 10 sekund w skali całego miesiąca.


Paski wykonano z odpornej na korozję stali nierdzewnej lub wysokogatunkowego tworzywa silikonowego. Tarcze chronią twarde szkła mineralne, które zapewniają wysoką odporność na zarysowania i przypadkowe uszkodzenia.

Do praktycznych funkcji zastosowanych w różnych modelach zegarków męskich Strand należy datownik, tachometr, możliwość ustawienia czasu w formacie 12 lub 24 godzinnym, a w przypadku smartwatcha opcja sparowania z telefonem komórkowym oraz dokonywania różnego rodzaju pomiarów aktywności.

Możliwość łączenia smartwatcha męskiego strand ze smartfonem