Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki automatyczne męskie

Zdjęcie przedstawia elegancki męski zegarek marki Certina z błyszczącą srebrną bransoletą, umieszczony na nadgarstku osoby ubranej w granatowy materiał. Srebrna tarcza zegarka ma wskazówki z subtelnym niebieskim akcentem.

Szukasz niezawodnego, a jednocześnie świetnie wyglądającego zegarka? Wyposażone w automatyczny mechanizm modele od lat królują na nadgarstkach kolekcjonerów. Czasomierze zachwycają swoim poziomem wykonania, dumnie prezentując się w każdych okolicznościach.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 2115 produktów

Zegarek męski z automatycznym naciągiem

Uważa się, że szwajcarski zegarmistrz Abraham-Louis Perrelet wynalazł pierwszy automatyczny mechanizm w 1770 roku. Jednakże to dopiero Harwood w 1923 roku opatentował pomysł, a kilka lat później rozpoczął ich masową produkcję w szwajcarskiej fabryce. Kolejni zegarmistrzowie unowocześniali werk. Zyskiwał on coraz bardziej kontrolowane ruchy, pozwalając na dokładny i precyzyjny chód. Dziś zegarki automatyczne wyposażone są w szereg różnych komplikacji. Połączenie tradycyjnego zegarmistrzostwa z wygodą użytkowania jest tym, czego szukają mężczyźni chcący zainwestować w wysokiej jakości model o dobrych parametrach.
Męski zegarek marki Traser na nadgarstku z czarną tarczą i paskiem, wyeksponowany na pierwszym planie. Tło rozmyte, przedstawiające malowniczy krajobraz górski z zielonymi drzewami i strumień w oddali.
Męski zegarek marki Certina na nadgarstku z niebieską tarczą i srebrną kopertą, prezentowany na tle szarego swetra, w minimalistycznym stylu

Jak działa zegarek z automatycznym naciągiem?

Zegarek automatyczny to tak naprawdę zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem. Wbudowany ma on wachnik, który podczas noszenia czasomierza na nadgarstku porusza się i naciąga sprężynę napędową. Każdy automat wyposażony jest w tzw. rezerwę chodu, czyli czas działania zegarka bez potrzeby jego nakręcania. W zależności od modelu będziemy tu mówić o około 40, a nawet 80-godzinnej rezerwie. Oznacza to, że nawet po paru dniach nie noszenia czasomierza na nadgarstku będzie on wciąż sprawnie wyznaczać godzinę. Wskaźnik, który pokaże nam czas do całkowitego rozwinięcia się sprężyny spotykamy w niektórych modelach od marki Vostok Europe i Orient. Tutaj też wskazówka będzie poruszała się od maksymalnej rezerwy do zera.
Zegarek męski marki Vostok na brązowym skórzanym pasku z kopertą, wskazówkami i indeksami w kolorze różowego złota

Szwajcarskie zegarki automatyczne męskie

Mechanizm z automatycznym naciągiem i zegarek ze Szwajcarii to połączenie wręcz idealne. Modele od marki Tissot, Roamer, czy Certina prezentują doskonałe rzemiosło w niezwykle atrakcyjnej obudowie. Klasyka przeplata się z nowoczesnością, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Zbudowane ze stali szlachetnej koperty oraz zabezpieczone szkłami szafirowymi tarcze sprawdzą się we wszystkich okolicznościach dnia codziennego.
Tego typu zegarki męskie z automatycznym mechanizmem będą niezwykle prestiżowymi dodatkami każdej męskiej garderoby. Z pewnością pozwolą zaakcentować dobry gust oraz status społeczny noszącego. Swój nowy czasomierz znajdą tu również panowie stawiający na sportową elegancję. Zegarki na bransoletach lub paskach z tworzywa sztucznego będą towarzyszyć prawdziwym elegantom podczas oglądania na żywo sportowych wyczynów swojej ulubionej drużyny lub w trakcie wycieczki za miasto.
Elegancki męski zegarek marki Oris z niebieską tarczą i czarnym, skórzanym paskiem, położony na ciemnobrązowej tkanej podkładce obok szklanki i pióra.  Srebrna obudowa i białe wskazówki doskonale komponują się z głębokim odcieniem tarczy, podkreślając elegancki design produktu. Zegarek wyposażony jest w datownik umieszczony przy godzinie trzeciej
Elegancki męski zegarek marki Certina z zieloną tarczą i srebrną bransoletą mesh, leżący na zamkniętej, białej książce. Zegarek umieszczony jest na drewnianym stole obok czarnego kubka i złotych ozdób roślinnych.

Japońskie zegarki męskie z automatycznym naciągiem

Pochodzące od japońskich koncernów modele stanowią odpowiedź na rosnące zainteresowanie zegarkami mechanicznymi o automatycznym naciągu. Japońskie brandy słyną z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a także bardzo korzystnego stosunku ceny do jakości swoich produktów. Znane na całym świecie marki Seiko, Citizen, czy Orient posiadają w swoim portfolio szeroką ofertą modeli automatycznych. Klasyczne, sportowe i modowe czasomierze z pewnością znajdą swoich fanów wśród mężczyzn stawiających na niezawodność działania i szeroką funkcjonalność. Niekonwencjonalne rozwiązania wzornicze sprawiają, że z łatwością można tu znaleźć zegarek w pełni odpowiadający naszym gustom oraz pomagającym zbudować swój wizerunek.
Zdjęcie przedstawia elegancki męski zegarek marki Orient umieszczony na drewnianym blacie. Zegarek posiada czarną tarczę z subtelnymi złotymi wskazówkami oraz indeksami godzin, a także datownik umiejscowiony przy godzinie trzeciej.  Brązowy skórzany pasek z delikatnymi przeszyciami
Elegancki męski zegarek marki Orient na brązowym pasku skórzanym umieszczony na drewnianym stole. Tarcza zegarka jest w kolorze białym z delikatnymi srebrnymi indeksami i datownikiem, co podkreśla klasyczny design.
Elegancki męski zegarek z zieloną tarczą i srebrną bransoletą typu mesh, noszony na nadgarstku.

Podziwiaj pracę mechanizmu z automatycznym naciągiem

Wśród kolekcjonerów i miłośników zegarków bardzo dużą popularnością cieszą się zegarki z automatycznym naciągiem typu open heart lub skeleton. Możliwość podziwiania pracy mechanizmu przez wycięte na tarczy okienko potrafi zachwycić każdego mężczyznę. W wybranych modelach Carl von Zayten, Roamer, czy EPOS będziemy mieć do czynienia z całym przeszklonym mechanizmem. Zdobione ręcznie płyty i pół-mostki przyciągają wzrok swoim wyglądem, podkreślając jednocześnie prestiżowy charakter zegarka.

Dlaczego warto wybrać męski zegarek z automatycznym naciągiem?

Zegarki automatyczne męskie to przede wszystkim modele premium, odznaczające się doskonałą jakością wykonania i wyrafinowanym wzornictwem. Ucieleśniają one najlepsze tradycyjne zegarmistrzostwo przy jednoczesnej wygodzie użytkowania. Cechują się bardzo długim czasem użytkowania, mając szansę stać się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wielokrotnie możemy podglądać jego pracę przez małe wycięcie na tarczy lub transparentny dekiel. Co ciekawe, mechanizm z automatycznym naciągiem pozostaje bardzo ekologicznym sprzętem. Nie zużywa ono energii elektrycznej, a wiele jego elementów jest biodegradowalnych.
Zegarek na czarnym skórzanym pasku ze srebrną kopertą, białą tarczą i wskazówkami w kolorze różowego złota marki Atlantic