Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Tissot Automatic

282wyniki
Zegarki Tissot AutomaticSzwajcarskie zegarki Tissot Automatic to pierwszorzędne wyroby, które z powodzeniem mogą służyć właścicielowi przez wiele lat. Hasło Innovators by tradition - innowatorzy z tradycji - jest żywe w każdym modelu.
FILTRY0

Co to jest zegarek automatyczny?

Zegarek mechaniczny - określany jako zegarek z duszą - korzysta z mechanizmu zasilanego energią zgromadzoną w sprężynie napędowej. Zegarek automatyczny to jego odmiana, która zdolna jest “samodzielnie” gromadzić w sprężynie energię potrzebną do pracy. Automatyczny naciąg wynalazł brytyjski zegarmistrz John Harwood w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Wykorzystał to, że zegarek naręczny, gdy jest noszony, jest w ciągłym ruchu, a dzięki systemowi składającemu się z ciężarka, kół zębatych i sprężynek mechanizm “nakręcał się sam”. Z czasem ciężarek zastąpiono wahnikiem wykonującym pełne obroty. Zegarek automatyczny, noszony regularnie, zawsze ma energię potrzebną do pracy. Nie wymaga wymiany baterii, co czyni go bardziej przyjaznym środowisku.

Zadbany i serwisowany zegarek automatyczny może posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat!

Automatyczny mechanizm w Tissot

Jakie mechanizmy napędzają zegarki Tissot Automatic?

Wszystkie zegarki Tissot Automatic korzystają z mechanizmów wyprodukowanych w ETA SA - jednej z największych szwajcarskich firm produkujących mechanizmy. Tworzone w ETA automatyczne mechanizmy są doceniane przez zegarmistrzów i kolekcjonerów, ponieważ są wykonane z olbrzymią precyzją gwarantującą ich trwałość i dokładność. Tissot wykorzystuje między innymi kalibry:
Zegarek Tissot automatyczny z niebieską tarczą
  • ETA 7750 Valjoux - najlepszy produkowany na dużą skalę mechanizm ze stoperem;
  • ETA 2825-2 - sprawdzone przez tysiące klientów werki z dolnym sekundnikiem;
  • POWERMATIC 80.111 - mechanizmy najnowszej generacji, o wydłużonej rezerwie naciągu;
  • SWISSMATIC - nowoczesne mechanizmy automatyczne oferowane w doskonałej cenie;
Każdy z wymienionych mechanizmów to dopracowana konstrukcja, która powstała dzięki dekadom doświadczenia zegarmistrzów i wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

Tissot SWISSMATIC - zegarmistrzostwo XXI wieku

Zegarki Tissot Automatic wykorzystujące mechanizmy SWISSMATIC to jedne z najnowocześniejszych szwajcarskich zegarków, jakie obecnie można znaleźć w ofercie producentów. SWISSMATIC oferują przedłużoną do trzech dni rezerwę chodu, czyli czas przez jaki działa zegarek automatyczny gdy nie jest noszony. Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod produkcji, w których części łączone są w moduły, a te później składane są w gotowy mechanizm. i zautomatyzowaniu większości procesu produkcji, koszty wytworzenia werku są niższe niż przy tradycyjnie skompletowanych mechanizmach. Sprawia to, że klienci mogą nabyć wysokiej jakości zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem w atrakcyjnej cenie, której nie są w stanie zaoferować inne szwajcarskie marki. Tissot SWISSMATIC to wspaniały przykład praktycznego zastosowania motto marki “Innowatorzy z Tradycji”.
Zegarek Tissot automatyczny swissmatic na srebrnej bransolecie
Zegarek Tissot Le Locle Automatic na bransolecie

Tissot Le Locle Automatic - złoto w cenie srebra

Zegarki Le Locle Automatic zostały stworzone z okazji 150 rocznicy założenia marki Tissot, która miała miejsce w 2003 roku. To kolekcja wspaniale wykonanych zegarków dla kobiet i mężczyzn, które zainspirowane zostały tarczą zegara wieżowego w miejscowości Le Locle - ojczyźnie marki. Wygodny rozmiar kopert, przepiękne tarcze z rzymskimi indeksami i sprawdzone mechanizmy zdecydowały o sukcesie tej kolekcji. Dziś Tissot nadal oferuje te modele. W ofercie można znaleźć modele z mechanizmami ETA2825-2, w których sekundnik znajduje się nad indeksem godziny szóstej co nadaje czasomierzowi charakteru vintage. Tissot Le Locle Powermatic 80 unowocześniły lubiane przez klientów trójwskazówke modele modele, sprawiając, że są one jeszcze praktyczniejsze.

Tissot PRX Automatic

Zegarki Tissot PRX Automatic to nowoczesna interpretacja zegarków, które Tissot produkował w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nazwa PRX idealnie oddaje charakter zegarka. Każdy PRX jest precyzyjny (od ang.: precise), trwały (od ang.: robust) oraz wodoszczelny do 10 atmosfer (X to rzymska dziesiątka).
Zegarek Tissot Automatic PRX z zieloną tarczą
Zegarki Tissot PRX automatyczne na bransolecie
W skład tej kolekcji wchodzi model ze stoperem wyposażony w wysokiej klasy mechanizm ETA A05.H31. Kaliber oferuje pomiar czasu na żądanie do 12 godzin i rezerwę naciągu do 60 godzin. Jest on unowocześnioną wersją mechanizmów ETA 7750 Valjoux i ETA 7753 Valjoux. Są one uznawane za najlepsze wielko seryjnie produkowane mechanizmy ze stoperem i często można je spotkać w bardzo drogich zegarkach firm kategorii premium.

Tissot Automatic PRS 516

Również w kolekcji inspirowanej motoryzacją szwajcarski producent oferuje kilka modeli wyposażonych w automatyczne mechanizmy. Tissot PRS 516 Automatic Chronograph oraz Tissot PRS 516 Powermatic 80 to modele zawsze gotowe do akcji. Rezerwa chodu mechanizmu ze stoperem to około 60 godzin, a wersji prezentującej jedynie czas to aż 80 godzin! Poza doskonałymi mechanizmami zegarki Tissot PRS 516 Automatic oferują sportowe właściwości i łatwo rozpoznawalną stylistykę czerpiącą inspirację z wyścigów samochodowych.
Tissot PRS 516 NA BRĄZOWYM PASKU
Zegarek Tissot Seastar z niebieska tarczą automatyczny

Tissot Seastar Automatic

Rodzina Seastar to jedna z najdłużej produkowanych przez Tissot rodzin zegarków. Dziś są to zegarki o wysokiej wodoszczelności i wyjątkowej odporności na wstrząsy, uderzenia i zarysowania. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów na zewnątrz i trwałych mechanizmów ETA Powermatic 80.111 wyposażonych w sprężyny balansu wykonane z krzemu. Wykorzystanie krzemu do produkcji elementów zegarkowych mechanizmów sprawiło, że kalibry stały się dzięki temu bardziej odporne na działanie pól magnetycznych i wstrząsy. Właściciele zegarków Tissot Seastar Automatic mogą być pewni, że ich zegarki wytrzymają wszystkie trudności jakie mogą napotkać podczas uprawiania sportów i w codziennym życiu.