Zimowa wyprzedaż

Zegarki Tissot PRX

Zegarki Tissot PRX

Tissot jest jedną z najbardziej znanych szwajcarskich firm produkujących zegarki. Prawie 170-letnia tradycja zaowocowała wieloma kultowymi już kolekcjami. Jedną z najlepiej rozpoznawalnych linii w historii marki Tissot była kolekcja PRX. Pierwszy zegarek Tissot PRX ujrzał światło dzienne w 1978 roku. Nowoczesny, jak na ówczesne czasy, kształt koperty sprawił, że zegarek z miejsca stał się bestsellerem na całym świecie. Po ponad 40 latach, firma Tissot postawiła na sprawdzony projekt, tworząc reedycję kultowego zegarka, jakim był pierwszy Tissot PRX.

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Tissot PRX Powermatic 80 – zegarek roku 2021

Tissot PRX Powermatic 80 w wersji z niebieską tarczą został wybrany Zegarkiem Roku 2021 w plebiscycie organizowanym przez uznany portal CH24. Na wyjątkowość nagrody wpływa fakt, że Tissot PRX został wybrany przez tysiące czytelników portalu. Wpływ na decyzję czytelników miał niewątpliwie kształt koperty, jawnie nawiązujący do modelu z lat 70-tych, a także znakomita relacja jakości do ceny. Dodatkowym atutem zegarka Tissot PRX Powermatic 80 jest jego mechanizm, którego rezerwa chodu wynosi, bagatela, aż 80 godzin.

Zegarek Tissot PRX Powermatic 80 zegarkiem roku

Nowoczesne wydanie legendy lat 70-tych

Zegarek Tissot PRX 40 205 T137.410.11.041.00

Zegarek Tissot PRX jest świetnym przykładem powrotu w wielkim stylu. Mimo, że kształt jego koperty prawie się nie zmienił, to nowoczesna technologia sprawiła, że zegarek stoi na wyższym poziomie wykończenia niż model z lat 70-tych. Dodatkowo, nowe modele zegarków Tissot PRX zostały wyposażone w szafirowe szkło, które charakteryzuje się znakomitą twardością, wynoszącą 9 w 10-stopniowej skali Mohsa. Wartość ta sprawia, że Tissot PRX przez wiele lat zachowa swój wyjątkowy wygląd.


Zegarek Tissot PRX – szykowny, niebanalny design

Już w latach 70-tych zegarek Tissot PRX wzbudzał zainteresowanie za sprawą niezwykłego wyglądu. W pięknej, szczotkowanej kopercie ze stali szlachetnej umieszczono połyskującą lunetę, która obejmuje swą powierzchnią lekko wystające szkło szafirowe. Dodatkowo, boczne krawędzie koperty zostały ścięte pod kątem 45 stopni i spolerowane, co nadaje zegarkowi Tissot PRX wysublimowanego wyglądu. Tym, czym zdecydowanie wyróżnia się zegarek Tissot PRX, jest zintegrowana z kopertą bransoleta. Jej szczotkowane ogniwa w kształcie litery H idealnie komponują się z kopertą, tworząc jednorodną, nierozerwalną całość.

Zegarek Tissot PRX POWERMATIC 80 T137.407.21.031.00

Niezwykły komfort noszenia zegarka Tissot PRX

Zegarki Tissot PRX

Znakomite parametry zegarka Tissot PRX sprawiają, że jest on niezwykle wygodny. Szerokość koperty, wynosząca uniwersalne 40 milimetrów, gwarantuje idealne dopasowanie do większości męskich nadgarstków. Grubość koperty Tissota PRX wynosi zaledwie 10,5mm, dzięki czemu zegarek idealnie chowa się pod mankietem koszuli. Wpływ na wygodę użytkowania zegarka Tissot PRX ma również jego bransoleta, której szerokość wynosi 27 milimetrów przy samej kopercie i zwęża się w naturalny sposób do 18 milimetrów przy zapięciu. Ogniwa bransolety świetnie układają się na nadgarstku, dlatego koperta nie przesuwa się na boki. Bransoleta zakończona jest bardzo wygodnym zapięciem motylkowym, pozwalającym na błyskawiczne zapięcie bądź rozpięcie.


Tissot PRX – kwarcowy czy automatyczny?

Szwajcarski producent oferuje dwa rodzaje mechanizmów w zegarkach Tissot PRX. Pierwszym z nich jest kwarcowy mechanizm ETA F06.11, który charakteryzuje się znakomitą dokładnością chodu (wynoszącą 10-15 sek. na miesiąc) oraz niskim poborem energii. Mechanizm kwarcowy został wyposażony w moduł daty, której okno znajduje się w okolicy godziny 3.

Zegarki Tissot PRX z mechanizmem kwarcowym


Tissot PRX Powermatic 80 z mechanizmem automatycznym

Dla miłośników tradycyjnego zegarmistrzostwa idealnym wyborem będzie zegarek Tissot PRX Powermatic 80 zaopatrzony w mechanizm automatyczny o rezerwie chodu wynoszącej 80 godzin. Mechanizm Powermatic 80 jest owocem współpracy marki Tissot z szwajcarskim producentem mechanizmów ETA. Dodatkowym atutem automatycznego mechanizmu w zegarku Tissot PRX jest zastosowanie krzemowej sprężyny balansu. Opatentowany przez Swatch Group stop metalu zwany Nivachron chroni mechanizm przed negatywnym działaniem pola magnetycznego oraz zwiększa żywotność mechanizmu.


Zegarek Tissot PRX – ponadczasowy wygląd tarczy

W zależności od wyboru mechanizmu, tarcze zegarków Tissot PRX różnią się od siebie strukturą. Zegarek Tissot PRX z mechanizmem kwarcowym posiada tarczę wykończoną w technologii szlifu słonecznego. Dzięki temu zabiegowi, tarcza zegarka mieni się różnymi odcieniami, zależnie od rodzaju i kąta padającego na nią światła.

Zegarek Tissot PRX 40 205 T137.410.11.031.00


Zegarek Tissot PRX POWERMATIC 80 T137.407.11.041.00

Zegarki Tissot PRX POWERMATIC 80 z mechanizmem automatycznym Powermatic 80 otrzymały tarcze poddane giloszowaniu. Równe położenie miniaturowych kwadracików sprawia, że tarcza nabiera wielowymiarowego wyglądu.


Bez względu na wybór mechanizmu, tarcze zegarków Tissot PRX dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych – białym, czarnym i niebieskim. Stonowane kolory powodują, że zegarek zyskuje ponadczasowy wygląd, który skutecznie będzie opierał się sezonowym trendom.

Zegarek Tissot PRX