Prestiżowe zegarki Tissot Ballade należą do kluczowej gałęzi klasycznych, szwajcarskich dzieł sztuki. Ich niezwykłość nie kończy się na powierzchownych wrażeniach i pochodzeniu. Modele z kolekcji Tissot Ballade to certyfikowane zegarki COSC, czyli tzw. chronometry, których precyzja chodu została przetestowana w zmiennych warunkach położenia i otoczenia. Co ważne, badanie nie dotyczy ogólnie pojętej technologii wykorzystanej do ich opracowania. Każdy pojedynczy egzemplarz Tissot Ballade, musi bowiem przejść swoją osobistą próbę, zanim zostanie w ogóle dopuszczony do sprzedaży. Dzięki temu decydując się na chronometry Tissot, otrzymujemy unikalny, numerowany dokument, potwierdzający spełnienie rygorystycznych wymagań niezależnego szwajcarskiego instytutu.

Certyfikowane zegarki Tissot Ballade zawdzięczają swoje możliwości niesamowitemu, automatycznemu mechanizmowi Tissot Powermatic 80. Brak konieczności nakręcania, aż 80 godzin rezerwy chodu oraz nieskazitelna, potwierdzona certyfikatem COSC precyzja to efekt zastosowania pionierskich rozwiązań. Automatyczny mechanizm Tissot Powermatic 80 wykorzystuje do działania sprężyny włosowe, które zostały wykonane z krzemu. Niesamowite właściwości tego minerału sprawiają, że sprężyna staje się znacznie odporniejsza, co w efekcie umożliwia uzyskanie precyzyjniejszego pomiaru czasu. Szwajcarskie zegarki Tissot Ballade dają dzięki temu dostęp do jakości znanej z najdroższych modeli, w znacznie obniżonej cenie. Te wspaniałe, prestiżowe zegarki to nie tylko doskonały mechanizm Tissot Powermatic 80, ale także najwyższej jakości materiały. Stal szlachetna 316L i niezwykle wytrzymałe, szafirowe szkiełko, ustępujące twardością jedynie diamentowi, to gwarant zachowania nieskazitelnego wyglądu i działania, przez cały okres użytkowania.

Oczywiste jest, że tak prestiżowe zegarki szwajcarskie jak Tissot Ballade nie składają się jedynie z doskonałego mechanizmu i najlepszych materiałów. Co niemniej ważne, certyfikowane zegarki COSC prezentują się po prostu oszałamiająco. Zarówno zegarki damskie jak i zegarki męskie, składające się na serię Tissot Ballade, są wzorcowymi przykładami stylu i elegancji. Klasyczny design w wersjach z bransoletą jak i tych tradycyjnych, na skórzanym pasku, gwarantuje wysoki prestiż i ponadczasowość. Tissot zaaranżował swoje chronometry w taki sposób, aby posiadały jak największy zakres stylistycznych możliwości. Charakterystyczne tarcze tych czasomierzy ze specjalnie wypolerowaną strefą, na której umieszczone są indeksy, nie wyłamuje się z całości i nie próbuje zdominować pozostałych elementów czasomierzy. Zegarki Tissot Ballade spełniają definicję zegarmistrzowskiej perfekcji, dlatego stanowią one oczywisty wybór, jeśli potrzebny nam zegarek z najwyższej półki.