Tissot Heritage to jedna z najbardziej szczególnych kolekcji jaką wypuściła marka. Jest to ukłon w stronę dziedzictwa i pierwszych lat działania marki. W kolekcji Heritage znalazły się modele nawiązujące do jednych z pierwszych i kultowych modeli zegarków, dzięki którym Tissot zyskał sławę. Tutaj zostały one udoskonalone i ożywione, jednak pozostał w nich duch i dawny blask.  Jednym z historycznych modeli jest model Tissot Navigator, który został przywrócony do swojej świetności z okazji 160 rocznicy powstania firmy. Jest to zegarek certyfikowany, który ze względu na swoją precyzję, dokładność i funkcjonalność, zyskał miano chronometru. Jest to jeden z najbardziej luksusowych modeli w tej kolekcji, a poza swoją doskonałością techniczną, jest on również niezwykle reprezentatywny. Ujrzeć można go w trzech wersjach kolorystycznych, które są skierowane do różnych typów upodobań. 

Dla mężczyzn odważnych, którzy kochają ekstrawaganckie czasomierze Tissot Navigator posiada różowo-złotą kopertę oraz kontrastujący czarny pasek. Dwie pozostałe opcje to zegarki męskie o klasycznych kolorach takich jak czerń oraz srebro. Jeden z tych modeli posiada niebieskie wstawki w postaci wskazówek, jednak nadal wygląda to klasycznie w połączeniu ze srebrną pozostałą częścią zegarka. Imponujące wrażenie robi również tarcza tych kultowych modeli. Można na niej zobaczyć nazwy poszczególnych państw oraz godziny jakie aktualnie w każdym z nich występują. Całości dopełniają strzeliste indeksy oraz oznaczenia godzinowe umieszczone nad okręgiem państw. Będą to zegarki męskie idealnie pasujące na wyjątkowe i luksusowe okazje. Doskonale będą się prezentować z eleganckim garniturem czy smokingiem, są one bardzo eleganckie, więc również takiego stroju wymagają. Oczywiście ich uniwersalny design pozwoli na założenie ich do codziennej stylizacji, jednak idea i przeznaczenie skłaniają raczej ku bardziej wykwintnym stylizacjom.

W kolekcji Tissot Heritage znajdują się również bardziej tradycyjne zegarki męskie na co dzień. Znaleźć można tutaj klasyczne męskie chronografy na pasku bądź bransolecie w stonowanej kolorystyce. Dla miłośników minimalistycznych czasomierzy, Tissot przygotował modele o przejrzystej tarczy, na której znajdziemy jedynie indeksy, datownik oraz wskazówki. Te zegarki będą doskonałe na co dzień do swobodnych stylizacji do pracyoraz na wszelakie spotkania. Są to czasomierze wykonane w wersji na pasku, dzięki czemu są bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu.Zegarki męskie Tissot Heritage skradną serca wszystkim tradycjonalistom.  Dla fanów ekstrawaganckich i nietypowych zegarków męskich Tissot wskrzesił swoje kultowe i jedne z pierwszych modeli na prostokątnej kopercie, czyli Banana Centenary Edition. Modele te zostały wykonane w wersji na pasku, ale tym co najbardziej przykuwa uwagę to tarcze tych oryginalnych zegarków. Zobaczymy tutaj niesymetrycznie naniesione oznaczenia godzinowe o nieregularnych kształtach. Jest to nietypowe i rzadko już stosowane rozwiązanie, jednak ma swoich miłośników na całym świecie.Zegarki te występują w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, złotej oraz różowo-złotej. Każda z nich została wyposażona w paski ze skóry naturalnej zabarwionej na brązowy kolor. Jeden z modeli posiada pasek w kolorze czarnym, który w połączeniu ze srebrną kopertą oraz czarną tarczą tworzy spójną całość. Zegarki Banana Centenary Edition to modele oryginalne i doskonałe dla mężczyzn, którzy mają jasno określony styl. Są one eleganckie, jednak mają w sobie nutę uniwersalności, która pozwoli na skomponowanie ich z bardziej codziennymi stylizacjami.  Cała kolekcja Tissot Heritage niewątpliwie jest bardzo luksusowa i wyjątkowa. Swój zegarek idealny znajdą tutaj mężczyźni pewni siebie, eleganccy i z dużym wyczuciem stylu. Będąc w posiadaniu jednego z tych modeli z pewnością można wyróżnić się z tłumu i wywołać w otoczeniu duże emocje.