Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowa linia zegarków Tissot Heritage Memphis Limited Edition

29-03-2021

W 2021 roku Tissot wypuszcza na rynek nowe zegarki w stylu neo-Bauhaus, które wzorowane są na modelu z lat 80. XX wieku. Męskie i damskie egzemplarze zaskakują wyglądem swoich tarcz, całkowicie różniąc się od tych standardowych. Czym jeszcze wyróżniają się zegarki Tissot Heritage Memphis?Oryginalne projekty Memphis Group

W swoim najnowszym projekcie szwajcarska marka Tissot inspiruje się postacią Ettore Sottsassa i stworzonego przez niego równe 40 lat temu Memphis Group. Firma ta skupiała się głównie na tworzeniu unikalnych, kolorowych oraz często kontrowersyjnych mebli. Same produkty były ciekawym połączeniem przyjaznych kolorów, geometrycznych kształtów i cudownej zabawy klockami konstrukcyjnymi. Wiele emocjonalnej sztuczki związanej z przedmiotami z Grupy Memphis opierało się na pytaniu: „Czy możesz uwierzyć, że to wciąż jest (wstaw tutaj nazwę typowego przedmiotu gospodarstwa domowego lub urządzenia), ale wygląda tak?!”

Oryginalne projekty należące do grupy Memphis GroupNowe zegarki Tissot Heritage Memphis Limited Edition

Nowe wersje zegarków Tissot Heritage Memphis limitowanej edycji

Oparty na dziele włoskiego projektanta Ettore'a Sottsassa, Tissot Heritage Memphis Limited Edition to linia czterech odważnych zegarków o specyficznym stylu lat 80. Dostępne w rozmiarach 34 mm i 41 mm zegarki nie są bezpośrednią reedycją, ale raczej odtworzeniem oryginalnego modelu z 1988 roku. Choć ich koperta jest prawdopodobnie najbardziej tradycyjną częścią zegarka, ale nadal wygląda interesująco i dobrze pasuje do koncepcji „układania kształtów”, które można spotkać w produktach włoskiej firmy.  Niespodzianką pozostaje wygrawerowany na deklu czasomierzy wzór przywodzący na myśl świat “Memphis”.Niezwykły wygląd tarcz w Tissot Heritage Memphis Limited Edition

Linia Tissot Heritage Memphis Limited Edition wykorzystuje niezwykły kształt koperty i zagłębioną koronkę. Na tarczy modeli znajdują się wskazówki z graficznymi indeksami godzin. Wszystko to razem tworzy zarówno bardzo funkcjonalną, jak i wizualnie dość efektowną kompozycję. Naszą uwagę przyciągają przede wszystkim wyraziste oznaczenia, których kształt inspirowany jest buddyjskimi mandalami. W zależności od modelu będą to czarne znaczniki na białym cyferblacie lub odwrotnie. W zegarkach mamy do czynienia także z obracającym się dyskiem, który pozwala na odmierzanie sekund. Tarczę otacza wyrazista, polerowana luneta, nadająca całości zegarka nieco futurystycznego wyglądu. 

Limitowane zegarki Tissot z kolekcji Heritage Memphis Limited EditionMemphis Limited Edition - specyfikacja techniczna

Wygląd retro zegarków Memphis Limited Edition

Koperty zegarków Tissot Heritage Memphis Limited Edition zbudowane są ze stali szlachetnej - z częściami pokrytymi powłoką PVD złotem i czarnym (nr kat. T134.410.27.011.00) lub całkowicie czarnym (nr kat. T134.410.37.051.00). Obudowy są wodoszczelne do 5 ATM, a tarcze przykrywa odporne na zarysowania szafirowe szkło. Sercem modeli pozostaje  nowoczesny, szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA PreciDrive o bardzo precyzyjnym działaniu.2 paski w każdym zegarku Tissot Heritage Memphis!

Każdy zegarek Tissot Herritage Memphis Limited Edition dostarczany jest z dwoma wegańskimi skórzanymi paskami. Jeden z nich prezentuje bardziej klasyczne podejście, a drugi przywołuje na myśl niezwykle oryginalne wzornicze dziedzictwo Sottsassa. W ten sposób jeden zegarek może raz pełnić typowo praktyczną funkcję czasomierza do służbowego stroju, a innym razem stać się modnym dopełnieniem wieczornych stylizacji.

zegarek Tissot Herritage Memphis Limited Edition z różowym paskiem z tworzywa sztucznegoTissot Heritage Memphis - dla wielbicieli designu

Zegarki Tissot Heritage Memphis w ponadczasowym stylu retro

Zegarki Tissot Heritage Memphis dość wiernie oddają ducha projektu z 1988 roku, a ogólna stylistyka pozostaje raczej niezmieniona. To modele dedykowane osobom lubiących grafikę, estetykę minimalizmu, Bauhaus i ogólnie design. Niezwykła tarcza wpisana w dość klasyczną obudową sprawia, że czasomierze będą bardzo modnymi dodatkami na co dzień,  uatrakcyjniającymi nasze stylizacje.