Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT18-10-2022

Tissot T-Touch Connect Solar - instrukcja obsługi zegarka. Odkryj innowacyjne funkcje

Tissot T-Touch Connect Solar to model jedyny w swoim rodzaju. Łączy precyzję szwajcarskiego zegarmistrzowstwa z zaawansowaną technologią i funkcjami smart. Zasilanie energią słoneczną da Ci pełną swobodę użytkowania. Poznaj skróconą instrukcję i zobacz, że to model stworzony dla Ciebie!


Czym zegarek Tissot T-Touch Connect Solar różni się od innych modeli?

Szwajcarski zegarek męski Tissot T-Touch Connect Solar to zegarek autonomiczny. Zasilany jest energią słoneczną. W praktyce oznacza to nieustanne działanie bez konieczności ładowania. Bez źródła światła jest w stanie działać nawet 6 miesięcy, wykorzystując zgromadzoną energię - to wygoda, z której nie będziesz chciał już nigdy rezygnować.

Smartwatch Tissot T-Touch Connect Solar zasilany energią słoneczną


Tissot T-Touch Connect Solar z dotykowym ekranem

Tissot wie, że zegarek ma służyć Tobie, a nie Ty jemu. Właśnie dlatego dotykowa tarcza została wykonana z odpornego na zarysowania szkła szafirowego. Wytrzymałością odznacza się także tytan wykorzystany do budowy koperty. Tytan docenisz za lekkość, dzięki której sporych rozmiarów koperta pozostaje lekka. Wizualnym dopełnieniem tych elementów jest ceramiczny pierścień lunety o idealnej gładkości oraz indeksy z powłoką luminescencyjną.


Wisienką na torcie jest wodoszczelność 10 bar, dzięki której nie musisz martwić się przypadkowym zachlapaniem zegarka.

Wodoszczelny zegarek Tissot T-Touch Connect Solar

Jakie funkcje oferuje Tissot T-Touch Connect Solar?

Zegarek Tissot T-Touch Connect Solar z możliwością wyświetlania powiadomień

Tissot T-Touch Connect Solar to gwiazda zegarmistrzowskiej sceny. Model jest kolejną wersją pierwszego w historii zegarka z dotykową tarczą, który stworzyli inżynierowie Tissot. Szwajcarska marka stawia na innowację, precyzję i radość z użytkowaniaT-Touch Connect Solar w porównaniu z poprzednimi modelami daje zdecydowanie więcej:

 • śledzenie aktywności;
 • wyświetlanie i zarządzanie powiadomieniami z telefonu;
 • szerokie możliwości, jakie daje aplikacja Tissot.


Kolejne udogodnienia wynikają z połączenia zegarka z telefonem. Oprócz nich, z poziomu tarczy uruchomisz:

 • moduł meteo (barometr, trend pogodowy, temperatura);
 • Wysokościomierz i kompas;
 • funkcje pomiarowe (stoper, alarm, pomiar czasu);
 • funkcje łączności (znajdź telefon oraz ustawienia powiadomień).
Tissot T-Touch Connect Solar kompatybilny z telefonem


Czarny zegarek Tissot T-Touch Connect Solar

Każda z nich posiada rozbudowane podmenu, dzięki któremu dostosujesz T-Touch do swoich potrzeb.


Zapoznaj się z instrukcją obsługi modelu T-Touch Connect Solar

Szwajcarska marka Tissot słynie z dopracowania każdego ze swoich modeli w każdym calu. Właśnie dlatego masz gwarancję, że obsługa innowacyjnego zegarka T-Touch Connect Solar jest prosta, przyjemna i intuicyjna. Wszelkich zmian dokonasz przy pomocy:

 • górnego (start) i dolnego (back) przycisku używanych w trybie krótkiego i długiego naciśnięcia;
 • koronki, którą naciśniesz lub obrócisz;
 • dotykowej tarczy.
Czerwony zegarek Tissot T-Touch Connect Solar


dotykowy ekran w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar

Pamiętaj, że do użycia każdego z elementów nawigacji wystarczy delikatne naciśnięcie lub dotknięcie. Nie ma konieczności używania siły. Dla lepszego zapoznania się z czasomierzem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie lub na początku jego użytkowania, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Zapoznaj się ze skróconą instrukcją obsługi modelu T-Touch Connect Solar.

Tissot T-Touch Connect Solar.

Jak połączyć zegarek Tissot T-Touch Connect Solar z telefonem?

Aplikacja Tissot T-Touch Connect Solar

Połączenie zegarka Tissot T-Touch Connect Solar z telefonem jest niezbędne, aby korzystać z jego wszystkich funkcji. Smartwatch jest kompatybilny z niemal każdym telefonem na rynku. Dla pewności sprawdź, czy Twój telefon posiada system operacyjny zgodny z aktualnymi wymaganiami aplikacji.


Przygotuj naładowany smartfon i zegarek. Włącz bluetooth w telefonie i pobierz na telefon aplikację Tissot T-Touch Connect Solar z App Store (iOS) lub Google Play (Android).

Aplikacja Tissot T-Touch Connect Solar


Uruchomienie aplikacji Tissot Connect Solar

Włącz zegarek poprzez wciśnięcie koronki. W aplikacji wciśnij przycisk “Uruchom”, po czym trzeba będzie założyć konto Tissot.


Na zegarku pojawi się napis "welcome". Wciśnij koronkę i wybierz język (w samym zegarku nie ma języka polskiego, jedynie w aplikacji). Zatwierdź go ponownym wciśnięciem koronki.

Utworzenie konta w aplikacji Tissot Connect Solar


Proces sparowania zegarka z telefonem Connect Solar

Wyświetli się pytanie o sparowanie zegarka. Wciśnij koronkę, aby rozpocząć proces. Trzymaj zegarek i telefon obok siebie.


Ustaw aktualną datę na zegarku przy pomocy koronki. Jest to niezbędne do sparowania T-Touch Connect Solar z telefonem.

Łączenie telefonu z zegarkiem Tissot T-Touch Connect Solar
Możliwość sparowania zegarka Tissot T-Touch Connect Solar z telefonem

Na zegarku i telefonie wyświetlą się kody. Sprawdź, czy są takie same i jeśli tak, potwierdź je zarówno na telefonie, jak i zegarku.


System sprawdzi, czy wersje oprogramowania dla telefonu i zegarka są kompatybilne. Jeśli nie, zaktualizuje je. Konfiguracja została zakończona sukcesem!

Aktualizacja zegarka Tissot T-Touch Connect Solar


Synchronizacja danych z telefonu z zegarkiem

Połączenie zapewni synchronizację daty i godziny w zegarku z danymi z telefonu. Dodatkowo pozwoli na wyświetlanie powiadomień i analizę aktywności. Co ważne, aplikacja Tissot jest dostępna w języku polskim.


Jak odblokować funkcje dotykowe w modelu Tissot T-Touch Connect Solar?

Pierwszym krokiem do wygodnej obsługi jest odblokowanie funkcji dotykowych dostępnych w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar. Standardowo są one wyłączone tak, aby nie doszło do przypadkowej zmiany ustawień. Wystarczy, że jednokrotnie naciśniesz górny przycisk (start), a dotykowa tarcza zostanie odblokowana. Ten sam przycisk wykorzystasz do wyłączenia ekranu dotykowego.

Funkcje dotykowe w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar

Jak poruszać się po menu zegarka T-Touch Connect Solar?

Czerwony zegarek Tissot T-Touch Connect Solar

Nie musisz się obawiać! Poruszanie się po menu zegarka T-Touch Connect Solar jest szybkie i intuicyjne. Zasada działania jest prosta - dotykowo wybierasz funkcje główne, a szczegółowe ustawienia potwierdzasz fizycznymi przyciskami i koronką.


Poruszanie się po menu rozpocznij od odblokowania dotykowej tarczy zegarka i zapoznania się z nazwami funkcji zamieszczonymi na pierścieniu. Wybierz tę, która Cię interesuje. Do przeglądania szczegółowego podmenu w obrębie funkcji użyj koronki. Poszczególne pozycje zmienisz kręcąc nią w górę lub w dół. Po wyborze wariantu zatwierdź swój wybór naciśnięciem koronki. Potwierdzeniem, że ustawienie zostało zapisane jest delikatna wibracja zegarka.

Poruszanie się w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar za pomocą koronki


Popularne funkcje w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar uruchamianych za pomocą przycisków

By jeszcze bardziej ułatwić Ci współpracę z zegarkiem Tissot T-Touch Connect Solar, przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących uruchomienia popularnych funkcji.

 • Ręczne podświetlenie tarczy - dłuższe wciśnięcie koronki zegarka.
 • Powrót do ekranu startowego - dłuższe przytrzymanie dolnego przycisku (back).
 • Uruchomienie chronografu i zapisanie wyniku - górny przycisk (start) i następnie dolny (back).
 • Odblokowanie i blokowanie zegarka - dłuższe przytrzymanie górnego przycisku.


Oczywiście, to tylko kilka wybranych usprawnień dostępnych od razu z poziomu koperty. W czasomierzu znajdziesz ich więcej.

Sportowy zegarek Tissot T-Touch Connect Solar

W jaki sposób obsługiwać powiadomienia w zegarku T-Touch Connect Solar?

Wyświetlanie powiadomień w dolnej części tarczy

Połączenie modelu T-Touch Connect Solar ze smartfonem jest konieczne do wyświetlania powiadomień. Co ważne, za zakres wyświetlanych informacji (aplikacje, z których pochodzą dane np. wiadomości, maile, social media) odpowiadają ustawienia w smartfonie i jego system operacyjny. Wszelkie powiadomienia będą wyświetlane w dolnej części tarczy. Do zapoznania się z informacją wyświetlaną na cyferblacie posłużą Ci przyciski oraz koronka.


Jak odczytać powiadomienie?

Naciśnij koronkę, a następnie obróć nią w celu przewinięcia i zapoznania się z dalszą częścią powiadomienia. Na końcu wyświetli się napis "clear". Jeśli chcesz, żeby powiadomienie zostało usunięte, naciśnij koronkę. Jeśli chcesz, żeby zostało zapisane, pozostań bezczynnie przez 15 sekund. Powiadomienie zostanie zapisane w folderze "notifications".

Jak odczytać powiadomienie w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar

Jak ukryć powiadomienie i przeczytać je później?

Powiadomienia w zegarkach Tissot T-Touch Connect Solar

Kiedy powiadomienie pojawi się na ekranie, naciśnij dolny przycisk (back). Informacja zostanie zamieszczona w folderze "notifications" i będzie możliwa do odczytania w późniejszym czasie.


Jak zarządzać powiadomieniami w folderze notifications zegarka T-Touch?

Zasada jest taka sama, jak w przypadku powiadomień wyświetlanych na tarczy. Naciśnięcie koronki otworzy powiadomienie, kręcenie koronką przeglądanie treści, a zatwierdzenie komunikatu "clear" spowoduje usunięcie powiadomienia.

Powiadomienia wyświetlane na tarczy

Czy zegarek Tissot T-Touch Connect Solar posiada tryb oszczędzania baterii?

 Tissot T-Touch Connect Solar na czarnym pasku

Tissot T-Touch Connect Solar należy do bardzo wąskiego grona smartwatchów, które nie mają problemu ze zbyt małą ilością energii do wykorzystania. Szwajcarska marka zrobiła wszystko, co możliwe, aby zapewnić Ci nieprzerwany dostęp do wszystkich funkcji. Udogodnienia należy podzielić na dwa segmenty:

1. Ładowanie modelu Tissot T-Touch Connect Solar

 • Ładowanie promieniami słonecznymi. Odpowiadają za nie panele solarne zamieszczone pod tarczą.
 • Indukcyjna, dołączona do zegarka ładowarka. Zapewnia zasilanie w przypadku braku kontaktu ze światłem.
Czerwony zegarek męski Tissot T-Touch Connect Solar


Tryb Energy Savings w zegarku Tissot T-Touch Connect Solar

2. Oszczędzanie energii w zegarku T-Touch Connect Solar

W podmenu o nazwie "energy saving" znajdziesz dodatkowe ustawienia obejmujące oszczędzanie energii przez zegarek. Są to:

 • Auto sleep. Automatyczne uśpienie możesz włączyć/wyłączyć i wywołać ręcznie w dowolnym momencie przez kliknięcie "Enter sleep mode". Standardowo funkcja aktywowana jest po 2 godzinach bezczynności, podczas których nie nosisz zegarka. Energia oszczędzana jest poprzez: wyłączenie podświetlenia ekranu i funkcji Bluetooth, a także zatrzymanie ruchu wskazówek.
 • Eco mode. Tryb oszczędności baterii możesz włączyć/wyłączyć. Jego celem jest zwiększenie czasu pracy baterii przez nieznaczne zmniejszenie wydajności czasomierza. Po przejściu w tryb Eco mode Tissot T-Touch: wyłączy wibracje, ograniczy dźwięki jedynie do timera i alarmów, wyłączy automatyczne podświetlenie i zachowa możliwość jego ręcznego włączenia, zmniejszy częstotliwość odświeżania wysokościomierza do aktualizacji co 5 sekund.

Gdzie kupić Tissot T-Touch Connect Solar?

Poczułeś, że znasz już Tissot T-Touch Connect Solar tak dobrze, że chcesz go mieć na swoim nadgarstku natychmiast? Świetnie się składa, bo autoryzowany dystrybutor Tissot, sklep zegarek.net realizuje błyskawiczne dostawy i zegarek będzie u Ciebie w ciągu 24 h od zakupu.A to nie koniec korzyści! Zakup w profesjonalnym sklepie, który oferuje szwajcarskie zegarki od lat, to przede wszystkim 100% pewność, że zegarek jest oryginalny i pochodzi z polskiej dystrybucji. Postaw na niezawodną obsługę i profesjonalizm poparty ponad 14-letnim doświadczeniem!

Zegarek Tissot Connect Solar